PDA

View Full Version : مبتدی: پرکردن خودکار textbox

momimomi
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 09:19 صبح
باسلام
طبق تصویر، می خواستم با وارد کردن کد پرسنلی و زدن دکمه "پر کردن خودکار" بقیه اطلاعات شخص رو از جدول اکسس خونده و نام، نام خانوادگی و نام پدر رو درون تکست باکس ها قرار بده.
با تشکر101717

felfely
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 09:30 صبح
سلام

از ظاهر سوالتون که خیلی راحته چون شما باید با شرط کد پرسنلی یه کوئری sql بنویسید که نام و نام خانوادگی و نام پدر رو select کنه بعد تو text box مربوطه نشون بده.

موفق باشید.

momimomi
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 11:28 صبح
سلام

از ظاهر سوالتون که خیلی راحته چون شما باید با شرط کد پرسنلی یه کوئری sql بنویسید که نام و نام خانوادگی و نام پدر رو select کنه بعد تو text box مربوطه نشون بده.

موفق باشید.
ممنون دوست عزیز، تا اینجا رو نوشتم لطفا بقیه اش رو راهنمایی کنید.

OleDbConnection con = new OleDbConnection();
con.ConnectionString = @"provider = microsoft.jet.oledb.4.0;" + @"data source =TS.mdb";

con.Open();
OleDbCommand cmd = new OleDbCommand();
cmd.Connection = con;
cmd.CommandText = "SELECT personel.fname FROM personel WHERE code='" + txtCode.Text + "'";

saman-arsenal
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 12:19 عصر
سلام دوست عزیز عیدت مبارک
اینم بقیه اش :

DataTable dt = new DataTable();
da.Fill(dt);
cn.Close();
DataView dv = new DataView(dt);
txtFname.Text = BindingContext[dv, "personel.fname"].Current.ToString();

kordestan
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 12:47 عصر
سلام...من بیشتر با linq کار میکنم چون تو این موارد خیلی راحتتر عمل میکنه.....تو این کدی که نوشتی میشه بگی dv یا همون dataview دقیقا چکار میکنه؟
ممنون:متفکر:

saman-arsenal
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 16:24 عصر
با استفاده از کلاس dataview میتونید datatable و به فرم و اشیای اون بایند کنید و با costumizeکردن داده های موجود در datatable اون به فرم و یا کامپوننت های موجود در اون نسبت بدین
اگه دقیق و کامل نبود عذرمیخوام. . . دیگه من تا همین حد میدونستم :لبخندساده:

danialafshari
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 17:20 عصر
سلام
لطفا قبل از زدن تاپیک درباره این موضوع فوق تکراری جستجو کنید
http://barnamenevis.org/showthread.php?389698-%D8%B1%DB%8C%D8%AE%D8%AA%D9%86-%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-textbox&p=1727720&viewfull=1#post1727720

momimomi
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 17:44 عصر
سلام دوست عزیز عیدت مبارک
اینم بقیه اش :

DataTable dt = new DataTable();
da.Fill(dt);
cn.Close();
DataView dv = new DataView(dt);
txtFname.Text = BindingContext[dv, "personel.fname"].Current.ToString();

سلام عید شما هم مبارک، امیدوارم سالی توام با سلامتی و موفقیت داشته باشی
من کد پرسنلی رو در جدول پایگاه به صورت عدد تعریف کردم آیا این خطا که در تصویر میبینید به همین علت ایجاد شده؟ اگه پاسخ بله یا خیر است، لطفا راهنمایی کنید.:گیج:101735

momimomi
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 17:51 عصر
سلام
لطفا قبل از زدن تاپیک درباره این موضوع فوق تکراری جستجو کنید
http://barnamenevis.org/showthread.php?389698-%D8%B1%DB%8C%D8%AE%D8%AA%D9%86-%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-textbox&p=1727720&viewfull=1#post1727720
ممنون از تذکر و راهنمایی اما سوال من کمی با تایپیک ارسالی شما فرق داره بنده میخوام با تغییر کد پرسنلی و زدن دکمه اطلاعات درون textbox های فرد رو نشون بده یه نگاه مجدد به تصویر بیاندازید، با تشکر.

saman-arsenal
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 20:36 عصر
دقیقا متوجه نشدم مشکل از کجاس ارور که در مورد یک نوع نامناسبه:متفکر:
شما یکبار نوع اون شماره پرسنلیتو تغییر بده و varchar یا text بذار اگه مشکل از اون باشه که دیگه نباید خطا بده:متفکر:

harani
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 23:06 عصر
برای رفع اروری که در عکس نشون داده شده است به جای DataTable از DataSet استفاده کنین فکد کنم درست بشه .

momimomi
جمعه 02 فروردین 1392, 06:21 صبح
دوستان مشکل رو پیدا کردم، نوع کد پرسنلی رو در بانک اطلاعاتی از number به text تغییر دادم . ولی 2 سوال دارم
1- اگه بخوام کد پرسنلی number باشه چه تغییری باید در کد بدم تا جواب بده؟
2- برای رفع مشکل null بودن textbox از چه روشی استفاده کنم؟
ممنون.

felfely
جمعه 02 فروردین 1392, 07:32 صبح
1. تو کدنویسی لازم نیست تغییری ایجاد کنید چون کوئری که شما می نویسین سر آخر تبدیل به یه رشته میشه و به DBMS تحویل داده میشه.
2. برای این که بررسی کنید textbox نال هست یا نه، دو تا راه وجود داره(راه های بیشتری هم باید باشه):
الف) موقعی که کاربر باتن رو میزنه تا جستچو انجام بشه، قبل از انجام هرگونه عملی اول بیاد برسی کنه محتوای تکست باکس پر هست یا نه. اگر پر بود دستورات رو انجام بده و اگه نه یه پیغام به کاربر نشون بده.
textbox1.text != ""
ب) با استفاده از دستور زیر هم میشه نال بودن یا نبودن تکست باکس رو بررسی کرد
convert.IsDBNull(textbox1.text)

موفق باشید.