PDA

View Full Version : سوال: ایا میشه نرم افزاری که با سی شارپ نوشته شده رو،رو یه سرور ویندوز نصب کرد؟

CARIMAGE.IR
یک شنبه 04 فروردین 1392, 01:32 صبح
سلام.
ایا میشه نرم افزاری که با سی شارپ نوشته شده رو،رو یه سرور ویندوز نصب کرد؟
مثلا یه ماشین حسابو که با سی شارپ نوشتیم و تو کامپیوترمون نصب کردیمو ببریم رو یه سرور وینئوز نصب کنیم تا ملت بتونن ازش استفاده کنن!!!!!

plus
یک شنبه 04 فروردین 1392, 02:05 صبح
منظورتون از سرور ویندوز یکم گنگه؟ منظور کامپیوتر سروریه که ویندوز روش نصبه؟ اگه اینطوره، احتمال زیاد کاربر ها از طریق شبکه به سرور متصل هستن، بنابراین شما باید نرم افزارتون جوری باشه که از طریق شبکه بشه باهاش ارتباط برقرار کرد.معمول ترین راه، نوشتن برنامه تحت وب هست که کاربرا بتونن از طریق browser به اون دسترسی داشته باشن و ازش استفاده کنن.

aghayex
یک شنبه 04 فروردین 1392, 08:15 صبح
دوست عزیز برنامه ها رو به سه طریق می نویسند :
1 - برنامه های تک کاربره : که همون چیزی هست که به طور معمول تو همه جا هست
2 - برنامه های تحت شبکه : این برنامه ها همون برنامه های مورد بالا هستند اما این امکان رو دارن که منابعی که برای نامه هستند ( مثل دیتابیس ) رو بتونن از طریق شبکه بهش دسترسی داشته باشن. در این حالت شما sql رو در سرور نصب می کنی و همچنین دیتابیست رو هم در سرور قرار می دی اما برنامتو می بری در یه سیستم دیگه نصب می کنی و بهش آدرس سرور رو می دی
3 - برنامه های تحت وب : این نوع برنامه ها از نظر ظاهر و نوع عملکرد از دو نوع بالا متفاوت هستند و میشه گفت محدودیت هایی نصبت به موارد بالا هم دارن و این طوری عمل می کنن که شما همه چیز برنامه رو در سرور نصب می کنی و فقط در سیستم معمولی میری در اینترنت اکسپلورر آدرس برنامهتو می نویسی تا برنامت بالا بیاد .

CARIMAGE.IR
یک شنبه 04 فروردین 1392, 11:01 صبح
منظورم اینکه بشه تحت وب باهاش کار کرد.تبدیل بشه به یه وب سایت .........
امکانش هست؟!

RED-C0DE
یک شنبه 04 فروردین 1392, 13:08 عصر
امکانش هست

از سولوشن های Citrix و VMware و ابزارهای مشابه (چون اون 2 مورد اول شاید کمی گنده و سخت ب نظر بیان در ابتدا!) استفاده کنید..
شما می تونید یک برنامه تحت ویندوز (فرق نداره چی باشه، با چ زبونی نوشته شده باشه،‌با چی نوشته شده باشه ،‌از چی استفاده کرده باشه ، ....) رو ب اینصورت از طریق وب و با کمک مرورگر اجرا کنید یعنی در واقع کلاینت ها اجراش کنن (فقط در بیشتر حالتها باید یک راه انداز با حجم کم رو اون کلاینت اجرا و نصب کنه ک خود این هم قابل ساده سازی هست ک اصلا درگیرش نشه اون کلاینت)

CARIMAGE.IR
یک شنبه 04 فروردین 1392, 13:11 عصر
امکانش هست

از سولوشن های Citrix و VMware و ابزارهای مشابه (چون اون 2 مورد اول شاید کمی گنده و سخت ب نظر بیان در ابتدا!) استفاده کنید..
شما می تونید یک برنامه تحت ویندوز (فرق نداره چی باشه، با چ زبونی نوشته شده باشه،‌با چی نوشته شده باشه ،‌از چی استفاده کرده باشه ، ....) رو ب اینصورت از طریق وب و با کمک مرورگر اجرا کنید یعنی در واقع کلاینت ها اجراش کنن (فقط در بیشتر حالتها باید یک راه انداز با حجم کم رو اون کلاینت اجرا و نصب کنه ک خود این هم قابل ساده سازی هست ک اصلا درگیرش نشه اون کلاینت)
یعنی css و html خود به خود تولید میشن و با مرورگر میشه از برنامه استفاده کرد؟!!!!!!!!!

