PDA

View Full Version : آموزش نصب اسكيوال سرور 2008 به صورت سايلنت

SayeyeZohor
پنج شنبه 08 فروردین 1392, 00:00 صبح
با سلام خدمت همه دوستان عزيز سايت برنامه نويس
بالاخره تمام شد
فكر كنم تنها مرجع يا يكي از مرجع هاي فارسي در رابطه با (نصب اسكيوال سرور 2008 به صورت سايلنت) رو درست كردم
اميدوارم مفيد باشه و باعث بشه بقيه دوستان هم از به اشتراك گذاري اطلاعاتشون دريغ نكنند
ضمناً ممنون ميشم نظر بديد و باعث بشين اين تاپيك بهتر بشه
در آخر اگه ديدم مفيد بوده و تعداد زيادي از دوستان استقبال كردند ، دو فايل اصلي رو براي دانلود قرار ميدم

اين آموزش برگرفته از http://MSDN.microsoft.com مي باشد
تمركز ما بيشتر بر روي نصب اسكيوال سرور (2008 Standard or Enterprise) نسخه R2 به صورت سايلنت با استفاده از Configuration File مي باشد

فايل آموزش نصب اسكيوال سرور 2008 رو از اين قسمت دانلود (http://s1.picofile.com/file/7705761719/sqlserver.rar.html) كنيد كه از شركت http://www.learninweb.com/images/eniacforum.gifhttp://www.learninweb.com/images/eniac-piroozalvan.gif (http://forum.learninweb.com/showthread.php?tid=70)

با اين دستورالعمل ، شما قادر خواهيد بود كه يك بسته نصب اسكيوال سفارشي به صورت سايلنت در كمترين زمان ممكن بسازيد .
توجه : اين تنظيمات در نسخه Express edition of SQL Server 2008 R2 كاربرد ندارد.

نصب اسكيوال سرور 2008 :
1- فايل setup.exe را اجرا كنيد
102011

2- روي تب installation كليك كنيد
102013

3- روي New Installation كليك كنيد
102014

4- از طريق ويزارد نصب ، كد نصب را وارد كنيد سپس تا مرحله Ready To Install مراحل نصب را ادامه دهيد
توجه : مسير Configuration File سفارشي توليد شده توسط ويزارد ما ، در زير با رنگ قرمز مشخص شده است .
102015

5- حالا كه فايل Configuration File آماده شد ، يك كپي از آن را در پوشه اسكيوال سرور كپي كنيد و از ادامه نصب اسكيوال سرور 2008 صرفه نظر كنيد

6- حال فايل Configuration File به صورت زير ويرايش مي كنيم :
1) مقدار QUIET رو به True تغيير بديد (اين پارامتر مشخص كننده اين است كه برنامه نصب ما به صورت سايلنت يا بدون دخالت كاربر يا به صورت unattended installation اجرا شود)
QUIET="True"

2) مقدار SQLSYSADMINACCOUNTS رو به “BUILTIN\ADMINISTRATORS” تغيير بديد (مشخص كننده اين است كه كدام كاربر به سرويس SQL Server Database Engine دسترسي داشته باشد) بسته به نياز ميتوان مقدار اين پارامتر را تغيير داد (Ex: SQLSYSADMINACCOUNTS=”domain\YourUser”)
SQLSYSADMINACCOUNTS="BUILTIN\ADMINISTRATORS"

3) متغير PID رو اضافه كنيد و مقدار آن رو برابر با لايسنس يا سريال نرم افزار قرار دهيد (product license key)
در صورتي كه برنامه شما كرك شده مي باشد و هنگام نصب نرم افزار ، سريال آن هم وجود دارد ، نيازي به افزودن اين خط نداريم
PID="R88PF-GMCFT-KM2KR-4R7GB-43K4B"

4) پارامتر IACCEPTSQLSERVERLICENSETERMS رو اضافه كنيد و مقدار آن رو برابر با “True” قرار دهيد
زماني كه از پارامتر /Q براي نصب به صورت unattended استفاده مي كنيم اين پارامتر براي تاييد مجوز يا لايسنس استفاده ميشود .
IACCEPTSQLSERVERLICENSETERMS="True"

5) حذف پارامتر ADDCURRENTUSERASSQLADMIN ، زماني كه مقدار پارامتر SQLSYSADMINACCOUNTS تعيين شده باشد از اين پارامتر نمي توان استفاده كرد. فقط در اينستالر Express جواب مي دهد.

