PDA

View Full Version : مبتدی: setup یا خود اجرا، مسئله این است!

morteza561
یک شنبه 27 اسفند 1391, 01:30 صبح
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت سروران عزیز

یه سوالی هست که برای انتشار برنامه ای که نوشتم برام پیش اومده. اون هم همونطور که از عنوان تاپیک بر میاد درباره ساخت setup برای برنامست.

برنامم رو با VB 2012 و تحت Dot NET 2 نوشتم. خیلی هم برنامه به خصوصی نیست. کارش کات کردن زیرنویسه. فایل اجرایی برنامه که توی مسیر Release پروژم هست رو روی چند تا سیستم هم تست کردم و به خوبی اجرا میشد. حالا سوالم اینه که آیا با این اوصاف نیازی به ساخت Setup با برنامه هایی مثل InstallShield و یا حتی خود VS هست؟ اصلا چرا برای اینطور برنامه ها باید Setup ساخت؟

ممنون از کمکی که می کنید

و من الله التوفیق ...

zahedi121
یک شنبه 27 اسفند 1391, 07:09 صبح
سلام
اگر مطمئن هستید که روی همه سیستم هایی که برنامه شما کار خواهد کرد ، دات نت 2 نصبه ، هیچ کامپوننت دیگری هم ندارید، پایگاه داده هم ندارید و نمیخواهید برنامتون باکلاس باشه و در پروگرام فایل قرار بگیره و آیکونش ... با 32bit , 64bit کار ندارید و.. خلاصه اگر همه چی بر وفق مراد باشه اتفاقی نمی افته !
ولی این اشتباهی است که اغلب برنامه نویسهای ایرانی میکنند و برای همین است که می بینید چقدر کاربران بعد از خرید مشکل دارند. منظورم اینه که یکسری پیشفرض برای خودشون می گذارند که کاربر اینها را داره .
حالا برنامه شما خیلی ساده است ولی تصور کنید از کجا میشه فهمید مثلا SQL نصبه؟ ویندوز طرف چیه؟ زبان پیشفرض سیستم ؟ درایوی که شخص بهش دسترسی داره یا شاید درایوی که فضای کافی دارد و ...
به هر حال پیشنهاد می کنم اگر به فکر انتشار برنامتون هستید ( نه در حد اقوام و دوستان ) از ستاپ استفاده کنید. اگر چه در VS2012 ستاپ ساز خود VS خیلی دردسر داره ولی کار با نرم افزارهای ستاپ ساز به صلاحه.

موفق باشید.

morteza561
یک شنبه 27 اسفند 1391, 13:05 عصر
یعنی تمام این مشکلاتی که فرمودید با وجود Setup برطرف میشه؟! :متفکر:
اگه اینجوریه که می فرمایید، مشکلی نیست. می سازم.
فقط یه سوال. به نظرتون از چه برنامه ای استفاده کنم؟ Installshield که این دو نسخه آخرش درست و حسابی کرک نشده. مجبورم از 2010 استفاده کنم. اما قبلا با Setup Factory کار کرده بودم ازش راضی بودم. پیشنهاد خودتون چیه؟

یا حق ...

xminxmin
یک شنبه 27 اسفند 1391, 15:37 عصر
یعنی تمام این مشکلاتی که فرمودید با وجود Setup برطرف میشه؟! :متفکر:
اگه اینجوریه که می فرمایید، مشکلی نیست. می سازم.
فقط یه سوال. به نظرتون از چه برنامه ای استفاده کنم؟ Installshield که این دو نسخه آخرش درست و حسابی کرک نشده. مجبورم از 2010 استفاده کنم. اما قبلا با Setup Factory کار کرده بودم ازش راضی بودم. پیشنهاد خودتون چیه؟

یا حق ...

خود ویژوال استودیو داره می تونی برنامه رو براش Setup بسازی

zahedi121
یک شنبه 27 اسفند 1391, 16:40 عصر
سلام
ستاپ ساز خود vs2012 را باید دانلود کنید و دردسر داره.
ولی من خودم از Advanced Installer 9.9 , اینستال آویر 15 استفاده کردم خیلی خوب جواب می دهند. به تالار ستاپ یک سری بزنید مطالب خوبی گیرتون میاد. من خودم هم بعد از نصب vs2012 مشکل داشتم که دوستان راهنمایی کردند.

موفق باشید

Mohamad.Net.MSDN
دوشنبه 28 اسفند 1391, 23:10 عصر
دوست من به نظر من اگه از qsetup یا inno استفاده کنی خیلی بهتره چون هم کار باهااش آسونتره و هم امکاناتش در حد ins sheild هست ، من خودم همیشه از qsetup استفاده میکنم در ضمن هم فارسی میشه هم فارسی پشتیبانی میکنه بهتر از شیلد تازه فایلهاتم کمپرس میکنه ، و اینکه حتما از نرم افزار setup ساز استفاده کن چون یه جورایی حکم شناسنامه محصولت رو داره.
بالاخره پروژه هرچی هم کوچیک باشه شاید 2 خط کد بالاخره براش زحمت کشیدی و وقت گذاشتی.