RED-C0DE
یک شنبه 04 فروردین 1392, 13:18 عصر
اینجا دیگه html , css , javascript , c# , ... مطرح نیستن..
ی کاری ک مثلا این ابزارها براتون انجام می دن اینه یک لایه ی اضافی روی RDP یا همون RemoteDesktopProtocol می یارن و خودشون اوضاع رو هندل می کنن. برنامه شما در سرور اجرا می شه و (فرض کنید) فقط تصاویر برنامه (خیلی سریع) ب سمت کلاینت فرستاده می شه و کاربر کلاینت از طریق ابزار کوچکی ک روی سیستمش نصب کرده (همون ک در پست اولم گفتم) با برنامه تعامل پیدا می کنه و جواب رو ب سرور می فرسته و این تعامل 2 طرفه ادامه پیدا می کنه بدون نیاز ب هیچ ابزار اضافی ای و نصب هیچ چیز اضافی ای

CARIMAGE.IR
یک شنبه 04 فروردین 1392, 13:34 عصر
اینجا دیگه html , css , javascript , c# , ... مطرح نیستن..
ی کاری ک مثلا این ابزارها براتون انجام می دن اینه یک لایه ی اضافی روی RDP یا همون RemoteDesktopProtocol می یارن و خودشون اوضاع رو هندل می کنن. برنامه شما در سرور اجرا می شه و (فرض کنید) فقط تصاویر برنامه (خیلی سریع) ب سمت کلاینت فرستاده می شه و کاربر کلاینت از طریق ابزار کوچکی ک روی سیستمش نصب کرده (همون ک در پست اولم گفتم) با برنامه تعامل پیدا می کنه و جواب رو ب سرور می فرسته و این تعامل 2 طرفه ادامه پیدا می کنه بدون نیاز ب هیچ ابزار اضافی ای و نصب هیچ چیز اضافی ای
هیچ سایتی هست که اینجوری باشه و همچین کاری کرده باشه؟؟

RED-C0DE
یک شنبه 04 فروردین 1392, 13:46 عصر
در حالت کلی اگه قراره یک برنامه تحت وب بالا بیاد و یک وب سایت باشه تا ازش استفاده کنن بهتره ک یک "وب سایت" باشه نه اینکه با این سولوشن ها ب جواب رسید!

یکی از وقتایی ک این سولوشن ب کار می یاد ، زمانیه ک برنامه ی بزرگی نوشته شده از قبل و تحت ویندوز، حالا قراره بسته ب نیازهای مختلف از این برنامه تحت وب استفاده کنن. کارفرما گفته ما تحت وب لازم داریم.
شرکت باید
یا
از ابتدا بیاد و اینترفیس تحت وب برای برنامشون بنویسه ک این ممکنه هزینه و زمان زیادی بگیره (حتی اگه خیلی بد نوشته شده باشه برنامه از لحاظ معماری، شاید از ابتدا باید همه چیش نوشته ش نه فقط لایه UI)
یا
ب مشتریها دسترسی remote Desktop روی سرور رو بدن و کاربران مستقیم ب سرور وصل شن و برنامه رو اجرا کنن (ک مزایا معایب خودشو داره ک جای بحث نیس)
یا
استفاده از امکانات و سرویسهای خود ویندوز مث Terminal Services
یا
با کمک این ابزارها و روشها.

در حالت کلی بیشتر واسه همچین داستانایی می یان و این روش رو پیش می گیرن نه چیزی ک شاید شما مد نظرتون باشه اما در نهایت شما هم با این روشها ب جوابتون می رسید.اگه تحت یک شبکه محلی باشید و سرور دست خودتون باشه همه جوره ، کارتون راحت تره...