6) حذف پارامتر UIMODE ، اين پارامتر با پارامتر QUITE قابل اسفاده نمي باشد .

7) حذف پارامترهاي INSTALLSHAREDDIR ، INSTALLSHAREDWOWDIR ، INSTANCEDIR . زماني كه مي خواهيم نصب در پوشه هاي پيش فرض انجام شود.

تذكر :
- در صورتي كه بخواهيد اين بسته نصب را تغيير دهيد ، ديگر احتياجي به طي نمودن مراحل ياد شده نيست . شما مي توانيد با تغيير مقادير پارامتر FEATURES به راحتي اين كار را انجام دهيد .
به فرض مثال : FEATURES=SQLENGINE,SSMS,ADV_SSMS
- ليست مقادير مربوط به پارامتر FEATURES و شرح آن ها در اين قسمت (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms144259.aspx#Feature)قابل مشاهده است .
- بعد از آماده شدن فايل Configuration File ، شما به يك Batch File براي اجراي setup به صورت unattended و silent داريد .
- يك Batch File با نام ”InstallSQL2008R2” با پسوند “.bat” با محتواي زير مي سازيم و مقادير <path to SQL setup folder> و <path to config file> را با مقادري مناسب پر مي كنيم.

@ECHO off
echo Installing SQL Server 2008 R2
date/t
time /t
"<path to SQL setup folder>\setup.exe" /ConfigurationFile="<path to config file>"
date/t
time /t

فايلهاي ضميمه رو از اين قسمت دانلود كنيد

تست شده روي ويندوز 7 - 64 بيتي فردا روي ويندوز ايكس پي و شايد 8 هم تست كنم
از دوستان تقاضا ميشه درصورت تست روي نسخه هاي ديگر ويندوز ، نسخه ويندوز را اطلاع دهند
ياحق ...

SayeyeZohor
شنبه 10 فروردین 1392, 18:37 عصر
همينه كه آدم شوق خودشو از دست ميده
141 مشاهده بدون نظر :متفکر:

Mask
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 12:38 عصر
آفرین کار خوبی بود. به شخصه از این دست پستها تو این بخش کم دیدم.
البته کم توجهی بچه ها رو سره بی معرفتیشون ندون. الان تعطیلاته و تا حدودی همه دستشون بنده.
البته من هنوز نرسیدم که این روش رو تست کنم. اما بعد از تست کامل ،نظرم رو میگم.
در ضمن منظورت از این جمله کدوم فایله و لینک منبعی نداره که:

بازم ممنون.

SayeyeZohor
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 17:28 عصر
منظورم اين بود اگه ديدم استقبال زياد شد ، فايل هاي Configuration File و Batch File آماده شده خودم رو براي دانلود مي ذارم
به اصطلاح خودم "هلو بپر تو گلو" رو ميذارم

