PDA

View Full Version : سوال: حل مشکل برنامه نویسی ماوس

hatamd
یک شنبه 04 فروردین 1392, 19:44 عصر
حل مشکل برنامه نویسی ماوس

سلام
من یک بر نامه در زبان سی نوشتم راجع خواندن موقیعیت ماوس و دستور دادن به ان برای حرکت به موقعیت مورد نظر در صحفه ....
ولی
1 - موقعیت را خوانده وبه موقعیت مورد نظر می رود ولی شکل ان نمایش داده نمی شود
2 - تنها در محیط داسی کار می کند ونمی توانم به محیط ویندوز انتقال دهم
3 - می خواهم باین بر نامه همیشه ران در ویندوز کنم ولی نمی توانم
اگر خواستید ایمیل کنید برنامه را ارسال کنم
hatamd14@yahoo.com

armintirand
دوشنبه 05 فروردین 1392, 14:54 عصر
برنامه تون رو اینجا هم میتونید atach کنید
مشکل برنامتون اونطور که فرمودین مربوط به استفاده از کتابخانه های نوشته شده برای داس می‌باشد و فکر کنم باید از api ویندوز یا کتابخانه های تحت ویندوز استفاده نمایید.
البته اگه کد بذارید بهتر میشه اشکالیابی کرد.

fereshtec
دوشنبه 05 فروردین 1392, 19:36 عصر
salam man ye proje raje be mouse daram mikhastam age beshe rahnemayim konin ke az koja bayad shoro konam va chetori? projam barnamenevisie kodhaye ersalie mouse be computer ro bekhone va kode aski ona ro nemayesh bede?

hatamd
سه شنبه 06 فروردین 1392, 09:14 صبح
سلام
من برنامه که برای ماوس نوشتم را ضمینه می کنم
برای برنامه نویسی باید بدانیم وقفه ماوس که 33 می باشد استفاده کنیم سپس از تابه صفر برای تست وجود ماوس و اگر مثبت بود از تابع 1 برای نمایش و غیره استفاده می کنیم
البته این برنامه در ویندوز سون تست کردم شاید مشکل از ویندوز باشه ....
و اگر بخواهید کتابچه کوچکی نیز دارم ایمیل کنید براتون ارسال می کنم

#include <conio.h>
#include <stdio.h>
#include <dos.h>
#include <io.h>

void dis(void);
void gotxy(int ,int ); //,int *left ,int * rith);
int main()
{ int x,y ;
y=100 ; x=140 ;
REGS in ,out ;
in.x.ax=0x00 ;
//for(;;){
int86(0x33,&in,&out);
clrscr();
int v ;
v=out.x.ax;
if (out.x.ax!=0)
dis();
else printf("byby%d",v );
gotxy(x,y) ;
dis() ;

// }
//getxy(x,y,left ,rith) ;
//ptint(
//\\getch();
return 0 ;
}
void dis(void)
{

REGS in, out;

in.x.ax= 0x3;
printf("ax= %d" ,in.x.ax);
int86(0x33,&in,&out);
printf("\ncx =%d, dx =%d", out.x.cx , out.x.dx );
}
void gotxy(int sx ,int sy)
{
REGS in,out ;
in.x.ax=0x4;
in.x.cx=sx ;
in.x.dx=sy ;
int86(0x33,&in ,&out) ;
}

hatamd
سه شنبه 06 فروردین 1392, 09:27 صبح
سلام
من می خواهم برای برنامه نویسی ماوس گروهی را تشکیل بدم هر کس مایل است ایمیل بده تا اطلاعات پایه ومنابع تحقیقاتی در اختیارش بگذارم
hatamd14@yahoo.com

armintirand
سه شنبه 06 فروردین 1392, 19:19 عصر
سلام
من می خواهم برای برنامه نویسی ماوس گروهی را تشکیل بدم هر کس مایل است ایمیل بده تا اطلاعات پایه ومنابع تحقیقاتی در اختیارش بگذارم
hatamd14@yahoo.com

کار خوبی است ولی ببخشید که اینجوری رک میگم انجام این کار یعنی تشکیل گروهی برای برنامه نویسی ماوس با چه هدفی می‌باشد؟
اگه برای برنامه های ویژوال میخواهید اینکارو بکنید که با وجوذ اینهمه زبانهایی که برنامه نویسی ویژوال رو پشتیبانی می‌کنند فکر نکنم نیازی براش باشه مگر اینکه شما بخواهید برای سیستم عاملی مثل لینوکس دسکتاب بنویسید یا اصلا یک کار خلاقانه و... انجام بدید که در اون صورت باید دقیقا هدف مشخص بشه منظورن از هدف سود مالی و وقتی که برای کار گذاشته میشه و... می‌باشد.
بهرحال اگه از حرفام ناراحت شدین پوزش می‌طلبم ولی منظورم این بود که هدف کارتون مشخص بشه
ممنون

hatamd
پنج شنبه 08 فروردین 1392, 07:54 صبح
در برنامه هاب ویژوال ما نمی تونیم به ماوس دستور بدیم که به نکته X,y برود یعنی ما نمی تونیم مثلا با صفحه کلید مختصات ماوس را تعیین کنیم البته شاید بتونیم ولی من نمی دانم
هدف من ایجاد برنامه ای است که در محیط دسکتاپ ماوس را با صحفه کلید کنترل کنیم
من حدود یک ماه راجع این برنامه کار و مطاله کردم و توانستم بر نامه را بنویسم ولی نمی توانم در محیط ویندوز راه اندازی کنم
به عبارتی چگونه می توان برنامه همیشه ران به زبان سی ایجاد کرد ؟؟؟؟؟؟؟

SlowCode
پنج شنبه 08 فروردین 1392, 08:21 صبح
در برنامه هاب ویژوال ما نمی تونیم به ماوس دستور بدیم که به نکته X,y برود یعنی ما نمی تونیم مثلا با صفحه کلید مختصات ماوس را تعیین کنیم البته شاید بتونیم ولی من نمی دانم

سلام
تابع SetCursorPos تو کتابخونه user32 دوتا پارامتر x,y داره. کل این برنامه رو با چند خط میشه تموم کرد، دیگه گروه لازم نیست که!

به عبارتی چگونه می توان برنامه همیشه ران به زبان سی ایجاد کرد ؟؟؟؟؟؟؟
اکثر برنامه ها تو رجیستری یه مقدار درست میکنن و موقع روشن شدن سیستم اجرا میشن و هنگامی که برنامه میخواد close بشه عوض خارج شدن tray میشه.
اگه این موارد کمکت نکرد از سرویس استفاده کن.