PDA

View Full Version : رای گیری !!! چگونه برنامه نویس بشویم ؟؟

مطهر
پنج شنبه 13 آذر 1382, 22:13 عصر
سلام
قابل توجه کسانی که راه را پیوده اند وحاضرند تجربیاتشان را در اختیار دیگران بگذارند !

houshmand
پنج شنبه 13 آذر 1382, 22:26 عصر
بهترین راه برای کسی که میخواهد از صفر شروع کند کلاس است و بعد از آن کتاب

Voldemort
جمعه 14 آذر 1382, 10:46 صبح
تمام چیزهایی که در بالا ذکر کردید فقط منابع هستند و اصل کار تلاش و تمرین و تمرین و تمرین است

ساران سافت
شنبه 15 آذر 1382, 09:36 صبح
تمام چیزهایی که در بالا ذکر کردید فقط منابع هستند و اصل کار تلاش و تمرین و تمرین و تمرین است

دقیقاً موافقم. من تا حالا حتی یک کلاس هم نرفتم و از کتاب و ... چیز یاد گرفتم.
و حالا به عنوان یک برنامه نویس در بازار کار می کنم. 8)

الهام تفریشی
شنبه 15 آذر 1382, 09:59 صبح
کلاس ضروری نیست
ولی خوب منابع بالا همگی مفید هستن
ولی به من تجربه نشون داده
همزمان با فراگیری مطالب از طریق این منابع
اگه با افرادی که برنامه نویسی بلدن در ارتباط باشی
فوق العاده در تسریع یادگیری ماثر هست و از تکنیک های مختلف اشنا میشی
و خیلی راحت تر میتونی مشکلاتت رو حل کنی

Samira Azad
شنبه 15 آذر 1382, 10:15 صبح
مهمتر از همه اینها باید
علاقه و عشق تو کار و هدفت داشته باشی . حسش که باشه سراغ کتاب می ری . معلم می گیری و....

VB6.0
شنبه 15 آذر 1382, 11:15 صبح
با سلام
به نظر من یکی از راههای مفید و سریع در یادگیری یه زبان برنامه نویسی وجود این چنین فرومهای فعالیه که همه بتونند ازش استفاده کنند!

ساران سافت
شنبه 15 آذر 1382, 12:18 عصر
ولی به من تجربه نشون داده
همزمان با فراگیری مطالب از طریق این منابع
اگه با افرادی که برنامه نویسی بلدن در ارتباط باشی
فوق العاده در تسریع یادگیری ماثر هست و از تکنیک های مختلف اشنا میشی
و خیلی راحت تر میتونی مشکلاتت رو حل کنی

دقیقاً یکی مثل خانم تفرشی. :mrgreen:

Developer Programmer
جمعه 21 آذر 1382, 22:22 عصر
عزیزم MSDN همیشه یه مرجع کامل بوده اما بغرنج برای من
کتابها یا گاها ترجمه بدی دارند یا اصلا پیدا نمی شن مثلا برای TAPI من کتابی پیدا نکردم
همیشه برای من بهترین مرجع دوست باسواد و سایتهای مثل همین سایت بوده و کمی هم سماجت در سوال پرسیدن

assshashem
جمعه 26 آبان 1385, 21:09 عصر
only practice

soleman
جمعه 26 آبان 1385, 21:45 عصر
به نظر من تنها عشق و علاقه برای برنامه نویسی لازمه چون اگه علاقه که چاشنی برنامه نویسی باشه خود به خود ادم هم دنبال بقیه منا بع هم میره حتی داشتن کامپیوتر هم ضروری نیست من که خودم کامپیوتر ندارم اما الا در حال پیمودن پله اولم یه برنامه رو ده دقیقه ای رو کاغز مینویسم ده ساعت تول میکشه تا خودم تو مغزم کامپایش کنم وارور گیری کنم اخرشم اگه موفق نشدم میام کافینت و با دویستم پول که پول بیست دقیقه است اونو اینجا برای شنیدن نظر دیگراند میزارمش..

