PDA

View Full Version : خواندن ایمیل های دریافتی و ساخت ایمیل توسط اسکریپت

engmmrj
شنبه 26 اسفند 1391, 10:41 صبح
فرض کنید من تو هاستم یک ایمیل ساختم به آدرس mymail@myweb.com حالا میخوام یه اسکریپت بنویسم که ایمیل های دریافتی را نمایش بدم.
همچین بشه توسط همین اسکریپت یک ایمیل ساخت درست مثل جمیل و یاهو
لطفا یه منبع،مرجع یا هر چیز دیگه معرفی کنید.
موفق باشد.

Unique
شنبه 26 اسفند 1391, 14:25 عصر
برای چک کردن ایمیل ها از imap و pop3 استفاده میشه ! توی php از هر دو میشه استفاده کرد ولی Imap بهتره !برای ساختن ایمیل هم باید از api های cpanel استفاده کنید برای سایت های اشتراکی. اگه هم سرور اختصاصی دارین میتونید اسکریپت با bash بنویسید که ایمیل را برای شما توی سیستم تعریف کنه و با php ازش exec بگیرین.

engmmrj
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 14:48 عصر
برای چک کردن ایمیل ها از imap و pop3 استفاده میشه ! توی php از هر دو میشه استفاده کرد ولی Imap بهتره !برای ساختن ایمیل هم باید از api های cpanel استفاده کنید برای سایت های اشتراکی. اگه هم سرور اختصاصی دارین میتونید اسکریپت با bash بنویسید که ایمیل را برای شما توی سیستم تعریف کنه و با php ازش exec بگیرین.
pop3 که پروتکله دریافت ایمیله ، من منظورم اینه که اگه ایمیل به سایت ما فرستاده بشه ما باید بریم تو هاست این ایمیل رو چک کنیم من میگم میشه از این کار خودداری کنیم و با اسکریپت داخل خود سایت این ایمیل هارو چک کنیم ، راه حلهی وجود دارد ؟

Unique
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 16:30 عصر
بله pop3 پروتکلی هست که باهاش میشه ایمیل های دریافت شده توسط یک mailbox را چک کرد !

من منظورم اینه که اگه ایمیل به سایت ما فرستاده بشه ما باید بریم تو هاست این ایمیل رو چک کنیم من میگم میشه از این کار خودداری کنیم و با اسکریپت داخل خود سایت این ایمیل هارو چک کنیم

متاسفانه منظورتون را خوب بیان نمیکنید ! webmail های روی هاست مثل SquirrelMail و RoundCube هم از طریق pop و Imap ایمیل ها را براتون باز میکنند ! شما هم از طریق اسکریپت میتونید ایمیل های دریافت شده را لیست کنید و subject و متن و attachment ها را بررسی و دریافت کنید.

حالا اگه باز هم جواب من قانع کننده نیست ! دقیق مثال بزنید تا بگم.

navid3d_69
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 20:38 عصر
برای این کار اگر به یوتیوب دسترسی دارین سرچ کنید phpacademy اونجا فیلم هست برای ساخت این اسکریپت که میخواین باهاش ایمیل رو بخونین