یوسف زالی
یک شنبه 18 فروردین 1392, 15:13 عصر
من هم به تشکر بسنده کردم که ظاهرا نباید می کردم!
حرف آقا حمزه درسته. واقعا کمتر کسی میاد این کار ها رو کنه.
تشکر می کنم بابت زحمتی کشیدی.
یک پیشنهاد هم دارم که البته همراهه با زیراب زدن آقا حمید!!
این حمید جان که پادکست دادن و الحق هم دستشون درد نکنه، فکر می کنم نیازی نبود که وقتت رو بذاری برای نوشتن سرفصل هاش.
یعنی واقعا کسی که حاضر نیست 4 تا فایل گوش کنه میاد مطلب بخونه؟
بهتر می دونم خود حمید خان زیر پادکستهاش Cast هاش رو هم بذاره.
اگر وقت داری برای این کارها، حالا که داری زحمت می کشی، یکم در رابطه با Interface ها (پیاده سازی اون ها در کامپوننت ها) و وب سرویس ها (نحوه ی ارسال Packet و Header و ...) ته و توش رو در بیار.
البته یک پیشنهاد بود برای استفاده ی خودم! :چشمک:
در کل موفق و موید باشی.

nasrin55
پنج شنبه 22 فروردین 1392, 08:42 صبح
جناب SayeyeZohor (http://barnamenevis.org/member.php?95079-SayeyeZohor) ممنون از پست مفیدتون.

من برای ایجاد یک setup برای نرم افزاری، نیاز دارم که sql 2008 r2 رو بدون دخالت کاربر نصب کنم . برای ساخت set up از اینستال شیلد استفاده می کنم. اونجا فقط از من یه کامند میخواد. و من بهتر دیدم که نسخه ی express اونو نصب کنم که سریعتر مراحل نصب انجام بشه. تظیماتی که گفتین برای express صدق نمی کنه؟؟ میتونین کمکم کنید؟

SayeyeZohor
پنج شنبه 22 فروردین 1392, 13:56 عصر
جناب SayeyeZohor ممنون از پست مفیدتون.
خواهش مي كنم

من برای ایجاد یک setup برای نرم افزاری، نیاز دارم که sql 2008 r2 رو بدون دخالت کاربر نصب کنم . برای ساخت set up از اینستال شیلد استفاده می کنم. اونجا فقط از من یه کامند میخواد. و من بهتر دیدم که نسخه ی express اونو نصب کنم که سریعتر مراحل نصب انجام بشه. تظیماتی که گفتین برای express صدق نمی کنه؟؟ میتونین کمکم کنید؟
براي هر نرم افزاري تنظيمات به صورت unattended يا silent وجود داره
نسخه express رو بذارين ببينم
البته خودتون هم مي تونين با يك كم جستجو تو نت يك چيزايي بفهمين

nasrin55
شنبه 24 فروردین 1392, 12:33 عصر
منظورم اینه که میخوام sql2008 r2 express رو واسه کاربرا نصب کنم . داخل نرم افزار اینستال شیلد از من فایل exe نرم افزار رو میگیره و بازش می کنه که کاربر مراحل نصب sql رو بره ولی من میخوام که نصب به طور خودکار انجام بشه و کاربر نقشی نداشته باشه. حالا تو اینستال فقط از من یه کامند میخواد که من در نهایت با سرچ به کامند زیر رسیدم ولی بازم نصب را سایلنت انجام نمیده و باز فایل exe رو باز می کنه :

Q /ACTION=Install /FEATURES=SQLENGINE /INSTANCENAME=MSSQLSERVER2008r2
/SQLSVCACCOUNT="NT AUTHORITY\NETWORK SERVICE"
/SQLSYSADMINACCOUNTS="Builtin\Administrators"
/AGTSVCACCOUNT="NT AUTHORITY\NERWORK SERVICE" /HIDECONSOLE

مشکل از کامندیه که نوشتم یا باید یه سری تنظیمات خاص مثل پست اولتون رو انجام بدم؟؟

SayeyeZohor
سه شنبه 27 فروردین 1392, 17:49 عصر
من sql2008 r2 express v رو ندارم براي دان بذاريد تا تست كنم

behrozi.ir
سه شنبه 27 فروردین 1392, 18:02 عصر
من sql2008 r2 express v رو ندارم براي دان بذاريد تا تست كنم
خوب به سایت های مرجع مراجعه کن
http://www.filehippo.com/download_sql_server_studio
www.microsoft.com/express/sql

