PDA

View Full Version : سوال: اعتبار سنجی از طریق اکتیو دایرکتوری

Mishtolak
چهارشنبه 07 فروردین 1392, 05:32 صبح
درود و ادب
سال نو بر شما مبارک.
در یک برنامه از من خواسته شده تا اعتبارستجی کاربران از طریق اکتیو دایرکتوری انجام بشه. بدین صورت که اگر یک کاربر دامین به ویندوز لاگین کرده باشه دیگه ازش پسورد نخواد و کاربر وارد سامانه بشه.
من برای خواندن نام کاربری مرتبط با کاربر از دستورات زیر استفاده کردم:

string currentUserFullName = HttpContext.Current.Request.ServerVariables["AUTH_USER"];
string[] str = User.Identity.Name.Split('\\');
string UserName = str[1];

العان مشکل اینجاست که وقتی کاربر میخواد ارد برنامه بشه، IIS مجددا از اون درخواست نام کاربری و پسورد دامین رو میکنه.
چه تنظیمی در برنامه یا روی سرور باید انجام بدم که نیاز به این نباشه؟
برنامه باید روی IIS 7.5 یا 8 کار کنه.

حل این مشکل برام بسیار اهمیت داره و ممنون میشم اگر کسی روش کار یا حل مشکل رو میدونه کمک کنه.

Mishtolak
جمعه 16 فروردین 1392, 18:23 عصر
متاسفانه مشکل من هنوز حل نشده.
از مدیران سایت یا عزیزانی که در این خصوص تجربه دارن خواهش میکنم راهنمایی کنن.
ممنون

amirsajjadi
جمعه 16 فروردین 1392, 22:49 عصر
باید توی web.config این کار رو انجام بدی
تو گوگل یه سرچ بزن مطالب زیادی هست (البته انگلیسی سرچ کنی خیلی بهتر و زودتر به جواب میرسی)

Mishtolak
یک شنبه 18 فروردین 1392, 00:38 صبح
ممنون از تجه شما عزیز
من چندین مطلب رو که تو نت پیدا کردم تست کردم ولی کماکان با وجود اینکه کاربر به دامین لاگین کرده اولین بار که میخواد سایت رو باز کنه ازش یوزر و پس دامسن رو میخواد.
اگر شما قبلا این کار رو انجام دادید یا اطلاعاتی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.
ضمنا در هر روش که پیدا کردم معمولا تنظیماتی باید در webconfig ایجاد میشد که منم اعمال میکردم.
این نکته رو هم بگم که من برای اعتبارسنجی از کلاس خود asp.net استفاده نکردم و خودم با گرفتن یوزر نیم و پسورد کاربر کنترل میکنم که کاربر به کدام قسمت های برنامه و چه جور دسترسی هایی داره.