PDA

View Full Version : ارتباط vb با سایر نرم افزارها ؟؟؟

MajidAzadiYazdi
دوشنبه 28 اسفند 1391, 07:20 صبح
سلام خدمت دوستان
من مدتیه دنبال یک ocx به نام
ClipsActivexControl
میگردم کسی سراغ داره؟؟؟

یا این که یک ocx یا api که بشه باهاش یک نرم افزاری دیگه را اجرا کرد و یک ارتباط تعاملی با اون نرم افزار برقرار کرد
به این صورت که مثلا از vb دستور بدیم توی اون نرم افزار اجرا بشه و بالعکس

بهروز عباسی
سه شنبه 29 اسفند 1391, 12:59 عصر
سلام خدمت دوستان
من مدتیه دنبال یک ocx به نام
ClipsActivexControl
میگردم کسی سراغ داره؟؟؟

یا این که یک ocx یا api که بشه باهاش یک نرم افزاری دیگه را اجرا کرد و یک ارتباط تعاملی با اون نرم افزار برقرار کرد
شما باید هردو برنامه رو خودتون نوشته باشید !

مثلاً شما برنامه A رو دارید و می خواهید با برنامه B که خودتون نوشتید اونو کنترل کنید میدونید توی برنامه A چه اتفاقاتی می افته ؟ نه!!

اما اگه هردو برنامه رو خودت نوشتی میتونی با ارسال پیام بینشون ارتباط برقرار کنی.
اگه بخوای توی شبکه استفاد ه کنی باید از Winsock استفاده کنی.

بهروز عباسی
سه شنبه 29 اسفند 1391, 13:03 عصر
یادم رفت اینو بگم :
من مدتی هست VB کار نمیکنم ،امّا در زمان قدیم یک OCX برای کار با Script بود که میشد اونو توی یک برنامه قرار داد و با یک برنامه دیگه دستورات VB رو براش فرستاد تا اون اجرا کنه.
اینطوری میتونید برنامه رو بهتر کنترل کنید

MajidAzadiYazdi
چهارشنبه 30 اسفند 1391, 05:44 صبح
شما باید هردو برنامه رو خودتون نوشته باشید !

مثلاً شما برنامه A رو دارید و می خواهید با برنامه B که خودتون نوشتید اونو کنترل کنید میدونید توی برنامه A چه اتفاقاتی می افته ؟ نه!!

اما اگه هردو برنامه رو خودت نوشتی میتونی با ارسال پیام بینشون ارتباط برقرار کنی.
اگه بخوای توی شبکه استفاد ه کنی باید از Winsock استفاده کنی.

آقا بهروز ممنون از راهنماییتون
اما برنامه ای که من می خواهم با vb باهاش ارتباط برقرار کنم یک ابزاریه واسه پیاده سازی سیستم خبره به نام Clips
واسه همین می خواستم ببینم چجوری میشه با برنامه های دیگه از طریق vb ارتباط برقرار کرد

بهروز عباسی
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 17:02 عصر
سیستم خبره به نام Clipsمن با این برنامه کار نکردم

اما در ساده ترین حالت در این مواقع اون نرم افزار باید قابلیت پشتیبانی از Plugin رو داشته باشه تا شما با استفاده از SDKای که در اختیارتون میذاره ،به زبان های مختلف (در اینجا VB)براش یک Plugin بنویسید و با اون برنامه ارتباط داشته باشید.

به شرطی اون برنامه این امکان رو به شما بده

MajidAzadiYazdi
جمعه 02 فروردین 1392, 14:21 عصر
clips هیچ گونه پلاگینی نداره
یک محیط بسیار ساده درست مثل ms-dos
:گریه: