PDA

View Full Version : سوال: ساخت messageBox شخصی

saman-arsenal
سه شنبه 29 اسفند 1391, 22:58 عصر
سلام دوستان
من میخوام یک messageBox شخصی درست کنم و تبدلیش کنم به dll که جاهای دیگه هم بتونم ازش استفاده کنم
ساختن یک dll و بلدم اما نمیدونم توو کلاسی که باید بنویسم چه توابعی باید بذارم و با چه آرگومان هایی؟؟
ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داشته باشه و در اختیارم بذاره:متفکر:

C#‎_best_Programmer
سه شنبه 29 اسفند 1391, 23:03 عصر
دادشم یه تابع بذار که چندتا سربارگذاری داشته باشه وپارامترهای ورودیش متن خطا و اسم دکمه ها باشه بعد با کیس برسی کن و تنظیمات فرم انجام بدده
عیدت مبارک

saman-arsenal
سه شنبه 29 اسفند 1391, 23:23 عصر
دمت گرم داداش اما چندتا سوال واسم پیش اومده :
اولا واس اسم دکمه هام از چه نوعی برای ورودی به تابع باید استفاده کنم؟
ثانیا مگه برای نشون دادن messageBox نباید یکه فرمی ایجاد بشه؟؟؟ اون فرم و چطوری باید ایجاد کرد؟
در ضمن عید شما هم پیشاپیش مبارک

C#‎_best_Programmer
سه شنبه 29 اسفند 1391, 23:55 عصر
دادشم واسه باتونا از نوع enum

alexmcse
چهارشنبه 30 اسفند 1391, 14:20 عصر
سلام
عید مبارک
این سوالی که پرسیدی کلی

شما کد رو بگذ ا رید (یکی دو خط) تابر اساس آنها )کدها رو تصحیح کنیم

C#‎_best_Programmer
چهارشنبه 30 اسفند 1391, 14:29 عصر
دادشم مثلا

Publice Enum ButtonOpetion
{
Yes,No Cancell,Ok
}
publice void ShowError(string massegText,string title,ButtonOpetion button)
{}

Fastdesign
چهارشنبه 30 اسفند 1391, 16:51 عصر
دوستان اگه کسی از صفر بلده لطف کنه بصورت کامل توضیح بده تا همه استفاده کنن!!

saman-arsenal
چهارشنبه 30 اسفند 1391, 17:32 عصر
با تشکر از همه دوستان
راستش من هنوز شروع به کد زدنش نکردم یعنی یه کلاس نوشتم اما توش سردرگم شدم و پاکش کردم اما دنبالشم تا یاد بگیرمش
واسه من چندتا سوال هست که میگم تا دوستان بیشتر متوجه بشن
یکی اینکه واسه اینکه dll درست کنم باید یه کلاسی بنویسم که توو برنامه های دیگه بتوونم از تابع show اون کلاس استفاده کنم و اینکه من نمیخوام قالب messageBox ام قالب معمول خود ویندوز باشه یعنی میخوام قیافشم تغییر بدم و اینکه چطور میتونم دستور ساخت اون فرم دلخواهمو توو کلاسم بنویسم ؟؟
من یه dll ای پیدا کردم که دقیقا همون چیزی بود که توو ذهنم بود و با چندتا برنامه سعی کردم کدهاشو ببینم اما نشد
خلاصه اینکه اگه کسی بتونه بم بگه که کلاسم باید داری چه توابعی باشه و با چه ویژگی ها و پارامتر هایی و اینکه چطور باید توو تابع show دستور ساخته شدن اون فرم دلخواهمو بدم ممنون میشم
اگه کسی هم قبلا این کارو انجام داده خیلی لطف میکنه اگه سورسشو در اختیارم بذاره
بازم ممنون از لطف همگی دوستان برنامه نویس

hessam2003
چهارشنبه 30 اسفند 1391, 18:11 عصر
سلام دوست عزیز.
حتما میخوایید از روش کلاس نویسی داخل dll استفاده کنید؟
من قبلا فکر میکردم که سی شارپ inputbox نداره برای همین مجبور شدم کامپوننتش را بسازم و در پروژهایم ازش استفاده کنم حالا شما هم اگه بخوایید کامپوننتی ایجاد کنید من میتونم کمکتون کنم.
و اینکه از روش دی ال ال راحتتره.

