PDA

View Full Version : الگوریتمی برای رمز گزاری قابل برگشت یک رشته حاوی اعداد و حروف معرفی کنید

aliphp1
یک شنبه 27 اسفند 1391, 21:28 عصر
سلام دوستان
الگوریتمی برای رمز گزاری قابل برگشت یک رشته حاوی اعداد و حروف معرفی کنید
و البته کد های مربوطه
اگه یک کلاس آماده کسی داره که بتونم ازش برای این کار استفاده کنم ممنون میشم در اختیارم بذاره

FastCode
یک شنبه 27 اسفند 1391, 21:46 عصر
بهتر نیست مشخص بکنید از چه frameworkی استفاده میکنید؟

aliphp1
یک شنبه 27 اسفند 1391, 22:31 عصر
از فریم ورد خاصی استفاده نمی کنم
یکسری اطلاعات رو می خوام داخل دیتابیس کد شده ذخیره کنم طوری که بتونم بعدا دیکد کنم و به اطلاعات اصلی از روی کد شده ها دسترسی داشته باشم

eshpilen
یک شنبه 27 اسفند 1391, 22:48 عصر
رمزنگاری متقارن AES 128:

http://www.hamidreza-mz.tk/?p=566

البته از نوعی که HMAC داره (متدهای IvEncryptHmac وIvDecryptHmac) استفاده کنید که بی نقص باشه.

البته رمزنگاری نامتقارن هم خواص خودش رو داره که بعضی جاها استفاده میشه.

aliphp1
سه شنبه 29 اسفند 1391, 23:53 عصر
رمزنگاری متقارن AES 128:

http://www.hamidreza-mz.tk/?p=566

البته از نوعی که HMAC داره (متدهای IvEncryptHmac وIvDecryptHmac) استفاده کنید که بی نقص باشه.

البته رمزنگاری نامتقارن هم خواص خودش رو داره که بعضی جاها استفاده میشه.

ممنون از شما
فقط این الگوریتم خیلی رشته انکد شده اش طولانی هست ؛ برای یوزر پسورد خوبه ولی برای اطلاعاتی که به تعداد خیلی زیاد ذخیره میشه زیاد جالب نیست
مثلا بخوای یکسری اکانت به تعداد خیلی زیاد رو در دیتابیس با این الگوریتم ذخیره کنی حجمش خیلی زیاد میشه
الگوریتمی نیست که تعداد کاراکتر ها رو خیلی زیاد نکنه ؟

eshpilen
چهارشنبه 30 اسفند 1391, 00:46 صبح
ممنون از شما
فقط این الگوریتم خیلی رشته انکد شده اش طولانی هست ؛ برای یوزر پسورد خوبه ولی برای اطلاعاتی که به تعداد خیلی زیاد ذخیره میشه زیاد جالب نیست
مثلا بخوای یکسری اکانت به تعداد خیلی زیاد رو در دیتابیس با این الگوریتم ذخیره کنی حجمش خیلی زیاد میشه
الگوریتمی نیست که تعداد کاراکتر ها رو خیلی زیاد نکنه ؟
بابا مگه چقدر اضافه میکنه؟
بیخیال اونقدرها هم فکر نمیکنم باشه.
بعدم تعداد خیلی زیاد یعنی چقدر مثلا؟
چه اطلاعاتی رو دقیقا میخواید رمز کنید؟
ضمنا این الگوریتم یک مقدار (در یک بازهء) ثابت به حجم اضافه میکنه. اگر حجم دیتای اولیه کم باشه طبیعتا این مقدار زیاد بنظر میاد، اما اگر حجم دیتای اولیه هم زیاد باشه این مقدار درمقابلش چیزی نمیشه.
فرضا اگر یه متن 10 کاراکتری رو رمز میکنید و خروجی این الگوریتم حدودا 50 بایت دیگر هم بهش اضافه میکنه، درمورد یک متن 1000 کاراکتری هم همون حدود 50 بایت رو اضافه میکنه که درمقابل هزار کاراکتر چیزی نیست.
حجم میانگین هر واحد از اطلاعات شما چقدره؟
شما با یک ضرب ساده هم میتونی بفهمی حدودا چقدر میشه حجم داده های نهایی، یا درواقع حجم اضافه شده توسط رمزنگاری رو.
چه تعدادی داده، حجم میانگینشون چقدره، چقدر فضای ذخیره سازی داری.
اگر از بنده میپرسی، تا وقتی مشکل فضای ذخیره سازی یا پرفورمنس پیش نیامده، مشکلی نیست، ولو رمزنگاری حجم داده هات رو چند برابر بکنه!

arenaw
چهارشنبه 30 اسفند 1391, 01:50 صبح
یه روش ساده، وردار همه حروف رشته تو +1 کن! مثلا salam میشه tbmbn