PDA

View Full Version : سوال: نحوه نمایش عکس ها در فایل pdf

h.rezaee
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 21:21 عصر
سلام به دوستان. بنده نرم افزاری تحت ویندوزی طراحی کردم که عکس ها رو مستقیما تو دیتابیس ذخیره می کنه حالا برای نمایشش می خوام اون رو تو فایلی با پسوند .pdf نمایش بدم. می خواستم ببینم چه جوریه؟؟؟؟؟؟؟
البته این رو بگم که می خوام عکس ها رو با توجه به شرایط خواص نمایش بدم.
منظورم اینه که این نرم افزار امکان جستجو داره و وقتی کاربر فرد مورد نظر رو سرچ می کنه می خوام فقط عکس های مربوط به همون فرد رو تو فایل نمایش بدم.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

khokhan
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 22:03 عصر
با سلام

کار زیاد مشکلی نیست

فایل تصویر رو به صورت باینری در دیتابیس حالا یا اکسس یا sql ذخیره می کنی

در مرحله بعد هنگام فراخوانی فایل خروجی رو pdf می گیری به همین سادگی

نمونه سورس خواستی یه ندا بده :لبخند:

esafb52
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 22:11 عصر
با سلام

کار زیاد مشکلی نیست

فایل تصویر رو به صورت باینری در دیتابیس حالا یا اکسس یا sql ذخیره می کنی

در مرحله بعد هنگام فراخوانی فایل خروجی رو pdf می گیری به همین سادگی

نمونه سورس خواستی یه ندا بده :لبخند:
لطفا میکنی برام یه نمونه از هرو دوتا بذاری یعنی هم ذخیره و هم بازیابی راستی حجم چقد مبشه مثلا عکسی با فرمن jpg و حجم 500kb

khokhan
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 22:27 عصر
با سلام مجدد

حالا اینجا دوشیوه مطرح است یکی اینکه فایل pdf رو مستقیما در دیتابیس ذخیره وبازیابی کنیم

و راه دوم اینه که فایل تصویر مثلا jpg رو در دیتابیس ذخیره کنی بعد بخوای همون فایل رو به صورت pdf خروجی بدی

کدوم راه مد نظر شماست ؟

h.rezaee
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 23:58 عصر
ممنون دوست عزیز. بنده همونی هستم که ازتون خواهش کردم برنامه vb.net ذخیره سازی عکس در دیتابیس رو به C# 2010 تبدیل کنید.
حالا می خوام این عکس ( ها) رو نمایش بدم. منتها برای هر فرد تعداد عکس ها مشخص نیست.
برای مثال ، وقتی دکمه جستجو برای حسین رضایی رو می زنیم تعداد عکس هاش 2 تاست ولی برای احمد محمدی 10 تاست.
حالا می خوام این عکس ها رو که حالا برای هر شخص هر چنتا باشه ، همه عکس های مربوط به اون شخص رو در یک فایل با پسوند .pdf نمایش بدم.
اگه نمونه کدی ...... دارید ممنون میشم بزارید.:لبخند:

h.rezaee
جمعه 02 فروردین 1392, 14:15 عصر
با سلام مجدد

حالا اینجا دوشیوه مطرح است یکی اینکه فایل pdf رو مستقیما در دیتابیس ذخیره وبازیابی کنیم

و راه دوم اینه که فایل تصویر مثلا jpg رو در دیتابیس ذخیره کنی بعد بخوای همون فایل رو به صورت pdf خروجی بدی

کدوم راه مد نظر شماست ؟

دوست عزیز پس چی شد؟؟؟؟

korosh00
شنبه 03 فروردین 1392, 03:05 صبح
دوست عزیز نمونه پی دی افی بزار .

h.rezaee
شنبه 03 فروردین 1392, 15:22 عصر
پس چی شد؟؟؟ :متفکر:

khokhan
یک شنبه 04 فروردین 1392, 13:20 عصر
پس چی شد؟؟؟ :متفکر:
سلام
عزیز جان عذر می خوام اگه دیر جواب می دم

من یه نمونه براتون نوشتم که عکسهارو توی دیتابیس میریزه و بازیابی وچاپ می کنه البته ناقصه :لبخند: نگاه کن اگه خواستی کامل هم می کنیم

امکانات :

1 استفاده از دیتابیس SQL برای ذخیره وبازیابی عکسها

2 نمایش گروهی تصاویر بر اساس کد شناسایی به صورت دسته ای در دیتا گرید ومشاهده تصویر منتخب همزمان در PICHERBOX
3 امکان مشاهده هر یک از تصاویر در اندازه واقعی با دابل کلیک بر روی ردیف دیتاگرید
4 جستجوی گروهی تصاویر براساس کد شناسایی
5 ارسال مشخصات تصاویر به پرینت پریو

البته قصد دارم از طریق کامپوننت ITEXT تصایر منتخب رو در این برنامه درون فایل PDF بریزم

h.rezaee
یک شنبه 18 فروردین 1392, 12:30 عصر
دوست عزیز ممنون. ولی یک بار دیگه میگم دقیقا چی می خوام.
ببینید داخل برنامه یه باتنی هست به اسم جستجو که وقتی کاربر کلیک میکنه یه صفحه باز میشه که مشخصات فرد مورد جستجو رو می خواد وقتی کاربر وارد کرد روی دکمه جستجو کلیک می کنه بعد کل مشخصات مورد جستجو شده در یک صفحه نمایش داده میشه . در همون صفحه یه دکمه دیگه گذاشتم واسه مشاهده پرونده مورد جستجو شده که می خوام وقتی کاربر کلیک کرد یه صفحه یا فایلی که توش کل عکس های آپلود شده تو دیتابیس که مربوط به همین فرد هستش رو نمایش بدم.این عکس ها پشت سر هم نمایش داده باشه.