PDA

View Full Version : تعیین متد اصلی در نت بینز

arianaboy
جمعه 02 فروردین 1392, 11:57 صبح
سلام .وقتی برنامه هام رو به صورت اپلت مینویسم.ومتد initرو هم تعریف میکنم باز هم موقع اجرا .اجرا نمیشه و پیغام میده که متد اصلی مشخص نیست . چطور باید بهش بشناسونم متد اصلی رو؟

maktoom
جمعه 02 فروردین 1392, 12:50 عصر
سلام
روی پروژه کلیک راست کنید فک کنم داخل پروپرتیز بطور مشخص قسمتی هست که main رو میشه معرفی کرد.

arianaboy
جمعه 02 فروردین 1392, 13:04 عصر
سلام
روی پروژه کلیک راست کنید فک کنم داخل پروپرتیز بطور مشخص قسمتی هست که main رو میشه معرفی کرد.

میشه دقیقا بفرمایید کجا .خودم هم اینو میدونم اما ....

rezaricky
جمعه 02 فروردین 1392, 17:26 عصر
توی نتبینز روی پروژه راست کلیک کن و پروپرتیز رو انتخاب کن . توی بخش Application > Webstart یک اپشن بنام Applet class هست
اونجا نام کامل کلاس اصلی ات رو بنویس ( همراه با نام پکیج )
اوکی کن و اجرا کن

arianaboy
جمعه 02 فروردین 1392, 19:51 عصر
نه همونجور که گفتم بهم پیغام میده که نتونسته متد اصلی رو تشخیص بده نه کلاس اصلی در پروژه.
پیغامش هم دقیقا اینه:
Class "calssName"does not have a main method

maktoom
جمعه 02 فروردین 1392, 22:40 عصر
چیزی که میگید اصولا دو حالته یا کلاس رو اشتباهی انتخاب می کنید یا متد main واقعا اونجا وجود نداره.

younes221
جمعه 02 فروردین 1392, 23:10 عصر
نه همونجور که گفتم بهم پیغام میده که نتونسته متد اصلی رو تشخیص بده نه کلاس اصلی در پروژه.
پیغامش هم دقیقا اینه:
Class "calssName"does not have a main method
سلام ؛ دوست عزیز آیا اصلا کلاس شما از Applet ارث بری میکنه ؟ فکر نمیکنم همچین کاری کرده باشید . برنامه های Applet برای اجرا اصلا نیازی به متد main ندارن . به این مثال خوب توجه کنید ( این مثال رو در Netbeans 7.2 نوشتم و برای اجراش از کلید های shift+f6 استفاده کردم )

package mainPackage;

import java.applet.Applet;
import java.awt.Graphics;

public class NewApplet extends Applet {

@Override
public void paint(Graphics g) {
g.drawString("Younes", 10, 10);
g.drawString("Amir Reza", 10, 30);
}
}

** Applet بالا بدون هیچ مشکلی اجرا میشه . کافیه شما یک کلاس جدید ایجاد کنید و مشابه کد های بالا رو درون اون کلاس بنویسید و برای اجرا(در محید Netbeans ) کلید های Shift+F6 رو فشار بدین(در صورتی که کلاستون کلاس اصلی برنامه نباشه)