SayeyeZohor
سه شنبه 27 فروردین 1392, 18:58 عصر
خوب به سایت های مرجع مراجعه کن
http://www.filehippo.com/download_sql_server_studio
www.microsoft.com/express/sql

چشم رو چشمم:چشمک::تشویق:

nasrin55
پنج شنبه 29 فروردین 1392, 12:14 عصر
جناب SayeyeZohor به نتیجه ای نرسیدین؟

SayeyeZohor
پنج شنبه 29 فروردین 1392, 16:37 عصر
قعلاً یک مدتی نمی رسم شرمنده

SayeyeZohor
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 22:57 عصر

اينم نتيجه
دير شد اما شد ، واقعاً وقت نداشتم

سلام مجدد خدمت دوستان
اين پست رو بعد از چند وقت تازه امشب تونستم تكميل كنم
ممنون از همه دوستان اما واقعاً احساس دلسردي مي كنم :ناراحت:

منظورم اینه که میخوام sql2008 r2 express رو واسه کاربرا نصب کنم . داخل نرم افزار اینستال شیلد از من فایل exe نرم افزار رو میگیره و بازش می کنه که کاربر مراحل نصب sql رو بره ولی من میخوام که نصب به طور خودکار انجام بشه و کاربر نقشی نداشته باشه. حالا تو اینستال فقط از من یه کامند میخواد که من در نهایت با سرچ به کامند زیر رسیدم ولی بازم نصب را سایلنت انجام نمیده و باز فایل exe رو باز می کنه :

Q /ACTION=Install /FEATURES=SQLENGINE /INSTANCENAME=MSSQLSERVER2008r2
/SQLSVCACCOUNT="NT AUTHORITY\NETWORK SERVICE"
/SQLSYSADMINACCOUNTS="Builtin\Administrators"
/AGTSVCACCOUNT="NT AUTHORITY\NERWORK SERVICE" /HIDECONSOLE

مشکل از کامندیه که نوشتم یا باید یه سری تنظیمات خاص مثل پست اولتون رو انجام بدم؟؟

تو اين command شما دستورات كانفيگ setup رو در batch file نوشتيد كه پارامترهاش كافي نبود و بهينه هم نيست بهتره كه در يك configuration file تمام پارامترها رو ذخيره كنيم و setup رو با اون كانفيگ كنيم:متفکر:

آموزش :
1- ابتدا روي فايل SQLEXPR_x64_ENU.exe دابل كليك كنيد
103530

2- فايل ما در يك پوشه با نام متغيير مانند شكل زير Extract مي شود
103531

3- مانند آموزش بالا ما به دوفايل نيازمنديم
الف) InstallSQLEXPR2008R2.bat
ب ) SQLConfigFile.ini

توجه : اين دو فايل را در كنار فايل اجرايي يا همان Setup.Exe در پوشه Extract شده قرار دهيد

داخل اين فايل را به اين شكل ويرايش كنيد

@ECHO off

date/t
time /t
setup.exe /ConfigurationFile=SQLConfigFile.ini
date/t
time /t

ب ) SQLConfigFile.ini

;SQLSERVER2008 Configuration File
[SQLSERVER2008]

; Specify the Instance ID for the SQL Server features you have specified. SQL Server directory structure, registry structure, and service names will reflect the instance ID of the SQL Server instance.
INSTANCEID="MSSQLSERVER"

; Specifies a Setup work flow, like INSTALL, UNINSTALL, or UPGRADE. This is a required parameter.
ACTION="Install"

; Required to acknowledge acceptance of the license terms.

