PDA

View Full Version : سوال راجع به سی شارپ

silver9024
یک شنبه 04 فروردین 1392, 00:37 صبح
سلام
2تا سوال داشتم

1. هست وقتی بروی بالای فرم کلیک کنید میشه فرم رو تکون داد ، آیا میشه قسمت FormBorderStyle : None کرد و یه مثلا Picturebox گذاشت و وقتی که روی picturebox کلیک کنند و نگه دارند فرم قابلیت جابه جایی پیدا کنه ؟ اگه همچین چیزی میشه ،لطفا کدشو همینجا بدید

2. چطوری با همین روش کاری کنم که فرمم قابلیت تغییر اندازه داشته باشه یعنی موقعی که FormBorderStyle : None باشه؟ کدشو میخوام لطفا اگه کسی بلده بگه
ممنون

aghayex
یک شنبه 04 فروردین 1392, 00:47 صبح
دوست عزیز مثل اینکه شما از همین اول توقعاتون بالاست
جواب : در سی شارپ شما خیلی کارها می تونید بکنید از جمله اینها اما بهت پیشنهاد می کنم بری wpf ی شارپ یاد بگیری که دستتو در این موارد خیلی بالا می زاره

silver9024
یک شنبه 04 فروردین 1392, 01:07 صبح
فکر نکنم توقع زیادی باشه یه سوالی داشتم خواستم یکم کمکم کنین چون دانش شما از من بیشتره جواب اینا رو که دادی یعنی میشه چنین چیزی انجام داد اما این کد هاشو اگه بتونین یه جوری بهم بدین از لطفتون ممنون میشم آخه خیلی لازم دارم

aghayex
یک شنبه 04 فروردین 1392, 01:40 صبح
دوست من واقعیتش با wpf کار می کنم و زمان کمی با سی شارپ win 32 کار کردم اگه در مورد wpf کد بخوای می تونم کمکت کنم ام در مورد C#‎ win32 شمرندتم اما معمولا اینجور کار رو در محیط win32 با کامپوننت انجام می دن
اما اگه تو گوگل یه سرچ بزنی مطالب زیادی گیرت میاد مثل عبارت : move form without title bar C#‎ جستجو کن

kordestan
یک شنبه 04 فروردین 1392, 01:53 صبح
سلام...حقیقتا تا حالا این تکنیکو به کار نبردم چون تا حالا احتایج پیدا نکردم ، ولی از این مطمئنم که میشه اینکارو انجام داد ...شما باید بیشتر روی خاصیت drag و drop و همچنین رویدادهای ماوس تمرکز بیشتری کنید برای این کار....به هر حال شما میتونید تو اینترنتم سرچ کنید تا به اون چیزی که دقیقا میخواین برسین
:لبخندساده:

silver9024
یک شنبه 04 فروردین 1392, 22:12 عصر
متشکر دوستان

ali_habibi1384
دوشنبه 05 فروردین 1392, 00:43 صبح
نمونه فرمش رو با BorderStyle = None برات درست كردم ديگه گذاشتن پيكچر باكسش فكر نميكنم كار سختي باشه:چشمک:
نمونه 2008 و 2010

Hajivandian
دوشنبه 05 فروردین 1392, 00:59 صبح
سلام،
من از یک تکنیک ساده تر و قوی تر برای این کار استفاده کردم ... :چشمک:
منبع: http://stackoverflow.com/questions/2384381/control-that-allows-dragging-of-form

ali_habibi1384
دوشنبه 05 فروردین 1392, 01:42 صبح
سلام،
من از یک تکنیک ساده تر و قوی تر برای این کار استفاده کردم ... :چشمک:
سلام،ممنون. كدتون جالب بود اما كدتون واسه يه تازه وارد خيلي پيچيده هستش. خب البته من هم اين كد رو توي سايت stackOverFlow ديده بودم:
move a C#‎ form without border style (http://stackoverflow.com/questions/1241812/move-a-c-sharp-form-without-border-style)

silver9024
دوشنبه 05 فروردین 1392, 19:19 عصر
دوستان خیلی ممنون که مشکل منو حل کردین
یه سوال دیگه ای هم داشتم
گفتم که دیگه نیام بک تاپیک دیگه وا کنم . همینجا سوالمو میپرسم :

چطوری یه Button بسازم که هر وقت روش کلیک شه برنامه کوچیک شه
برای بستن فرم از دستور
this.Close();
استفاده میشه یا از این :
Application.Exit();
کد واسه کوچک کردن برنامه مثله موقعی که از خود فرم برای کوچک نمایی استفاده میشه ( موقعی که border style برابر none نباشه ) چیه؟

nima.sh
دوشنبه 05 فروردین 1392, 19:28 عصر
سلام دوست عزیز....
برای بستن برنامه از application.exit() استفاده میشه و برای بستن فرم جاری از this.close()....
سوال دوم رو متوجه نشدم , بیشتر توضیح بده....
موفق باشی...

Hajivandian
دوشنبه 05 فروردین 1392, 19:59 عصر
برای Minimize
this.WindowState = FormWindowState.Minimized;

برای Maximize
this.WindowState = FormWindowState.Maximized;

برای Close
this.Close();

برای قرار دادن فرم در مرکز صفحه نمایش
int boundWidth = Screen.PrimaryScreen.Bounds.Width;
int boundHeight = Screen.PrimaryScreen.Bounds.Height;
int x = boundWidth - this.Width;
int y = boundHeight - this.Height;
this.Location = new Point(x / 2, y / 2);

برای خروج از برنامه
Application.Exit();

منبع: http://www.dotnetcurry.com/ShowArticle.aspx?ID=82

gwbasic
دوشنبه 05 فروردین 1392, 23:50 عصر
silver9024 عزیز لطفا جهت تعامل بهتر در سایت قبل از هر چیز قوانین فعالیت در این بخش را مطالعه کنید. در هر تاپیک یک سوال مطرح کنید و از عنوان مناسبی که دربرگیرنده سوالتون هست، استفاده کنید

از دوستان باسابقه سایت هم توقع دارم در تاپیک هایی که مغایر قوانین بخش هست شرکت نکنن