PDA

View Full Version : سوال: نحوه ایجاد کلاسی برای ارسال نتایج کوئری به یک table

sahel65
سه شنبه 29 اسفند 1391, 10:43 صبح
سلام؛
امکانش هست راهنماییم کنید جچوری یک کلاس بنویسم که از یک DB اطلاعات مورد نظر رو گرفته و خروجی رو تو یک table بهم نمایش بده؟
چون مقداری جستجو کردم این کد رو دیدم؛ میشه بگید منطق این کد چجوری هستش؟ و اگه داره اطلاعات رو بر میگردونه من کجا میتونم اطلاعاتی رو که درون شئ dt هست رو ببینم؟

public DataTable Select()
{

string cs = "'Provider =Microsoft.ACE.OLEDB.12.0';Data Source='C:\\Documents and Settings\\mydb.mdb'";
OleDbConnection conn = new OleDbConnection(cs);
OleDbDataAdapter da = new OleDbDataAdapter();
da.SelectCommand = new OleDbCommand("Select * from personnel", conn);
DataTable dt = new DataTable();
da.Fill(dt);
return dt;
}

vira1368
سه شنبه 29 اسفند 1391, 11:44 صبح
ای متد از نوع DataTable هست و همین نوع رو برمیگردونه کافیه وقتی این متد رو صدا میزنی مقدار برگشتیش رو بریزی توی یک GridView تا اطلاعات داخل جدول نمایش داده بشه. دقیقا همین کد کار میده امتحان کنید میفهمید.

sahel65
شنبه 03 فروردین 1392, 18:30 عصر
مثال یا نمونه ای در این مورد ندارید که یکم بیشتر توضیح داده باشه؟ ضمنا میشه یک Gridview رو بدون اینکه از قسمت شی ها به فرم اضافه کنیم با نوشتن کد ایجادش کنیم؟

vira1368
دوشنبه 05 فروردین 1392, 07:59 صبح
بخشید چون الان در تعطیلات به سر می برم سیستمم دارای vs نیست که سمپل تهیه کنم، ولی بله در C# کلاسی به نام GridView داریم که میتونید ازش استفاده کنید، کار باهاش راحته، امیدوارم موفق باشید!

veniz2008
دوشنبه 05 فروردین 1392, 10:29 صبح
منطق این کد چجوری هستش؟ و اگه داره اطلاعات رو بر میگردونه من کجا میتونم اطلاعاتی رو که درون شئ dt هست رو ببینم؟

public DataTable Select()
{

string cs = "'Provider =Microsoft.ACE.OLEDB.12.0';Data Source='C:\\Documents and Settings\\mydb.mdb'";
OleDbConnection conn = new OleDbConnection(cs);
OleDbDataAdapter da = new OleDbDataAdapter();
da.SelectCommand = new OleDbCommand("Select * from personnel", conn);
DataTable dt = new DataTable();
da.Fill(dt);
return dt;
}

سلام.
همونطوری که دوستمون گفتن این یک تابع هست که خروجی اون از نوع DataTable هست. بنابراین خروجی این متد رو میشه به خاصیت دیتاسورس یک گرید نسبت داد و مقادیر رو (در صورت وجود) نمایش داد. نحوه استفاده کردن ازش هم بسیار ساده است.

مثال یا نمونه ای در این مورد ندارید که یکم بیشتر توضیح داده باشه؟ ضمنا میشه یک Gridview رو بدون اینکه از قسمت شی ها به فرم اضافه کنیم با نوشتن کد ایجادش کنیم؟
با کد زیر یک گرید ایجاد و نتیجه تابع select رو که یک دیتاتیبل هست رو درون گرید ریختم و نمایشش دادم (من sql در نظر گرفتم ولی واسه access هم به همین شکل هست و تفاوتی وجود نداره) :

DataGridView GrdUser = new DataGridView();
GrdUser.Location = new Point(212, 200);
GrdUser.Size = new Size(240, 150);
this.Controls.Add(GrdUser);
GrdUser.DataSource = Select();
موفق باشید.