; Specifies features to install, uninstall, or upgrade. The list of top-level features include SQL, AS, RS, IS, and Tools. The SQL feature will install the database engine, replication, and full-text. The Tools feature will install Management Tools, Books online, Business Intelligence Development Studio, and other shared components.
FEATURES=SQLENGINE,SSMS,ADV_SSMS

; Displays the command line parameters usage
HELP="False"

; Specifies that the detailed Setup log should be piped to the console.
INDICATEPROGRESS="False"

; Setup will not display any user interface.
QUIET="True"

; Setup will display progress only without any user interaction.
QUIETSIMPLE="False"

; Specifies that Setup should install into WOW64. This command line argument is not supported on an IA64 or a 32-bit system.
X86="False"

; Detailed help for command line argument ENU has not been defined yet.
ENU="True"

; Specify if errors can be reported to Microsoft to improve future SQL Server releases. Specify 1 or True to enable and 0 or False to disable this feature.
ERRORREPORTING="False"

; Specify that SQL Server feature usage data can be collected and sent to Microsoft. Specify 1 or True to enable and 0 or False to disable this feature.
SQMREPORTING="False"

; Specify a default or named instance. MSSQLSERVER is the default instance for non-Express editions and SQLExpress for Express editions. This parameter is required when installing the SQL Server Database Engine (SQL), Analysis Services (AS), or Reporting Services (RS).
INSTANCENAME="MSSQLSERVER"

; Agent account name
AGTSVCACCOUNT="NT AUTHORITY\NETWORK SERVICE"

; Auto-start service after installation.
AGTSVCSTARTUPTYPE="Manual"

; Startup type for Integration Services.
ISSVCSTARTUPTYPE="Automatic"

; Account for Integration Services: Domain\User or system account.
ISSVCACCOUNT="NT AUTHORITY\NetworkService"

; Controls the service startup type setting after the service has been created.
ASSVCSTARTUPTYPE="Automatic"

; The collation to be used by Analysis Services.
ASCOLLATION="Latin1_General_CI_AS"

; The location for the Analysis Services data files.
ASDATADIR="Data"

; The location for the Analysis Services log files.
ASLOGDIR="Log"

; The location for the Analysis Services backup files.
ASBACKUPDIR="Backup"

; The location for the Analysis Services temporary files.
ASTEMPDIR="Temp"

; The location for the Analysis Services configuration files.
ASCONFIGDIR="Config"

; Specifies whether or not the MSOLAP provider is allowed to run in process.
ASPROVIDERMSOLAP="1"

; A port number used to connect to the SharePoint Central Administration web application.
FARMADMINPORT="0"

; Startup type for the SQL Server service.
SQLSVCSTARTUPTYPE="Automatic"

; Level to enable FILESTREAM feature at (0, 1, 2 or 3).
FILESTREAMLEVEL="0"

; Set to "1" to enable RANU for SQL Server Express.
ENABLERANU="False"

; Specifies a Windows collation or an SQL collation to use for the Database Engine.
SQLCOLLATION="SQL_Latin1_General_CP1_CI_AS"

; Account for SQL Server service: Domain\User or system account.
SQLSVCACCOUNT="NT AUTHORITY\NETWORK SERVICE"

; Windows account(s) to provision as SQL Server system administrators.

; Specify 0 to disable or 1 to enable the TCP/IP protocol.
TCPENABLED="1"

; Specify 0 to disable or 1 to enable the Named Pipes protocol.
NPENABLED="0"

; Startup type for Browser Service.
BROWSERSVCSTARTUPTYPE="Disabled"

; Specifies how the startup mode of the report server NT service. When
; Manual - Service startup is manual mode (default).
; Automatic - Service startup is automatic mode.
; Disabled - Service is disabled
RSSVCSTARTUPTYPE="Automatic"

; Specifies which mode report server is installed in.
; Default value: “FilesOnly”
RSINSTALLMODE="FilesOnlyMode"

SayeyeZohor
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 01:32 صبح
اينم نحوه حذف اسكيوال 2008 به صورت سايلنت

;SQLSERVER2008 Configuration File
[SQLSERVER2008]

; Specifies a Setup work flow, like INSTALL, UNINSTALL, or UPGRADE. This is a required parameter.