من خودم هم واسه چنتا سازمان دولتی این روش رو پیاده کردم
البته استفاده های دیگه ای هم بجز این سناریو ک بالا گفتم وجود داره ک از این ابزارها استفاده می کنن

CARIMAGE.IR
یک شنبه 04 فروردین 1392, 15:26 عصر
در حالت کلی اگه قراره یک برنامه تحت وب بالا بیاد و یک وب سایت باشه تا ازش استفاده کنن بهتره ک یک "وب سایت" باشه نه اینکه با این سولوشن ها ب جواب رسید!

یکی از وقتایی ک این سولوشن ب کار می یاد ، زمانیه ک برنامه ی بزرگی نوشته شده از قبل و تحت ویندوز، حالا قراره بسته ب نیازهای مختلف از این برنامه تحت وب استفاده کنن. کارفرما گفته ما تحت وب لازم داریم.
شرکت باید
یا
از ابتدا بیاد و اینترفیس تحت وب برای برنامشون بنویسه ک این ممکنه هزینه و زمان زیادی بگیره (حتی اگه خیلی بد نوشته شده باشه برنامه از لحاظ معماری، شاید از ابتدا باید همه چیش نوشته ش نه فقط لایه UI)
یا
ب مشتریها دسترسی remote Desktop روی سرور رو بدن و کاربران مستقیم ب سرور وصل شن و برنامه رو اجرا کنن (ک مزایا معایب خودشو داره ک جای بحث نیس)
یا
استفاده از امکانات و سرویسهای خود ویندوز مث Terminal Services
یا
با کمک این ابزارها و روشها.

در حالت کلی بیشتر واسه همچین داستانایی می یان و این روش رو پیش می گیرن نه چیزی ک شاید شما مد نظرتون باشه اما در نهایت شما هم با این روشها ب جوابتون می رسید.اگه تحت یک شبکه محلی باشید و سرور دست خودتون باشه همه جوره ، کارتون راحت تره...

من خودم هم واسه چنتا سازمان دولتی این روش رو پیاده کردم
البته استفاده های دیگه ای هم بجز این سناریو ک بالا گفتم وجود داره ک از این ابزارها استفاده می کنن

میشه لطف کنید لینک یه سایت که همچین کاریو کرده یعنی یه برنامه نوشتن و رو سرور نصب شده و الان به صورت یه وب سایت برای همه در دسترس هستش و داره کارشو انجام میده رو به من بدید؟

RED-C0DE
یک شنبه 04 فروردین 1392, 15:39 عصر
همچین سایتی رو بصورت عمومی ندیدم روی اینترنت

عرض کردم ک بیشتر ، سازمانها برای استفاده داخلی در شبکه ی خودشون می یان همچین کاری می کنن تا برنامه روی سرور باشه و کلاینتها بدون دردسر یا فارغ از اینکه چ پلتفرمهایی یا مشخصات سخت افزاری ای دارن باهاش کار کنن

البته اگه جستجو کنید شاید نمونه ی آنلاینی پیدا کنید ولی مورد استفاده از این ابزارها بیشتر همون چیزاییه ک گفتم

CARIMAGE.IR
یک شنبه 04 فروردین 1392, 16:41 عصر
همچین سایتی رو بصورت عمومی ندیدم روی اینترنت

عرض کردم ک بیشتر ، سازمانها برای استفاده داخلی در شبکه ی خودشون می یان همچین کاری می کنن تا برنامه روی سرور باشه و کلاینتها بدون دردسر یا فارغ از اینکه چ پلتفرمهایی یا مشخصات سخت افزاری ای دارن باهاش کار کنن

البته اگه جستجو کنید شاید نمونه ی آنلاینی پیدا کنید ولی مورد استفاده از این ابزارها بیشتر همون چیزاییه ک گفتم
این بازیهای کامپیوتری که به صورت انلاین هستند چی؟مثلا " عصر پادشاهان"اینا هم همیجورین؟