PDA

View Full Version : مشورت در مورد آمار گیری

vapa_71
شنبه 03 فروردین 1392, 20:46 عصر
سلام خدمت دوستان عزیزم و تبریک سال نو

من یک برنامه نوشتم که در شروع قسمتی به نام آمار نداشت اما الان که تقریبا برنامه کامل شده میخوام آمار رو هم به برنامه اضافه کنم

به طور مثال از تاریخ 91/1/1 تا 92/1/1 چند تا رکورد وجود داره و مثلا چندتاش aچند تاش b چندتاش c
مشکل اصلی این میتونه باشه ه من تاریخ رو به صورت شمسی و البته رشته دریافت کردم
اگه میشه یکم راهنمایی کنید

vapa_71
شنبه 03 فروردین 1392, 23:17 عصر
کسی می تونه کمک کنه ؟

veniz2008
یک شنبه 04 فروردین 1392, 03:00 صبح
سلام خدمت دوستان عزیزم و تبریک سال نو

من یک برنامه نوشتم که در شروع قسمتی به نام آمار نداشت اما الان که تقریبا برنامه کامل شده میخوام آمار رو هم به برنامه اضافه کنم

به طور مثال از تاریخ 91/1/1 تا 92/1/1 چند تا رکورد وجود داره و مثلا چندتاش aچند تاش b چندتاش c
مشکل اصلی این میتونه باشه ه من تاریخ رو به صورت شمسی و البته رشته دریافت کردم
اگه میشه یکم راهنمایی کنید
ُسلام.
تاریخ ها رو بصورت 10 کاراکتری و از نوع (10)nvarchar در نظر بگیرید یعنی تاریخ ها رو مثلا بصورت 1391/01/09 ذخیره کنید و بصورت 1391/1/9 ذخیره نکنید چون در اینصورت به مشکل برمیخورید ولی اگر 10 کاراکتری ذخیره کنید هیچ مشکلی در جستجوها نخواهید داشت و براحتی میتونید درون کوئری ها تاریخ ها رو با هم مقایسه کنید یا رکوردهای بین دو تاریخ رو بیرون بکشید.
موفق باشی.

vapa_71
یک شنبه 04 فروردین 1392, 11:33 صبح
من از این تابع برای بدست آوردن تاریخ استفاده میکنم اما به صورت 1391/1/4 است حالا چکار کنم ماه و روز رو به صورت 01/04 نشون بده ؟

System.Globalization.PersianCalendar pc = new System.Globalization.PersianCalendar();
string Date = pc.GetYear(DateTime.Now) + "/" + pc.GetMonth(DateTime.Now) + "/" + pc.GetDayOfMonth(DateTime.Now);
textBox4.Text = Date;

veniz2008
یک شنبه 04 فروردین 1392, 13:51 عصر
حالا چکار کنم ماه و روز رو به صورت 01/04 نشون بده
بصورت زیر انجام بدید :

DateTime today = DateTime.Today;
PersianCalendar pc = new PersianCalendar();
string date = pc.GetYear(today).ToString("0000") + pc.GetMonth(today).ToString("/00") + pc.GetDayOfMonth(today).ToString("/00");
MessageBox.Show(date);

موفق باشید.

vapa_71
یک شنبه 04 فروردین 1392, 17:23 عصر
ممنون از لطفتون من با توجه به کد شما کد خودمو تغییر دادم درست شد واقعا ممنونم

System.Globalization.PersianCalendar pc = new System.Globalization.PersianCalendar();
string Date = pc.GetYear(DateTime.Now).ToString("0000") + "/" + pc.GetMonth(DateTime.Now).ToString("00") + "/" + pc.GetDayOfMonth(DateTime.Now).ToString("00");
textBox4.Text = Date;

بازم ازتون کمک میگیرم واسه کد نویسی آمار