ACTION="Uninstall"

; Specifies features to install, uninstall, or upgrade. The list of top-level features include SQL, AS, RS, IS, and Tools. The SQL feature will install the database engine, replication, and full-text. The Tools feature will install Management Tools, Books online, Business Intelligence Development Studio, and other shared components.

FEATURES=SQLENGINE,REPLICATION,BROWSER,WRITER

; Displays the command line parameters usage

HELP="False"

; Specifies that the detailed Setup log should be piped to the console.

INDICATEPROGRESS="False"

; Setup will not display any user interface.

QUIET="False"

; Setup will display progress only without any user interaction.

QUIETSIMPLE="False"

; Specifies that Setup should install into WOW64. This command line argument is not supported on an IA64 or a 32-bit system.

X86="False"

; Detailed help for command line argument ENU has not been defined yet.

ENU="False"

; Parameter that controls the user interface behavior. Valid values are Normal for the full UI, and AutoAdvance for a simplied UI.

UIMODE="Normal"

; Specify a default or named instance. MSSQLSERVER is the default instance for non-Express editions and SQLExpress for Express editions. This parameter is required when installing the SQL Server Database Engine (SQL), Analysis Services (AS), or Reporting Services (RS).

INSTANCENAME="SQLEXPRESS"

; A port number used to connect to the SharePoint Central Administration web application.

FARMADMINPORT="0"

nasrin55
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 11:09 صبح
مشکل من نصب سایلنت express بود که حل شد.
الان شما پسورد رو جایی قرار ندادین؟؟ من نمی خوام پسورد رو داخل فایل .bat و یا .ini بگذاریم، چون قرار نیست کاربر به رمز عبور دسترسی داشته باشه. راه حل شما چیه؟

SayeyeZohor
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 15:24 عصر
مشکل من نصب سایلنت express بود که حل شد.
من هم نصب اسکیوال اکسپرس رو گذاشتم
اگه راه دیگه ای پیدا کردین برای ما هم بگین چطوری حل شد؟

الان شما پسورد رو جایی قرار ندادین؟؟ من نمی خوام پسورد رو داخل فایل .bat و یا .ini بگذاریم، چون قرار نیست کاربر به رمز عبور دسترسی داشته باشه. راه حل شما چیه؟

بله راه کار های زیادی داره
مثلا bat فایل رو بسازین و از بین ببرینش خیلی راحت :لبخندساده:

nasrin55
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 09:26 صبح
مشکلی که حین نصب sql server 2008 r2 express پیش میاد اینه که دیالوگ های نصب کاهش پیدا کرده و پروسه ی نصب در قسمت ready to install متوقف نمیشه .
برای رفع این مشکل باید فایل اجرایی sql express از طریق کامندی مشابه زیر اجرا کنیم تا در این مرحله توقف داشته باشه : باید UIMODE را normal ست کنیم .

SQLEXPR_x86_ENU.exe /ACTION=Install /UIMODE=Normal

دلیل رد شدن از مرحله ی ready to install این است که حالت پیش فرض برای ورژن express در UIMODE برابر AutoAdvance می باشد و همین باعث رد شدن از اون مرحله و ساخته نشدن فایل config.ini میشود.

کامندی که در نهایت من موفق شدم sql 2008 r2 express رو به صورت سایلنت و از طریق command prompt نصب کنم اینه:

SQLEXPRWT_x86_ENU.EXE /QS /IACCEPTSQLSERVERLICENSETERMS=True /INSTANCEID="SQL2008R2" /SAPWD="pass" /SECURITYMODE="SQL" /INSTANCENAME="SQL2008R2" /ACTION="Install" /FEATURES=SQLEngine,Replication,SSMS /ISSVCACCOUNT="NT AUTHORITY\NetworkService" /ASCOLLATION="Latin1_General_CI_AS" /SQLCOLLATION="Latin1_General_CI_AS" /ADDCURRENTUSERASSQLADMIN=True /SQLSVCACCOUNT="NT AUTHORITY\NETWORK SERVICE"
اگر در حین نصب مشکلی پیش اومد و نصب کامل انجام نشد باید Log مربوطه رو بخونید تا متوجه خطای به وجود آمده بشین. logها در این مسیر قرار دارند :

