PDA

View Full Version : indoor and outdoor

sharare
یک شنبه 30 بهمن 1384, 13:14 عصر
یکی بگه indoor and outdoor یعنی چه؟

Identifier
یک شنبه 30 بهمن 1384, 13:26 عصر
در شبکه های بیسیم بیشتر این اصطلاحات به کار برده میشه
اوصولا تجهیزاتی که در شبکه های وایرلس که در داخل ساختمان استفاده میشود Indoor گفته میشود
و تجهیزاتی که در مسافت های زیاد و خارج از ساختمان استفاده میشود outdoor گفته میشود
تجهیزات indoor فقط استفاده داخل ساختمانی دارند و قدرتشان نسبت به outdoor بسیار پایین تر می باشد

موفق باشید

H_Ghaffarian
دوشنبه 01 اسفند 1384, 13:06 عصر
با سلام
اگرچه معنی لغوی و برداشت کلی این موضوع همونیه که آقای ذوالقدری بیان کرده اند,اما توجه کنید که درون ساختمانی به این معنا نیست که در بیرون ساختمانها از این شبکه ها استفاده نمی شه. این امر کاملاً میسره. همچنین توجه کنید که قدرت مورد نظر ممکنه در درون ساختمان هم جواب نده. این حالت زمانی اتفاق می افته که نویزهای محیطی زیاد باشه و یا دیوارها و موانع زیاد باشند. انتخاب نوع لایه فیزیکی هم تاثیر مستقیم در این موضوع داره. من قبلاً 80 تا اسلاید با موضوع 802.11 تو همین سایت گذاشتم که می تونه براتون مفید باشه.

sharare
سه شنبه 02 اسفند 1384, 15:18 عصر
ممنون از جوابتون

hamed_biz
جمعه 11 فروردین 1385, 13:54 عصر
سلام
برای ساخت یه شبکه بی سیم با برد200-500 به چه نوع ap نیاز است و کلا چه هزینه های دارد

Identifier
جمعه 11 فروردین 1385, 14:07 عصر
سلام
برای ساخت یه شبکه بی سیم با برد200-500 به چه نوع ap نیاز است و کلا چه هزینه های دارد

بستگی به محیطتون داره و لی اگر از نظر noise و دیگر موارد مشکلی نداشته باشید اکثر ap های برند موجود جوابتون میدن (Micronet , Teleteronic, PheeNet ) که micronet و Teleteronic بهتر از موارد دیگه است البته برند های حرفه ای تر هم وجود داره که اون برمیگرده به اینکه بخواهید چقدر هزینه کنید .

مورد دیگه ای که لازم دارید آنتن های outdoor هست (کابل pigtail هم احتمالا بایستی تهیه کنید ) البته بسته به محیط و توان AP داره در بعضی مواقع در این مسافت حتی نیاز به آنتن outdoor هم نیست . ولی در شرایطی هم در مسافت 500 متری نیاز به استفاده از آمپلی فایر می شود.

اما با توجه به محیط و اینکه چقدر این ارتباط مهم است و تا چه حد هزینه خواهد شد و برای چه موردی استفاده خواهد شد میتوان راه حل های متفاوتی را ارائه داد.

موفق باشید

hamed_biz
جمعه 11 فروردین 1385, 14:32 عصر
ممنون از جوابتون
ابتدا یک قسمت کوچک از مسئله رو بگم
100 فاصله رو با کمترین هزینه چگونه با هم وصل کنم
البته هر دو دسکتاپ و امکان کابل کشی هم ندارم
با تشکر

Identifier
جمعه 11 فروردین 1385, 14:34 عصر
100 فاصله رو با کمترین هزینه چگونه با هم وصل کنم
دید مستقیم وجود داره ؟
بین دو ساختمان هست یا در یک ساختمان ؟

s_yousefi
جمعه 10 آبان 1387, 09:37 صبح
سلام شراره جون برای پیدا کردن جوابت به این سایت برو. http://iranictnews.ir

online_mansoor2007
جمعه 10 آبان 1387, 09:57 صبح
سلام شراره جون برای پیدا کردن جوابت به این سایت برو. http://iranictnews.ir

سلام
دوست من به تاریخ ایجاد این تاپیک یه نگاه بنداز:قهقهه::قهقهه: 3 ساله پیش ایجاد شده :قهقهه:

بای