PDA

View Full Version : سوال: ایجاد دکمه جدید

aminpprog
چهارشنبه 23 اسفند 1391, 10:26 صبح
سلام به دوستان پرتوان :
من در حالت Design یک فرم ، یک دکمه با نام Button1 دارم . حالا وقتی از این دکمه یک کپی تهیه می کنم (توسط نگه داشتن کلید Ctrl و عمل Drag) با آنکه نام آن به نام جدیدی (Button2) تغییر کرده ، ولی وقتی که روی این دکمه 2 بار کلیک می کنم تا به قسمت کد اون دسترسی پیدا کنم ، نمی دونم چرا به قسمت کد دکمه اولی (Button1) میره ؟

دوستان اگه علتش رو می دونن راهنماییم کنن ؛ ممنون می شم !!! :لبخندساده:

mehrdad1991h
چهارشنبه 23 اسفند 1391, 12:09 عصر
سلام به دوستان پرتوان :
من در حالت Design یک فرم ، یک دکمه با نام Button1 دارم . حالا وقتی از این دکمه یک کپی تهیه می کنم (توسط نگه داشتن کلید Ctrl و عمل Drag) با آنکه نام آن به نام جدیدی (Button2) تغییر کرده ، ولی وقتی که روی این دکمه 2 بار کلیک می کنم تا به قسمت کد اون دسترسی پیدا کنم ، نمی دونم چرا به قسمت کد دکمه اولی (Button1) میره ؟

دوستان اگه علتش رو می دونن راهنماییم کنن ؛ ممنون می شم !!! :لبخندساده:

اول برو تو پنجره properties حالا بالی این پنجره چندتا گزینه هست یکیش عکس یه فلش داره روش که یکم صبر کنی میزنه Event این را کلیک کن
الان لیست رویداد هایی که برای اون چیزی که انتخاب کردی (مثلا دکمه اگه انتخاب باشه برای دکمه) را بهت نشون میده
الان یکم پایین بالاش کن تا مثلا برای دکمه که داری میگی رویداد کلیک Click را ببینی
همونجوری که میبینی این رویداد از دکمه ی قبلی در جدیده هم کپی شده
یعنی دکمه ی شما همون کاری را انجام میده که دکمه قبلی هم انجام میداده
برا این که این مشکل برطرف بشه روی همین رویداد کلیک راست کلیک کن و ریست Reset را بزن تا رویدادش خالی بشه و به حالت اولیه برگرده
یا همینجو خودت نوشته های جلوش را پاک کن

منظور رسید بهت دیگه نه ؟

اهان الان میگی properties کجاست
این پنجره را میتونی روی منوی view از اون بالا کلیک کنی و از لیست منویی که باز میشه یکی مونده به اخری نوشته پروپرتیز ویندوproperties window روش کلیک کن ظاهر میشه (معمولا سمت راست ویژوال استودیو قرارش میدن و در حالت پیش فرض اونجا ظاحر میشه) یکم نگاه کنی میبینیش :)

aminpprog
چهارشنبه 23 اسفند 1391, 12:32 عصر
بسیار متشکرم دوست عزیز ، چند وقتی بود درگیرش بودم ، تا که به کمک شما حلش کردم !!!
(یه تشکر هم برات فرستادم)