PDA

View Full Version : یافتن محل ذخیره‌سازی پروژه‌ها در ویژوال استودیو

beigi1366
چهارشنبه 07 فروردین 1392, 10:43 صبح
درووووووووووود
عزیزان یه سوال داشتم امیدوارم کمکم نمایید.
من یه چند تا برنامه ساده در ویژوال استودیو با زبان سی پلاس نوشتم . می خواهم اینها را داخل سی دی رایت کنم منتها فایل های برنامه رو نمیدونم کجا ذخیره شده مسیرشو تو project میده ولی وقتی به درایو سی می رم و فایل ویژوال چیزی پیدا نمی کنم.؟؟
چیکار کنم؟؟
کاربرد تابع getch چیه؟؟ و اینکه گاهی اوقات من برنامه که نوشتم برای نمایش خروجی این تابع رو می نویسم ولی خطا میگره و شناسایی نمیشه. مشکل از کجاست؟؟ فایل هدر خاصی داره؟؟
دوستان خواهش می کنم کمک کنید.
با تشکر
بدروووووووووووووووووود

nazanin2014
چهارشنبه 07 فروردین 1392, 11:21 صبح
سلام.تو visual stodioاصلا نیازی به گذاشتن get chنیست.این یه نمونه برنامه ساده که get chنداره و اجرا میشه اما تو بقیه کامپایلر ها فرق داره

#include <iostream>
#include <string>

using namespace std;

int main () {

int a,b,c,z;
cin >> a;
cin >> b;
cin >> c;

if ( a > b ) {
z = a;
} else {
z = b;
}
if ( z < c ) {
z = c;
}

cout << z << endl;

return 0;

}

armintirand
چهارشنبه 07 فروردین 1392, 12:35 عصر
فایل پروژه شما هم با نامی که ذخیره کردین معمولا توی mydocument قرار میگیره (البته من یک متن باز هستم و با ویژوال استدیو کار نکردم :چشمک: )

beigi1366
چهارشنبه 07 فروردین 1392, 13:09 عصر
با تشکر از پاسخ دهی تان .
اما من تابع getch را نمیذارم پنجره اجرای برنامه نمی مونه و گاهی اوقات هم که این تابع رو میذارم این تابع شناسایی نمی شه و error میگیره.؟؟

beigi1366
چهارشنبه 07 فروردین 1392, 13:37 عصر
دوستان یکبار دیگر ممنون به خاطر پاسخ هایتان
متاسفانه من فایل های برنامه هایی که نوشتم را برای رایت نمودن پیدا نمیکنم در my document را هم دیدم اونجا هم نبود.
کارم خیلی ضروری است راهنمایی فرمایید
با تشکر

nazanin2014
چهارشنبه 07 فروردین 1392, 16:47 عصر
توprogram fileپوشه microsaft visual stodioهم امکان داره باشه.من همیشه تو notpadمینویسم اما با Visual Studio 2008 Command Prompt ران میکنم مه اینجوری حتما باید مسیر جایی که فایل هست بدم.بنظرم شما تو پوشه خود mic visual stodio ذخیره میکنی که آدرسشو نمیدونی چون واسه compileکردن دیگه مسیر نمیدی

sr2m72
پنج شنبه 08 فروردین 1392, 01:04 صبح
درووووووووووود
عزیزان یه سوال داشتم امیدوارم کمکم نمایید.
من یه چند تا برنامه ساده در ویژوال استودیو با زبان سی پلاس نوشتم . می خواهم اینها را داخل سی دی رایت کنم منتها فایل های برنامه رو نمیدونم کجا ذخیره شده مسیرشو تو project میده ولی وقتی به درایو سی می رم و فایل ویژوال چیزی پیدا نمی کنم.؟؟
چیکار کنم؟؟
کاربرد تابع getch چیه؟؟ و اینکه گاهی اوقات من برنامه که نوشتم برای نمایش خروجی این تابع رو می نویسم ولی خطا میگره و شناسایی نمیشه. مشکل از کجاست؟؟ فایل هدر خاصی داره؟؟
دوستان خواهش می کنم کمک کنید.
با تشکر
بدروووووووووووووووووود

سلام
در مسیر زیر، در یک فولدر با نامی که ذخیره کردین وجود داره

\Documents\Visual Studio 2010\Project

و getch در هدر conio.h قرار داره!