%programfiles%\Microsoft SQL Server\110\Setup Bootstrap\Log\

programers0
شنبه 18 خرداد 1392, 14:32 عصر
مانند آموزش بالا ما به دوفايل نيازمنديم
ب ) SQLConfigFile.ini

توجه : اين دو فايل را در كنار فايل اجرايي يا همان Setup.Exe در پوشه Extract شده قرار دهيد

با تشکر فراروان از مطلب مفید شما
خوب عمل کپی کردن این دو فایل در مسیر Excract شده به صورت اتومات چطور انجام میشه؟
ما از کجا بتونیم مسیر Excract رو تشخیص بدیم؟

احمد سامعی
دوشنبه 14 مرداد 1392, 18:49 عصر
سلام

من می خوام برنامه رو با اینستال شیلد نصب کنم و Sql Server رو هم به صورت سایلت در ستاپ نصب کنم چطور می تونم در زمان نصب برای اتصال به دیتابیس اکانت جدید بسازم و همچنین دیتابیس اتچ کنم

SayeyeZohor
دوشنبه 14 مرداد 1392, 21:36 عصر
سلام

من می خوام برنامه رو با اینستال شیلد نصب کنم و Sql Server رو هم به صورت سایلت در ستاپ نصب کنم چطور می تونم در زمان نصب برای اتصال به دیتابیس اکانت جدید بسازم و همچنین دیتابیس اتچ کنم

شما مي تونين برنامه خودتون رو نصب كنين و اسكيوال رو به صورت سايلنت نصب كنين بعد چك كنين اگه به صورت كامل نصب شد ديتابيستون رو اتچ كنين و ...

pmirani
دوشنبه 14 مرداد 1392, 22:39 عصر
سلام
من در نصب sql 2012 مشکل دارم کسی هست راهنماییم کنه؟؟؟

SayeyeZohor
دوشنبه 14 مرداد 1392, 23:06 عصر
من در نصب sql 2012 مشکل دارم کسی هست راهنماییم کنه؟؟؟

لطفاً سوالتون رو در تاپيك جداگانه مطرح كنيد (البته بعد از جستجو در تالار)

احمد سامعی
سه شنبه 15 مرداد 1392, 10:06 صبح
شما مي تونين برنامه خودتون رو نصب كنين و اسكيوال رو به صورت سايلنت نصب كنين بعد چك كنين اگه به صورت كامل نصب شد ديتابيستون رو اتچ كنين و ...

خب چطوری اتچ کنم ؟ برنامه من برنامه عمومی و با ستاپ اجرا می شه من خودم که نیستم می خوام همه چیز اتومات انجام بشه! چطور چک کنم کامل نصب شده؟

SayeyeZohor
سه شنبه 15 مرداد 1392, 14:58 عصر
شما مي تونين چند روش استفاده كنين
1- يك برنامه بنويسين به صورت يك فايل اجرايي به محض اينكه برنامه كامل نصب شد اون فايل اجرا بشه و فايلتون اتچ بشه
2- يا به جاي اتچ كردن ديتابيستون اون رو Create كنين و بعد هم اگه اطلاعاتي مي خواين رو دراون insert كنين
و ...

