PDA

View Full Version : سوال: تفاوت شبیه سازی و مجازی سازی

baran375
شنبه 03 فروردین 1392, 21:50 عصر
سلام من تفاوت شبیه سازی و مجازی سازی رو می خوام بدونم البته به زبان عامیانه
اگر مقاله در این زمینه دارید لطفا ارائه بدید.

hjran abdpor
شنبه 03 فروردین 1392, 23:10 عصر
با سلام.
قبل از اینکه جواب دوست عزیر را بدم از مدیران تقاضا دارم سوال ایشان را حذف نکنند و به تالار شبکه انتقال بدهند.

شبیه سازی همونطور که از اسم ان معلوم می باشد یعنی اینکه ما بیایم از از یک شی واقعی نمونه ان را بسازیم مثلا شرکت سیسکو برای کار با اوادت سخت افزاری ان مثل سوییچ و روتر نرم افزاری طراحی کرده است که در ان ما بتوانیم بدون استفاده از روتر واقعی با ان روتر به صورت Real کار کنیم البته نه به صورت صدرصد بتوانیم از تمام ویژگی ان استتفاده کنیم چون توانایی این کار برای شبیه سازی خیلی مشکل و شاید قابل اجرا نباشد چون اکثر مکانیزم هاس شبکه به صورت سخت افزاری طراحی شده اند. اما ما فقط شبیه سازی را در سمت شبکه و .. نداریم حتی در ازمایشگاه صنعتی دنیا قبل از اینکه بخواهند نمونه واقعی را بسازند یک نمونه شبیه سازی شده از شی واقعی ساخته می شود تا ویژگی ها و انتظاراتی که قرار بود برای شی واقعی سنجیده شود برای شی شبیه سازی شده اجرا شود تا در نمونه واقعی ان اشکالات برطرف شود.
پس شبیه سازی در یک جمله یعنی ساختن یک شی نمونه از یک شی واقعی!.

مجازی سازی :
تکنولوژی می باشد که به دنیای IT این اجازه را می دهد که یک دستگاه سخت افزاری ار از دید انسان به چندین قسمت تقسیم کند که هر قسمت ان به صورت جداگانه مدیریت می شوند و هرقسمت ان دارای CPU,RAM , ... جداگانه می باشند، به این نکته توجه داشته باشید که ما در کل فقط یک سخت افزار داریم(شما یک کامیپوتر در نظر بگیرد که به چندین کامپیوتر تقسیم شده است و هر کامپیوتر دارای یک ویندوز جداگانه می باشد و توسط کاربری مورد استفاده قرار می گیرد).
بحث مجازی سازی یک بحث پیشرفته در علوم IT می باشد و با یک جمله و یا یک تایپک به پایان نمیرسد، مجاری سازی دارای محاسن و معایبی می باشد که توضیح انها خارج از حوصله می باشد ولی برای مثال محاسن ان کاهش در هزینه ، افزایش تحمل خطا و ... و معایب ان .... ندیدم.

خب تفاوت شبیه سازی و مجازی سازی در چی می باشد؟
فکر کنم با توضیحات بالا تفاوت ان را پیدا کرده باشیم.

با درورد.

maktoom
یک شنبه 04 فروردین 1392, 09:23 صبح
سلام
اگه بخوام قدری کار رو سخت تر کنم(!) باید بگم در واقع ما این سه تا رو داریم:
simulation
emulation
virtualization
و این بهترین چیزی بود که من تونستم پیدا کنم. ساده، راحت و گویا:
An emulator can replace the original for 'real' use. A simulator is a model for analysis.

A Virtual PC emulates a PC.

If a flight-simulator could transport you from A to B it would be a flight-emulator.