موفق باشید

beigi1366
پنج شنبه 08 فروردین 1392, 09:43 صبح
با تشکر از دوستان به خاطر پاسخ دهی خوبتان . مشکل پیدا کردن مسیر فایل ها حل شد.
اما همچنان یه سوال برام باقیست:افسرده:
اینکه من تابع getch را نمی نویسم پنجره اجرا ورودی ها رو میگیره و برای نمایش خروجی پنجره بلافاصله میره. با این تفاسیر کاربرد این تابع را متوجه نمیشم و اگه بخوام برای استادم کاربرد این تابع را توضیح بدم چی بگم؟؟
اگر امکانش هست برایم توضیح دهید.
با تشکر

nazanin2014
پنج شنبه 08 فروردین 1392, 11:55 صبح
تو visual stodio من از get ch استفاده نمیکنم.اما یبار فایلتو بیار تو desktopبعد compileکن.

beigi1366
پنج شنبه 08 فروردین 1392, 15:55 عصر
دوست عزیزم ممنون از پاسخت.
ولی این روش را هم عمل کردم متاسفانه صفحه اجرا یه لحظه نمی مونه و سریع میره . وقتی هم که تابع getch را می گذارم مشکلم درست میشه.
اما این سوال من بی پاسخ مونده فعلا خواهشن کمک کنید:

اینکه من تابع getch را نمی نویسم پنجره اجرا ورودی ها رو میگیره و برای نمایش خروجی پنجره بلافاصله میره. با این تفاسیر کاربرد این تابع را متوجه نمیشم و اگه بخوام برای استادم کاربرد این تابع را توضیح بدم چی بگم؟؟
اگر امکانش هست برایم توضیح دهید.
با تشکر

nazanin2014
پنج شنبه 08 فروردین 1392, 22:07 عصر
میشه یه برنامه ساده که این مشکل رو داره بذاری ببینیم مشکلش چیه؟

beigi1366
پنج شنبه 08 فروردین 1392, 23:27 عصر
سلام.
برنامه به شکل زیره اگه تابع را بردارم صفحه اجرا نمی مونه . و من در لپ تاپ کار می کنم.
[CPP]#include<iostream>
#include<conio.h>
using namespace std;
int fact(int a)
{
if(a==1 || a==0)
return 0;
else
return(a*fact(a-1));
}
int main(int)
{
int n;
cout<<"enter num";
cin>>int n
cout<<fact(n);
getch();
return 0;
}
[/CPP

بهروز عباسی
پنج شنبه 08 فروردین 1392, 23:33 عصر
سلام.
برنامه به شکل زیره اگه تابع را بردارم صفحه اجرا نمی مونه . و من در لپ تاپ کار می کنم.
[CPP]#include<iostream>
#include<conio.h>
using namespace std;
int fact(int a)
{
if(a==1 || a==0)
return 0;
else
return(a*fact(a-1));
}
int main(int)
{
int n;
cout<<"enter num";
cin>>int n
cout<<fact(n);
getch();
return 0;
}
[/CPP

لطفا کدها رو تگ مخصوص قرار بدید

بجاش از

system("pause");

استفاده کنید

موفق باشید.

nazanin2014
جمعه 09 فروردین 1392, 10:57 صبح
برنامه شما چند تا مشکل داره .وقتی عددی که شما وارد میکنی 1 یا 0باشه باید یک روreturnکنه ن صفر. cin>>int n غلطه .; یادت رفته.اینا رو هم درست کنی هر عددی بدی به برنامت 0برمیگردونه واسه for.درستش اینه

#include<iostream>
#include<conio.h>
using namespace std;
int fact(int a)
{
if(a==1 || a==0){
return 1;}
else{
return(a*fact(a-1));}
}
int main()
{
int n;
cout<<"enter num";
cin>> n;
cout<<fact(n);
getch();
return 0;
}

beigi1366
جمعه 09 فروردین 1392, 13:28 عصر
سلام.
نازنین خانم ممنون به خاطر پاسخت .
متاسفانه من الان برنامه ای که تو تایپیک زدم رو یه بار دیگه نگاه کردم . اون دو تا اشتباهی که گفتید اینجا اشتباه نوشته بودم . برنامه ای که می نویسم دقیقا مثل برنامه ای است که شما نوشتین.
ولی سوال من همچنان باقیست تابع getch را شما هم نوشتید . اگر هم ننویسم پنجره اجرا ثابت نمی مونه در مورد این توضیح می خواستم.
با تشکر

beigi1366
جمعه 09 فروردین 1392, 13:30 عصر
اقای عباسی منظورتون از system(pause) چیه؟؟
ممنون که به تایپیکم سر زدید.

nazanin2014
جمعه 09 فروردین 1392, 14:08 عصر
واسه این نوشتم چون نمیخواستم کد شما رو تغییر بدم.وگرنه ازget ch بدم میاد.

