PDA

View Full Version : سرعت كار با WPF

(Sheytan)
شنبه 26 اسفند 1391, 16:02 عصر
دوستنان اين همه دبل پي اف كار هست كسي جواب سوالارو نميده چرا؟

زمان و سرعت كار با دبل پي اف چطوره؟ فرضا من بخوام نرم افزاري با WPF بزنم كه حدود 30 تا 40 فرم يا ويندو داشته باشه و در هر فرم 4يا 5 تا كليد و يا كنترل هاي ديگه حدودا چقد زمان ميبره؟ با توجه به كدنويسي XMAL
و اينكه همچين نرم افزاري با WPF سنگين نميشه؟ و يا براحتي ميشه پياده كرد؟

مهدی فرزاد
شنبه 26 اسفند 1391, 21:15 عصر
سلام
WPF یک تکنولوژی قوی تر و جدید تر از WinApp هست پس به راحتی میتونید با اون برنامه هایی رو که ساختن اون با WinApp یک رویا بود رو انجام بدید
اما سرعت نوشتن برنامه با اون به تجربه شما بستگی داره اگر تجربه کار با WPF رو ندارید خیلی برای شما زمان بر خواهد بود
ولی خود من به شخصه با WPF سریعتر از Winapp برنامه می سازم
بیشترین زمان شما برای طراحی استایل کنترل ها و چیدمان صفحه گذاشته میشه که اگر از ابتدا خشت اول رو دست بگذارید و استایل ها رو به خوبی طراحی کنید و به قواعد چیدمان صفحه در WPF تسلط داشته باشید و محیط بصری VS2012 و Blend برای طراحی هاتون استفاده کنید با رسیدن به یک قالب مشخص برای برنامه سرعت طراحی بالا میره ( از UserContol و CustomContol برای طراحی ها تون بهره ببرید و از طراحی و چیدمان های تکراری خود داری کنید)

شما این نکته رو هم مد نظر داشته باشید که به دات نت 4 به بالا نیاز دارید ( هرچند با دات نت 3.5 هم میشه نوشت اما پیشنهاد نمی کنم) پس سیستم کاربر شما باید توانایی لازم برای اجرای برنامه های تحت دات نت 4 رو داشته باشه
اینو به تجربه می گم سیستم هایی که میخوان برنامه های WPF رو به خوبی اجرا کنن نسبت به WinApp نیاز به سخت افزار قوی تری دارند

(Sheytan)
شنبه 26 اسفند 1391, 22:49 عصر
ممنون بهترين منبع براي تسلط به WPF چي هست؟ من كتاب آقاي كياني رو شروع كردم كافيه؟ اگر من بخوام از WPF براي ساخت برنامه هاي چندرسانه اي استفاده كنم ارزشش رو داره يا نه؟

مهدی فرزاد
یک شنبه 27 اسفند 1391, 07:47 صبح
سلام اگر وقت کافی دارید ارزش داره ، بهترین منبع برای تسلط تجربه کردن !! کتاب فقط و فقط ابزار کار رو معرفی میکنه

(Sheytan)
یک شنبه 27 اسفند 1391, 09:14 صبح
ممنون داداش شرمنده ميكني جواب سوالامو ميدي
يه سوال ديگه؟ من بخوام نرم افزار با حجم مثلا يك دي وي دي با WPF بزنم مشكلي پيش نمياد كه؟ كه توش مثلا مقالات فيلم و عكس استفاده شده باشه
اونوقت براي اين ديتا چطور كار كنم بهتره؟ كه بعد بتونم براي مقالاتش سرچ و ديتابيس هم بسازم . يعني ديتا ها رو بريزم داخل پوشه تو پوشه اصلي برنامه ؟ كار صحيح اينه؟

مهدی فرزاد
دوشنبه 28 اسفند 1391, 07:49 صبح
روش های مختلفی وجود دره میتونید از کلاس که توی دات نت 4.5 برای zip کردن و کار با فایل های Zip وجود داره استفاده کنید به هر ورشی عمل کنید WPF توانایی انجامش ر داره