PDA

View Full Version : سوال: ساخت contextMenuStrip و با کلیک چپ در همان جا باز بشه

davidrobert
شنبه 26 اسفند 1391, 14:38 عصر
سلام من میخوام contextMenuStrip1 بسازم که وقتی روی عکس کلیک مکنیم در همان جا منو باز بیشه نه اینکه شی رو انتخاب کنیم و نوع شی رو روی contextMenuStrip1 بزارم که با کلیک راست باز بیشه میخوام با کلیک چپ باز بیشه مثل برنامه حسابداری آسمان اول برنامه که صفحه اصلی برنامه هستش که وقتی روی هر گزینه کلیک میشه منو باز میشه نه با کلیک راست ممنون میشم بهم بگید چه چطوری در همون نقطه کلیک کنیم منو باز بشه فقط با کلیک راست نه چپ

h_assefi
شنبه 26 اسفند 1391, 14:46 عصر
دوست عزیز اگه یکم جستجو کنی حتما پیدا می کنی و لینک های زیادی در این مورد وجود داره

khokhan
شنبه 26 اسفند 1391, 16:12 عصر
سلام من میخوام contextMenuStrip1 بسازم که وقتی روی عکس کلیک مکنیم در همان جا منو باز بیشه نه اینکه شی رو انتخاب کنیم و نوع شی رو روی contextMenuStrip1 بزارم که با کلیک راست باز بیشه میخوام با کلیک چپ باز بیشه مثل برنامه حسابداری آسمان اول برنامه که صفحه اصلی برنامه هستش که وقتی روی هر گزینه کلیک میشه منو باز میشه نه با کلیک راست ممنون میشم بهم بگید چه چطوری در همون نقطه کلیک کنیم منو باز بشه فقط با کلیک راست نه چپ
دررود بر شما

این هم pictureBox با امکانات ویژه :لبخند::قهقهه: والبته امکان راست کلیک به شیوه ای که شما می خواهید

davidrobert
شنبه 26 اسفند 1391, 16:44 عصر
سلام من میخوام منو با کلیک چپ باز بیشه منو در contextMenuStrip1 نه راست شما فایلی دارید که با کلید چپ باز بیشه منو ممنون میشم من رو راهنمایی کنید

khokhan
شنبه 26 اسفند 1391, 18:13 عصر
سلام من میخوام منو با کلیک چپ باز بیشه منو در contextMenuStrip1 نه راست شما فایلی دارید که با کلید چپ باز بیشه منو ممنون میشم من رو راهنمایی کنید
سلام

عزیز جان این تکه کد رو در رویداد pictureBox1_MouseClick قرار بده تا مشکلت حل بشه

if ((e.Button != System.Windows.Forms.MouseButtons.Right))
{
contextMenuStrip1.Show(pictureBox1, e.Location);
}