PDA

View Full Version : صاحب دامنه های غیر IR کیست

Variable
جمعه 25 اسفند 1391, 18:43 عصر
سلام
من اگه دامنه ORG ثبت کنم. به واسطه یک شرکت مشخصی.با اینکه هویز اسم من رو نشون میده
ولی ایا اون شرکت نماینده تام الاختیار خواهد بود و قادر به تعویض مالکیت خواهد بود؟
لطفا راهنمایی کنید که به چه شکل است

mpnetmpnet
جمعه 02 فروردین 1392, 06:36 صبح
تا اونجایی که من میدونم، به نوعی بله.
البته خیلی از شرکتها پنل کاملی در اختیار شما برای کنترل دامنه قرار میدن و عملا شما میتونید اطلاعاتی مثل پسورد یا اطلاعات مالکیت رو عوض کنید. اما اونها هم به این پنل از طریق حساب خودشون در سطح بالاتری به عنوان Registrant دسترسی دارند. و همچنین کنترل کامل دامنه مثل حذف، تمدید و انتقال و... .
در واقع ارائه دهنده دامنه ها اونها رو از لحاظ قانونی میشناسند.
شرکتهای واسط نزد نمایندگیهای فروش دامنه که زیرمجموعه ICANN هستند، یک آی دی و پنل دارند که دامنه شما رو از طریق اون ثبت میکنند.
اگر خیلی براتون مهمه مستقیم با یکی از نمایندگیها مثل ONLINENIC یا PUBLICDOMAINREGISTRY یا... مکاتبه کنید و از خودشون مستقیم دامنه بگیرید. البته برای یک دامنه اصلا به صرفه نیست. هرچند من شخصا تا بحال این مسئله تغییر مالکیت که شما فرمودید رو ندیدم. مخصوصا در شرکتهای معتبر.
خود من با مشکلی از نوع دیگه برخورد داشتم که دامنه هام رو از طریق درخواست از خود نمایندگی اصلی دریافت کردم، ولی مشکل من تغییر مالکیت نبود، بلکه شرکت ارائه دهنده نیست شده بود.
اما پیشنهاد میکنم (اگر اهمیت مالکیت خیلی براتون بالاست و روش حساسیت دارید) چون هزینه ثبت دامنه تقریبا توی یک رنج هست، از شرکتهای معتبر تهیه کنید. و ترجیحا قرارداد کتبی بنویسید.
در کل در صورتی که این اتفاق بیافته ممکنه بتونید با پی گیری در نهایت دامنه مورد نظرتون رو پس بگیرید.

در صورتی که توضیحات کامل نبود ریزتر بگید تا اونجایی که بدونم براتون شرح میدم.

پیروز باشید.