powerboy2988
جمعه 26 آبان 1385, 21:57 عصر
سلام
به نظر من کسی که می خواد یه برنامه نویس شه اول باید از همه چیز کامپیوتر اطلاع داشته باشه منظورم اینه که وقتی که دکمه power کامپیوتر زد تا موقعه ای که می خواد کامپیوتر خاموش شه بدونه چه اتفاق های می افته.
هر زبان برنامه نویسی یاد گرفتنش سخت نیست اگه شما بدونی چه جوری با سخت افزار سیستمت کار کنی راحت می تونی تو هر زبانی برنامه رو پیاده سازی کنی مهم اینه که چی جوری فکر کنی تا الگوریتمتو پیاده سازی کنی

tiktikboom
جمعه 26 آبان 1385, 23:12 عصر
شما به هر روشی می تونین زبان های برنامه نویسی رو یاد بگیرید اما صرفا یادگیری زبان کمک زیادی به شما نمیکنه. اگه شما تازه وارد دنیای برنامه نویسی شدید . توصیه من اینه که کامپیوتر خودتون و جمع کنید و دفترتون رو باز کنید و با مثالهای کوچک برنامه نویسی ، الگوریتم و طرح ریزی یک برنامه رو یاد بگیرید.
وقتی شما الگوریتم نویسی رو بلد باشید اونوقت می تونید بدون هیچ مشکلی با هر زبانی کنار بیاین

peyman1987
شنبه 27 آبان 1385, 15:24 عصر
به نظر من اگه یه کم زبان انگلیسی رو تقویت کنه و از منابع زبان اصلی کمک بگیره و مهمتر از همه بصورت اصولی از مفاهیم پایه شروع کنه بدون نیاز به کلاس و استاد میتونه یه حرفه ای بشه.

mjelecom
شنبه 27 آبان 1385, 17:58 عصر
اگه شما به هر روشی تونستی دستورای پایه یه زبانی رو یاد بگیری و همچنین وقتی تونستی مثل کامپیوتر فکر کنی (حل مسئله کنی) اونوقته که میخوای تمام عالم رو با برنامه نویسیت تغییر بدی و اونوقته که ایده ها میان سراغت !!!!! حالا اینجاست که به مشکل برمیخوری چرا که هیچ کجایی رو پیدا نمی کنی تا همه چیز رو بدونه ؟؟!! پس میری سراغ سورس هایی که دیگران نوشتن، اونوقت تازه میفهمی چرا میگن همه چیز را همگان دانند . بعدش میری سراغ فورومای مختلف و تو سایتای مرتبط عضو میشی و سوالای ابتداییتو میپرسی و اینقدر این کار رو انجام میدی تا سوالات و سطحت اونقدر بالا میره که تا یکی دو ماه هیشکی پیدا نمیشه که جوابتو بده . بعدش خودت یاد میگیری که اونایی که تا امروز بهت جواب میدادن اطلاعاتشونو از کجا آورده بودن و تازه خودت میفتی رو دنده جواب دادن به سئوالای دیگران و اگر چیزی رو ندونی چون معمولا سوالات دیگه کدهای سوخته نیست تقریبا هیچکس بهت جواب نمیده و اونوقته که یاد میگیری ................
نظر شما چیه؟

SalarSoft
شنبه 27 آبان 1385, 21:47 عصر
تمرین و ممارست در:
*-کتاب یا کلاس
*-زبان انگلیسی
*- منابع اصلی (نه فقط MSDE)
*- نمونه کد و مثال ها
*-در کنار یک یا چند نفر حرفه ای بودن

powerboy2988
شنبه 27 آبان 1385, 23:47 عصر
به عنوان یه برادر کوچیکتر توصیه می کنم که دنبال کتابهای برنامه نوسی فارسی نرو

