PDA

View Full Version : سوال و کمک + درخواست مشاوره درباره یک پروژه

hamidhassas
سه شنبه 06 فروردین 1392, 00:19 صبح
من دارم یک پروژه انجام میدم برای مدارس

خوب در این پروژه یک سری امکانات به هر مدرسه داده میشه که تمامی مدارس یک امکانات ثابت دارن و همگی به آموزش و پرورش هر ناحیه متصل میشن خوب تا اینجا کلیات بود

هر مدرسه میتونه مشخصات خود دانش آموز هاش رو در دیتابیس ثبت کنه و بعد آموزش و پرورش هم یک قسمتی داره برای خودش که در اون میتونه بخشنامه ها و پیام هاش رو برای مدارس ارسال کنه

من برای هر مدرسه یک دیتابی درست کردم مثلا دیتابیس دکتر حسابی برای مدرسه اول و دیتابیس شهید فلاحی مدرسه دوم الی آخر که هر مدرسه به اسم خودش دیتابیسی با نام خودشون دارن و تمامی این دیتابیس ها دارای جدول های یکسان هستند

یک فایل config.php دارم که در اون اطلاعات اتصال سورس کد های برنامه در اون وجود داره که هر مدرسه به اطلاعات دیتابیس خودش متصل و یک قسمت هم اطلاعات دیتابس آموزش و پرورش برای دریافت نامه ها و پیام ها و بخشنامه ها است و هر مدرسه به صورت مستقل برای خودش یوزر و پسورد میتونه بسازه

خوب سوالات:

1- آیا این کاری که من انجام دادم درسته و خوب است؟

2-من میتونستم به جای اینکه برای هر مدرسه دیتابیس جدا بسازم یک دیتابیس بسازم و هر مرسه ای بر اساس شماره id خودش به یک سری اطلاعات دست پیدا کنه و اطلاعات خودش رو در بانک اطلاعاتی ثبت و بر اساس همون شماره id فقط به اطلاعات خودش دست رسی پیدا کنه اما گفتم اگر دیتابیس جدا باشه هر مدرسه میتونه مستقل از کل اطلاعات خودش بکاپ بگیره و اگر یک وقتی کسی به سیستم نفوذ کرد فقط اطلاعات اون مدرسه رو در اختیار داره نه بقیه مدارس مگر اینکه کل سرور رو هک و به کل اطلاعات دسترسی پیدا کنه خوب این کار خوب است یا خیر؟

3- آیا چون برای هر دیتابیس باید دستور یک اتصال بنویسم بعد از 1000 یا بیشتر مشکلی به وجود نمیاد؟ یعنی هر مدرسه یک دیتابیس مستقل و یک دستور انتصال به دیتابیس خود؟

4- آیا راه بهتری به ذهنتون میرسه ؟ و یا بهترین کار چیه؟

5- بنظر شما بهترین کار برای حفظ امنیت چیه؟

:متفکر::متفکر::متفکر::متفکر:: تفکر::متفکر::متفکر::متفکر:

ممنون میشم اگر نظرات خودتون رو برام بگید

خواهشا هرچی که به فکرتون میرسه بگید حتی اگر شوخی و یا برای سر کار گزاشتن باشه چون همین حرف ها هم کمک زیادی میتونه بکنه

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 06 فروردین 1392, 00:27 صبح
1. نه دیتابیس نرمال نیست یعنی اساسا مشکل داره
2.اگه ضعف در سیستم باشه چون سیستم شما یکسان هست پس به سایر مدارس هم میتونه نفوذ کنه پس این کار اشتباست
3.بازم نه اشتباه یک دیتابیس کنید
4.نه :دی
5.کد نویسی صحیح

T.R.G.T
سه شنبه 06 فروردین 1392, 10:57 صبح
یکی دو سال پیش من پروژه ای شبیه این داشتم اول تحقیق کردم در مورد پروژه های دیگه و نتیجه این شد که اینگونه وبسایت ها باید هم آنلاین و هم آفلاین استفاده بشن(یعنی یک نرم افزار طرف سرور داشته باشید و یک نرم افزار طرف کاربر) فرض کنید اول ساله و یک مدرسه میخواد نام هزارتا دانش آموز رو وارد کنه (خدا بدادشون برسه با یک اینترنت ...... این کار رو انجام میدن)در این صورت دچار مشکل میشن یا حداقل خیلی طول میکشه در مورد دیتابیس هم فکر کنم بهتره از یک دیتابیس استفاده کنید اگر تعداد رکوردها و درخواست ها خیلی زیاد بود بهتره از اوراکل استفاده کنید
تا اونجایی که من میدونم این موارد در وبسایت درج میشن:
1 - اطلاعات ثبت نام
2 - وضعیت تحصیلی
که هر کدوم از موارد فوق میتونه برای هر مدرسه متفاوت باشه پس باید افزودن اطلاعات بصورت دینامیک باشه یعنی مدرسه اطلاعات ثبت نام خودش رو انتخاب کنه بعد اطلاعات رو بر اساس اون وارد کنه البته میشه از گزینه های پیش فرض هم استفاده کرد
برای حفظ امنیت بهتره از https استفاده کنید
بهتره امکان استفاده از بکاپ برای هر مدرسه رو ایجاد کنید
بهتره یک آرشیو سالانه از دانش آموزا استفاده کنید و سالانه یا دوسالانه یا سه سالانه یا ..... اطلاعات رو از دیتابیس به فایل انتقال بدید تا از حجم اطلاعات کم بشه (البته برای این منظور باید یک جدول داشته باشید که آیدی کاربر و محل فایل قرارگیری اطلاعات کاربر رو درون خودش داشته باشه{اگه تعداد دانش آموزا زیاد بود بهتره از چنتا فایل برای هر مدرسه استفاده کنید})
هزارتا امکانات جدید هم میتونید ایجاد کنید (ارتباط بین مدارس - ارتباط بین مدارس و آموزش و پرورش - حتی ارتباط بین دانش آموزا البته برای اینکار باید هنگام ثبت نام برای دانش آموزش یک یوزر و پسورد هم ارائه بدید و.....)