PDA

View Full Version : مبتدی: پرینت گرفتن جدیدترین سطر گزارش

naderbahri
یک شنبه 27 اسفند 1391, 15:01 عصر
با سلام خدمت دوستان گرامی
میخواستم بدونم راهی هست که بشه آخرین رکورد یک گزارش رو همونجای خودش پرینت گرفت
مثال: دفترچه های بانکی رو تا حالا حتما دیدید که رکورد جدید تراکنش رو توی دفترچه پرینت میگیره یعنی شما روی یک برگه هر ماه یا هر هفته یک رکورد بخواهید پرینت بگیرید

Abbas Amiri
یک شنبه 27 اسفند 1391, 22:32 عصر
با سلام خدمت دوستان گرامی
میخواستم بدونم راهی هست که بشه آخرین رکورد یک گزارش رو همونجای خودش پرینت گرفت
مثال: دفترچه های بانکی رو تا حالا حتما دیدید که رکورد جدید تراکنش رو توی دفترچه پرینت میگیره یعنی شما روی یک برگه هر ماه یا هر هفته یک رکورد بخواهید پرینت بگیرید
سلام
احتمالاتی که میشود درنظر گرفت یکی اینکه پرینتر سنسور نوری داشته باشد و دیگر اینکه درجدول ثبت تراکنشها یک فیلد جهت شماره سطر چاپ شده وجودداشته باشد.

naderbahri
دوشنبه 28 اسفند 1391, 09:23 صبح
ممنون از راهنمائیتون
مورد اول که منتفیه چون من پرینتر معمولی دارم
ولی میشه خواهش کنم مورد دوم رو بیشتر توضیح بدید؟

Abbas Amiri
دوشنبه 28 اسفند 1391, 23:12 عصر
ممنون از راهنمائیتون
مورد اول که منتفیه چون من پرینتر معمولی دارم
ولی میشه خواهش کنم مورد دوم رو بیشتر توضیح بدید؟
سلام
راه حل ساده و فوری که به ذهن بنده می رسد ، ایجاد یک جدول با فیلدهایی است که باید چاپ شود ، میباشد . و البته بدون کلید اصلی طوری که بتوان درآن رکوردهای خالی ایجادکرد.
فرض کنیم میخواهید یک رکورد در سطر n ام چاپ شود ، کافیست در یک حلقه n-1 رکورد خالی در جدول ایجاد کنید و سپس اطلاعات چاپی را به جدول اضافه کنید .

بسته به ارتفاع کاغذ و محل اولین سطر و همچنین تعداد رکوردی که درهر صفحه میخواهید چاپ شود بایستی تنظیمات مارجین ها و ... را انجام دهید.
همچنین درزمان پرینت بایستی مشخص شود آخرین سطر کدام بوده (اگر مقدار فیلد سطر در جدول تراکنشها 0 باشد یعنی هنوز چاپ نشده)ودر آن صورت آخرین رکورد چاپ نشده در شماره سطر آخرین + 1 چاپ شود . و صدالبته قبل ازآن بایستی چک شود که به آخرین سطر مجاز رسیده یانه و در اینصورت شماره سطر ریست شود و پس ازچاپ مقدار سطر درجدول آپدیت شود

as222222
سه شنبه 06 فروردین 1392, 17:40 عصر
لطفا اساتید توشضح بیشتر و اگه ممکن با ذکر مثال در این تایپک ارسال کنن بیشتر دوستان احتیاج دارن

Abbas Amiri
چهارشنبه 07 فروردین 1392, 18:12 عصر
لطفا اساتید توشضح بیشتر و اگه ممکن با ذکر مثال در این تایپک ارسال کنن بیشتر دوستان احتیاج دارن
در مورد جواب این تاپیک ، ایده چگونگی خروجی اطلاعات ، یک طرف ماجراست و طرف دیگر هم با توجه متن چاپی ، تنظیم و چیدمان کنترلها در گزارش و همچنین تنظیمات چاپگر ،جهت چاپ دقیق در محل مورد نیازاست . چرا که شما با یک فرم با کادر چاپ شده سرو کار دارید نه یک کاغذ خام .

naderbahri
جمعه 09 فروردین 1392, 12:59 عصر
جناب آقای امیری فرمایش شما کاملا درسته و باید بگم خروجی من نتیجه یک کوئری که ازش گزارش گرفتم و میخوام آخرین سطر رو که آخرین تراکنش محسوب میشه رو به تنهایی پرینت بگیره اونم سر جای خودش حالا چون کاغذ همون دفترچه حساب محسوب میشه و ماه قبل هم روش پرینت گرفته شده ، احتمال داره که پرینت جدید یه مقدار بالا و پائین بشه درست مثل پرینتهای بانکی

Abbas Amiri
جمعه 09 فروردین 1392, 18:36 عصر
جناب آقای امیری فرمایش شما کاملا درسته و باید بگم خروجی من نتیجه یک کوئری که ازش گزارش گرفتم و میخوام آخرین سطر رو که آخرین تراکنش محسوب میشه رو به تنهایی پرینت بگیره اونم سر جای خودش حالا چون کاغذ همون دفترچه حساب محسوب میشه و ماه قبل هم روش پرینت گرفته شده ، احتمال داره که پرینت جدید یه مقدار بالا و پائین بشه درست مثل پرینتهای بانکی
سلام
جدول و کوئری و گزارش مربوطه را در یک فایل آپلود کنید تا بررسی شود.(البته در همین تاپیک نه در وب سایت خودتان)