PDA

View Full Version : سوال: شمارش و ذخیره سازی تعداد کلیک ها

e.darvish
سه شنبه 29 اسفند 1391, 23:54 عصر
سلام دوستان
دیتابیسی ساختم فرض کنید با فیلد های آدرس عکس و تعداد کلیک . حالا میخوام یه گالری عکس بسازم که هر وقت روی یه عکس کلیک شد این کلیک در رکورد مربوط به همون عکس ذخیره بشه .

آدرس عکس
تعداد کلیک

چیکار کنم ؟ چه جوری بلافاصله بعد از اینکه روی عکس کلیک شد یه واحد به فیلد تعداد کلیک اضافه کنم ؟

مرسی

Unique
چهارشنبه 30 اسفند 1391, 01:57 صبح
شما خیلی راه حل دارین ،‌باید ببینیم چطور دارین عکس را وس از کلیک به کاربر نشون میدین ،‌اگه توی صفحه جدا نشون میدین که خیلی سادست اول توی صفحه php میاین و تعداد کلیک را افزایش میدین و بعد عکس را با تگ img تپی صفحه echo میکنید ، یا اینکه مستقیم آدرس را میدین به یک javascript که نمایش بده که در این حالت عکس را با توابع header از داخل یک فایل php میفرستین به صورت غیر مستقیم و قبل از ارسال header ها میاین تعداد کلیک را افزایش میدین (این بهترین راه هست) راه دیگه هم اینه که با jquery یک آدرس را صدا بزنید که تعداد کلیک ها را افزایش بده و بعد از ok بودن مراحل عکس را نشون بدین.

حالا این گوی و این میدان ...

e.darvish
چهارشنبه 30 اسفند 1391, 12:16 عصر
unique عزز مرسی اما یه مسئله ای که وجود داره من خیلی newbie هستم . اگه ممکنه یه snippet ی بذارید من بخونم ببینم چه جوریاست . ببینید من 1 صفحه می سازم که فقط یک عکس رو نشون میده بعد اون عکس خودش لینک به جای دیگه ایه . حالا من میخوام هر بار که روی این عکس کلیک شد یک واحد در دیتابیس به فیلد در رکورد مربوطه اضافه بشه .

مرسی

Unique
چهارشنبه 30 اسفند 1391, 14:43 عصر
خوب راحت ترین راهی که میتونم پیشنهاد کنم استفاده از یک صفحه redirect هست که توی سایت خودتون هستش ، شما مثلا عکستون یه id یا حالا یک نظیر داره ، شما میتونید لینک عکس را به اون صفحه بدین و با توجه به id عکس تعداد کلیک افزایش پیدا کنه و بعد بع آدرس مورد نظر redirect بشه. این کار خیلی ساده هستش و نیاز به snippet نداره.

Veteran
چهارشنبه 30 اسفند 1391, 15:13 عصر
با جی کوئری به صورت ای جکس وقتی که کاربر روی لینک کلیک کرد یک مقدار به تعداد کلیک ها اضافه بشه !
اینم میشه,نمیشه ؟!