tiktikboom
شنبه 27 آبان 1385, 23:59 عصر
اگه شما به هر روشی تونستی دستورای پایه یه زبانی رو یاد بگیری و همچنین وقتی تونستی مثل کامپیوتر فکر کنی (حل مسئله کنی) اونوقته که میخوای تمام عالم رو با برنامه نویسیت تغییر بدی و اونوقته که ایده ها میان سراغت !!!!! حالا اینجاست که به مشکل برمیخوری چرا که هیچ کجایی رو پیدا نمی کنی تا همه چیز رو بدونه ؟؟!! پس میری سراغ سورس هایی که دیگران نوشتن، اونوقت تازه میفهمی چرا میگن همه چیز را همگان دانند . بعدش میری سراغ فورومای مختلف و تو سایتای مرتبط عضو میشی و سوالای ابتداییتو میپرسی و اینقدر این کار رو انجام میدی تا سوالات و سطحت اونقدر بالا میره که تا یکی دو ماه هیشکی پیدا نمیشه که جوابتو بده . بعدش خودت یاد میگیری که اونایی که تا امروز بهت جواب میدادن اطلاعاتشونو از کجا آورده بودن و تازه خودت میفتی رو دنده جواب دادن به سئوالای دیگران و اگر چیزی رو ندونی چون معمولا سوالات دیگه کدهای سوخته نیست تقریبا هیچکس بهت جواب نمیده و اونوقته که یاد میگیری ................
نظر شما چیه؟

اینم برای خودش یک راهیه.

Goeezor
یک شنبه 28 آبان 1385, 07:33 صبح
البته همه موارد بالا تاثیر دارند.ولی کتاب کم هزینه ترین راه برای شروع می باشد.

mortez maya
یک شنبه 28 آبان 1385, 22:35 عصر
دوستان می دونید این تاپیک مال چند سال پیشه؟
به نظر من هم مهم پیدا کردن الگوریتمه.

harati
دوشنبه 29 آبان 1385, 08:07 صبح
با سلام خدمت دوستان
به نظر من برای دستیابی به هر چیزی ابتدا باید نیاز به آن چیز در زندگی ما ایجاد شود. برنامه نویسی ذاتا کار بغرنجی است. اما چگونه است که برخی از افراد از انجام آن سرمست می شوند؟
کسی که می خواهد به VB یا هر ابزار دیگری مسلط شود چنانچه نیازی قوی داشته باشد از هر راهی که دم دستش باشد برای ارتقاء سطح دانش خود استفاده می نماید.
در ضمن یادگیری محیط کار VB یا سایر ابزارهای IDE با خواندن یکی دو کتاب یا گذراندن کلاس محقق می شود ولی ضعف اغلب افرادی که به این حیطه قدم می گذارند عدم توانایی در تحلیل کردن پروژه است. اگر من 90 درصد محیط VB را بدانم ولی تکنیک برنامه سازی را ندانم فقط می توانم برنامه هایی مثل ماشین حساب بنویسم ولی اگر 50 درصد محیط را بدانم و تکنیک هم بدانم می توانم پروژه های متوسط را به راحتی انجام دهم.
تجربه شخصی من این است که تحلیل را فقط می توان در محیط واقعی کار یاد گرفت و شخصا هیچ مرجعی برای یادگیری آن سراغ ندارم.
باید آستینها را بالا زد و با انجام پروژه های کوچک شروع کرد. در ابتدای راه هم اصلا نباید به مبلغ پروژه فکر کرد. زیرا این پروژه ها در حکم کلاسهای رایگان برای یادگیری تولید نرم افزار هستند.

مرتضی دولتخواه
دوشنبه 29 آبان 1385, 09:50 صبح
من هم با نظر جمع موافقم
من هم از اون دسته افرادی هستم که برای یادگیری کلاس ملاس نرفتم و چیزی که خیلی به اون اعتقاد دارم و به هر کی که می خواد واقعا برنامه نویس بشه میگم اینکه پشتکار داشته باشه.