saman-arsenal
چهارشنبه 30 اسفند 1391, 20:58 عصر
سلام عید شما مبارک
نه تاکیدی رو روش کلاس نویسی که ندارم اما تا جایی که اطلاع داشتم برای اینکه از یک شی ای بخوام تو برنامه های دیگه ام استفاده کنم باید dll درستش میکردم و ازش استفاده میکردم حالا درست کردن کامپوننت و بلد نیستم و نمیدونم چیکارباید کنم؟ آیا شبیه درست کردن dll ه؟؟ به کلاس نویسی احتیاجی نداره؟؟ و آیا این کامپوننت و هم میشه مثل dll بدون وجود ارور توو برنامه های دیگه ازش استفاده کنم یا نه؟؟
به هر حال اگه این درست کردن کامپوننت مشکل من و رو حل میکنه ممنون میشم که دانشتو در اختیارم بذاری:قلب:

C#‎_best_Programmer
چهارشنبه 30 اسفند 1391, 21:46 عصر
دادشم کلاس نویسی یعنی چی جایی که کدو می نویسی خودش کلاسه اصلا تو سی شارپ بیرون کلاس چیزی نمیشه تعریف کرد

saman-arsenal
چهارشنبه 30 اسفند 1391, 22:08 عصر
تا اونجایی که من بلدم برای ساخت یک dll باید یک پروژه از نوع class library ایجاد کنم بعد توو اون کلاس کدهای خودمو بنویسم و بعد اونو build کنم تا dllش ایجاد بشه. . . حالا اگه این اطلاعات من غلط یا ناقصه ممنون میشم اگه بیشتر توضیح بدین

C#‎_best_Programmer
چهارشنبه 30 اسفند 1391, 22:12 عصر
دادشم با محیط کاری ندارم هر کدی که می نویسی تو کلاس

saman-arsenal
چهارشنبه 30 اسفند 1391, 22:33 عصر
ببینین دوستان جزئی تر اون چیزی رو که میخوام و میگم . . . من یه همچین تابعی رو باید داشته باشم :
my_messageBox.show(string text,string caption,enum button,enum icon)
{
حالا توو این تابع چی باید بنویسم که اون فرم و نشون بده؟؟
چه جوری باید اون فرم مورد نظرم و طراحی کنم؟؟
میشه با windows Application یک dll بسازم ؟؟
اگه نمیشه ، با class library چطوری باید اون فرم messageBox امو طراحی کنم و نشونش بدم؟؟
}

saman-arsenal
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 12:09 عصر
کسی نبود که به سوالام جواب بده؟؟؟؟؟:ناراحت:

mousa1992
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 14:11 عصر
حالا توو این تابع چی باید بنویسم که اون فرم و نشون بده؟؟
ی پروژه از نوع WinformApp ایجاد کن مسیج باکستو طراحی کن کد نویسی هاشو انجام بده تست کن به نتیجه که رسیدی خروجی پروژه رواز نوع Class Library انتخاب میکنی و ی ِDll برات ایجاد میکنه که از اون توی پروژه ها استفاده میکنی

از بخش solution explorer بر روی name space پروژه کلیک راست کن و گزینه properties رو بزن و از تب application خاصیت output type رو برابر class library قرار بده

موفق باشی

C#‎_best_Programmer
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 14:55 عصر
داشم یکم روش فکر کن مگه کار با شرط و کیس و بلد نیستی آخه

saman-arsenal
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 20:22 عصر
با تشکر از همه دوستان که بهم توو این موضوع کمک کردن به خصوص دوست عزیز mousa1992

تونستم meesageBox ای رو که میخواستم بسازم و dllش رو هم ایجاد کنم با کمک شما دوستان

من یه مشکل توو فراخوانی تابع show دارم که باید این شکلی فراخوانی بشه:

mymsgBox.Form1 frm =

new mymsgBox.Form1();

frm.show(

"salam", "info", mymsgBox.Form1.but_option.ok, mymsgBox.Form1.msgBoxicon.infomation);

در حالی که من میخوام تنها با صدا زدن

mymessageBox.show("","",but.option.ok,msgBoxicon.information)

فراخوانی بشه
ممنون میشم بازم دوستان کمک کنن

saman-arsenal
جمعه 02 فروردین 1392, 12:26 عصر
دوستان مشکل کارم کجاست؟؟؟؟:متفکر: