PDA

View Full Version : سوال: جستجو با استفاده از تکس باکس

behruz1212
چهارشنبه 07 فروردین 1392, 11:02 صبح
سلام دوستان یه سوال دارم :
من یک تکس باکس دارم میخوام همینطوری که مثلا اعداد رو وارد میکنم اعداد مشابه به اونو در پایگاه جستجو کنه و در گرید در نهایت نشون بده.....میدونم این کار با استفاده از رویداد های تکس باکسه ولی کدشو میخوام ممنون....چیزی شبیه سرچ تو گوگله :قلب:

merfi1
چهارشنبه 07 فروردین 1392, 11:33 صبح
روی تکس باکست دابل کلیک کن و در رویداد تکست چنجت کدها رو بنویس

behruz1212
چهارشنبه 07 فروردین 1392, 15:45 عصر
خوب دوست عزیزم منظوره من اینه که مثلا قبلا شماره دانشجویی871127045 رو وارد کرده و ذخیره و حالا وقتی 87 رو به ترتیب میزنه تو دیتا گرید بقیه اطلاعت رو نشون بده مثه جستجو تو گوگل که مثلا وقتی مییخواییم دنباله نرم افزار خاص بگردیم تا مینویسیم نرم افزار بقیشو خودش میاره

veniz2008
چهارشنبه 07 فروردین 1392, 16:08 عصر
خوب دوست عزیزم منظوره من اینه که مثلا قبلا شماره دانشجویی871127045 رو وارد کرده و ذخیره و حالا وقتی 87 رو به ترتیب میزنه تو دیتا گرید بقیه اطلاعت رو نشون بده مثه جستجو تو گوگل که مثلا وقتی مییخواییم دنباله نرم افزار خاص بگردیم تا مینویسیم نرم افزار بقیشو خودش میاره
سلام.
در رویداد textchanged مربوط به تکست باکس باید از دستور LIKE استفاده کنید.
مثلا :

"select * from TblStudent where UserName LIKE '" + TxtStudentID.Text + "%'"
این فقط یه مثال هست که شماره دانشجوهایی رو که با مقدار وارد شده وجود دارند رو نمایش میده ولی شما حتما ازپارامترها استفاده کنید و هیچوقت مستقیما مقدار تکست باکس رو وارد کوئری نکنید.
موفق باشید.

jugernaut
چهارشنبه 07 فروردین 1392, 17:55 عصر
سلام
دوست خوبم شما با ADO می خواهید جستجو کنید یا Linq؟

behruz1212
جمعه 09 فروردین 1392, 20:24 عصر
دوستان من این کد رو تو text cganged مینویسم
dataGridView1.DataSource = k.select("select * from st where stname like '" + txtname.Text + "'%", "st").Tables[0];
ولی این ارورو میده ...Syntax error in query expression 'stname like 'م'%'.

veniz2008
جمعه 09 فروردین 1392, 20:49 عصر
دوستان من این کد رو تو text cganged مینویسم
dataGridView1.DataSource = k.select("select * from st where stname like '" + txtname.Text + "'%", "st").Tables[0];
ولی این ارورو میده ...Syntax error in query expression 'stname like 'م'%'.
تک کوتیشن رو باید بعد از % بذاری نه قبلش.