PDA

View Full Version : کد یادآوری

sepehr2121
پنج شنبه 24 اسفند 1391, 17:29 عصر
سلام به همه دوستان!
راستش من می خواستم توی سایتم کاربرام بتونم یک کاری رو تعریف کنند که توی زمان دلخواهشون بهشون یادآوری کنه.
من این سوال قبلا مطرح کردم و دوستان گفتن که باید از cornjob استفاده کنم؛ خواستم بپرسم راهی نداره به وسیله javascript این زمان رو بررسی کرد؟

navid3d_69
جمعه 25 اسفند 1391, 01:01 صبح
برای جاوا اسکریپت هم باید با cron صفحه رو اجرا کنید که کد جاوا اسکریپت اجرا بشه می تونین اگر تعداد کوئری ها زیاد نیست مثلا بزنین هر 30 دقیقه cron چک کنه

Unique
جمعه 25 اسفند 1391, 01:33 صبح
راستش یکم برای من عجیب هستش ! چطور میخواین بهشون یادآوری بشه ؟ مثلا وقتی توی account خودشون هستند ؟ میخواین message box نشون بدین ؟ میخواین براشون ایمیل ارسال کنین ؟ مثلا اگه کاربر آنلاین نباشه چطور میخواین با javascript چک کنین ؟ میخواین برای هر درخواست کاربر یک cron job تعریف کنید ؟ آیا منطقی هستش ؟ میخواین مثلا هر ۱۵ دقیقه cron job همه درخواست های ۱۵ دقیقه گذشته را بفرسته ؟ خوب اینطوری زمان ها دقیق نخواهد بود !؟ تنها کاری که به نظر من میرسه ایجاد یک برنامه resident توی سرور هستش که با مکانیزم درستی این کار را برای شما انجام بده تازه اونوقت میتونید درگیر بحث جاوا اسکریپت بشین برای وقتی کاربر لاگین کرده ! توی هاست های shared هم کلا وقتتون را تلف نکنید.

sepehr2121
جمعه 25 اسفند 1391, 10:31 صبح
برای جاوا اسکریپت هم باید با cron صفحه رو اجرا کنید که کد جاوا اسکریپت اجرا بشه می تونین اگر تعداد کوئری ها زیاد نیست مثلا بزنین هر 30 دقیقه cron چک کنه
اخه مشکل من اینجاست cornjob تعریف کردن بلد نیستم اگه میتونید یک منبعی بهم معرفی کنید

sepehr2121
جمعه 25 اسفند 1391, 10:33 صبح
راستش یکم برای من عجیب هستش ! چطور میخواین بهشون یادآوری بشه ؟ مثلا وقتی توی account خودشون هستند ؟ میخواین message box نشون بدین ؟ میخواین براشون ایمیل ارسال کنین ؟ مثلا اگه کاربر آنلاین نباشه چطور میخواین با javascript چک کنین ؟ میخواین برای هر درخواست کاربر یک cron job تعریف کنید ؟ آیا منطقی هستش ؟ میخواین مثلا هر ۱۵ دقیقه cron job همه درخواست های ۱۵ دقیقه گذشته را بفرسته ؟ خوب اینطوری زمان ها دقیق نخواهد بود !؟ تنها کاری که به نظر من میرسه ایجاد یک برنامه resident توی سرور هستش که با مکانیزم درستی این کار را برای شما انجام بده تازه اونوقت میتونید درگیر بحث جاوا اسکریپت بشین برای وقتی کاربر لاگین کرده ! توی هاست های shared هم کلا وقتتون را تلف نکنید.
اگه کاربر آنلاین بود بهش اطلاع بده ولی اگه آفلاین بود توی اولین باری که لاگین میکنه بهش اطلاع بده. نمیخوام یهش ایمیل بزنه یک پیغام توی سایت بهش بده.

Unique
شنبه 26 اسفند 1391, 02:36 صبح
با توجه به صحبت های شما معلومه زمان دقیق ملاک نیست ! شما نیاز به cron job ندارین ! کافیه وقتی کاربر لاگین میکنه لیست رکورد های یادآوری را چک کنید و هر کدوم که از تاریخش گذشته را برای نمایش بدین ! بعدش هم یک setTimeout میگذارین و با ajax مثلا هر ۵ دقیقه رکورد های یادآوری را چک و از هر کدوم که گذشته نمایش میدین ! این کار را در زمان پیمایش صفحات هم میتونید انجام بدین و اصلا نیاز به cron job نیست.

در مورذ ایجاد cron job هم یا باید با api های مربوط به cpanel توی سرور های shared انجام بدین یا سرور اختصاصی داشته باشین و با دستور exec !