PDA

View Full Version : مترجم

nemo php
شنبه 26 اسفند 1391, 09:11 صبح
سلام ایجاد تلاری برای ترجمه متون انگلیسی مخصوصا کتابای نرم افزاری مثلا pro php mvcکه منبع فارسی نداره اعضای سایت با دریافت کتاب و هرچه قدر تونستن ترجمه کنن وبعد برای مدیر اون تالار ایمیل بزنن واونو تو سایت قرار بدن تا هم کتابی ترجمه شده باشه وهم منابع فارسی واسه بچه ها اماده باشه

FastCode
شنبه 26 اسفند 1391, 22:54 عصر
به نظر من این روش بیشتر از سازنده بودن مخربه و باعث میشه افراد دنبال آموزش زبان نرن.
یک مقدار سختی هم بکشید بد نیست.

nemo php
دوشنبه 28 اسفند 1391, 10:30 صبح
درسته کاملا حق با شماست اما با این کار در وقت خیلی صفه جویی میشه ومنظورم اینه که اگه بچه های انجمن هماهنگ شن وهرکسی به اندازهای چند صفحه ای رو ترجمه کنن، هم خودشون تلاش کردن وهم کمک کردن ومن معتقدم باید علممون به روز باشه .الان کتابی با منبع فارسی zendوجود نداره.اما بااین کار مامیتونستیم کتابی رو ترجمه کنیم حتی دستوپاشکسته وباعث شیم هم توی یاد گیری خودمون کمک کرده باشیم وهم به دیگران.با این کار همه افراد انجمن در ترجمه کتاب تلاش میکنن

FastCode
دوشنبه 28 اسفند 1391, 10:37 صبح
چند هفته قبل یک پیشنهاد برای ترجمه manpage ها داده شد.من برای ترجمه اعلام آمادگی کردم. و چند تا موضوع رو هم برای شروع پیشنهاد دادم.
ولی متاسفانه کسی برای هماهنگ کردن افراد اعلام هماهنگی نکرد.

nemo php
دوشنبه 28 اسفند 1391, 12:03 عصر
باید یه تالار درستشه با نام مترجم که افراد انجمن بیان اونجا واعلام امادگی کنن.ولی نمیدونم چطور میشه این تالار درست شه .باید از مدیر سایت درخواست کنیم

f_talebi
چهارشنبه 30 اسفند 1391, 09:03 صبح
بنظرمن اگه آموزش ترجمه و زبان هم باشه خیلی خوبه.هرچند مربوط به برنامه نویسی نیست این مورد ؛ اما خیلی کمک کنندست و لازمه برای همه.