#include <iostream>
#include <ctime>
#include <cstdlib>

using namespace std;

int main () {

srand(time(0));

cout << rand() % (10 - 1 + 1) + 1;

return 0;

}

الان این یه برنامه ساده که get ch نداره compile میشه.من نمیدونم اماvisual stodio get ch نمیخواد

beigi1366
جمعه 09 فروردین 1392, 16:58 عصر
درووووووود
از دوستان دیگر کسی نیست کمکم کنه و سوالی که پرسیدم پاسخ بده؟؟؟
بدرووووووود

بهروز عباسی
جمعه 09 فروردین 1392, 19:35 عصر
اقای عباسی منظورتون از system(pause) چیه؟؟
ممنون که به تایپیکم سر زدید.

شما گفتی

اینکه من تابع getch را نمی نویسم پنجره اجرا ورودی ها رو میگیره و برای نمایش خروجی پنجره بلافاصله میره
این تابع از این کار جلو گیری میکنه و صفحه نمیره
البته در ویژوال استادیو

beigi1366
جمعه 09 فروردین 1392, 20:09 عصر
درووووووووووود
دوستان یه سوال دیگه هم داشتم تو این زمینه هم راهنمایی کنید ممنون میشم و رفع زحمت می کنم...
برای نصب ویژوال پک سرویس 2 لازمه برای من نصب شده اما اگه در ارائم بخواهم بگویم از کجا می توانیم بفهمیم پک سرویس چنده ؟؟ و اگه 2 نباشه کل ویندوز باید عوض بشه؟؟
بدروووووووووووود

beigi1366
شنبه 10 فروردین 1392, 20:11 عصر
دروووووووووووووود
دوستان عزیز کسی تو تالار نیست کمک نماید؟؟؟؟!!!
با تشکر.
بدرووووووووود

MinusOne
دوشنبه 12 فروردین 1392, 15:12 عصر
تابع getch یک کاراکتر از ورودی (کنسول) میگیره ولی چه ربطی به باز نگه داشتن کنسول داره ؟ اصولا وقتی کد های نوشته شده به طور کامل اجرا بشن کنسول بسته میشه و چون اینکار سریع انجام میگیره اکثرا ما نتیجه دلخواه رو نمی گیریم برای جلوگیری از اینکار ما به برنامه میگیم که منتظر بمونه تا کاربر یک کاراکتر وارد کنه یعنی در اصل وقتی نرم افزار به getch میرسه تموم نمیشه و تازه منتظره که کاربر کاراکتری وارد کنه.(اگر دقت کرده باشین بعد از اینکه برنامه به getch رسید اگر یک کاراکتر وارد کنید اونموقع اجرای برنامه به پایان میرسه و برنامه بسته میشه.)

beigi1366
دوشنبه 12 فروردین 1392, 17:29 عصر
ممنون از پاسخ تون دوست عزیز: MinusOne
اما دوستان کسی در این مورد راهنمایی نمی کنه من جایی خوندم که پک سرویس 2 نباشه ویژوال نصب نمیشه از کجا در ویندوز سون می توان فهمید که پک سرویس چنده؟؟ و اگر 2 نبود چه کار باید بکنیم؟؟

MinusOne
دوشنبه 12 فروردین 1392, 18:29 عصر
ممنون از پاسخ تون دوست عزیز: MinusOne
اما دوستان کسی در این مورد راهنمایی نمی کنه من جایی خوندم که پک سرویس 2 نباشه ویژوال نصب نمیشه از کجا در ویندوز سون می توان فهمید که پک سرویس چنده؟؟ و اگر 2 نبود چه کار باید بکنیم؟؟
اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم باید روی Computer (یا My Computer ، درست یادم نیست توی ویستا کدوم بود) راست کلیک کنید و Properties رو انتخاب کنید توضیحات در مورد ویندوز و سرویس پکش اونجا پیدا میشه.

beigi1366
دوشنبه 12 فروردین 1392, 19:09 عصر
ممنون از پاسختون .
راستش منم در ویندوز سون روی my computer کلیک راست می کنم و انتخاب گزینه propertice اما پک سرویس را نمی تونم پیدا کنم.
میشه توضیح دهید این پک سرویس چی هست؟ برای ارائم لازم دارم.
با تشکر

GENERAL IRAJ
دوشنبه 12 فروردین 1392, 20:30 عصر
با سلام ، دوست عزیز visual studio به راحتی در ویندوز 7 نصب میشه و نیازی به سرویس پک و این چیزا نداره.