احمد سامعی
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 11:45 صبح
من که یک هفته اشکم در اومد تا تونستم اجرا کنم متاسفانه در سایت ماکروسافت (http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms144259.aspx) نوشته اگر می خواهید از تگ Q or /QS/ استفاده کنید باید حتما تگ IACCEPTSQLSERVERLICENSETERMS بزارید اما من زمانی تونستم به صورت سایلت اجرا کنم که این تگ حذف کردم

من از نسخه Express SP1 استفاده می کنم و R2 نیست

SayeyeZohor
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 17:44 عصر
من که یک هفته اشکم در اومد تا تونستم اجرا کنم متاسفانه در سایت ماکروسافت نوشته اگر می خواهید از تگ Q or /QS/ استفاده کنید باید حتما تگ IACCEPTSQLSERVERLICENSETERMS بزارید اما من زمانی تونستم به صورت سایلت اجرا کنم که این تگ حذف کردم

من از نسخه Express SP1 استفاده می کنم و R2 نیست

اگه زحمتي نيست كدتون رو براي استفاده دوستان به اشتراك بگذاريد

احمد سامعی
جمعه 18 مرداد 1392, 12:26 عصر
من از همون کد نسرین خانم در پست 18 استفاده کردم فقط سه تا نکته

یک: اشتباه کردم دستور Help رو هم اضافه می کردم خطا می داد حذف کردم درست شد
دو: دستور IACCEPTSQLSERVERLICENSETERMS حذف کردم برای این نسخه که من داشتم با بودنش خطا داد علارغم توضیح ماکروسافت که باید باشه

سه: اگر می خواهید این کدها رو در اینستال شیلد استفاده کنید حتما در تنظیمات فایل prq در سربرگ Conditions باید حتما رجستری کد مربوط نام INSTANCENAME که وارد کردید بنویسید

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft SQL Server\MySqlINSTANCE\MSSQLServer\CurrentVersion

omid.n1990
سه شنبه 29 مرداد 1392, 02:37 صبح
سلام
تشکر از توضیحات همگی، من به مشکل خوردم!!!
برای نصب SQL Express 2008 R2 میخوام انجام بدم، حین نصب با این خطا مواجه میشم
http://omidn1990.persiangig.com/1.JPG

اگر کسی به همچین خطایی برخورده بتونه کمکم کنه خیلی ممنون میشم، احتیاج سریع به این کار دارم، خیلی خیلی ممنون

nasrin55
سه شنبه 29 مرداد 1392, 13:50 عصر
به قسمت log اون برید تا ببینید که دقیقا به کدام کامند شما خطا میده.

%programfiles%\Microsoft SQL Server\110\Setup Bootstrap\Log

omid.n1990
سه شنبه 29 مرداد 1392, 16:26 عصر
تشکر، خیلی ممنون از لطف همگی، مشکل من که حل شد با پست 18 واقعا دستتون درد نکنه

ezarriny
یک شنبه 17 شهریور 1392, 15:34 عصر
خیل ممنون که توضیحات امل را دادید موفق باشید.

dadakian
یک شنبه 24 شهریور 1392, 08:37 صبح
من با اینکه QUIET="True" میکنم باز تمامی مراحل نصب رو نشون میده ؟؟؟ نمیحام هیچ کدوم از مراحل نصب نشان داده بشه

Maryam Mousavi
یک شنبه 19 آبان 1392, 09:35 صبح
منظورم اين بود اگه ديدم استقبال زياد شد ، فايل هاي Configuration File و Batch File آماده شده خودم رو براي دانلود مي ذارم
به اصطلاح خودم "هلو بپر تو گلو" رو ميذارم

سلام، واقعا خسته نباشید. به خاطر زحماتی که کشیدید ازتون کمال تشکر رو دارم. فقط اگه ممکنه به اصطلاح خودتون این "هلو بپر تو گلو" رو هم بذارید که سنگ تموم گذاشته باشید.:لبخند:

Maryam Mousavi
سه شنبه 21 آبان 1392, 10:23 صبح
لطفا این مواردی رو که گفتید برای دانلود بذارید. باز هم از زحماتتون تشکر می کنم

احمد سامعی
شنبه 02 آذر 1392, 17:16 عصر
من با اینکه QUIET="True" میکنم باز تمامی مراحل نصب رو نشون میده ؟؟؟ نمیحام هیچ کدوم از مراحل نصب نشان داده بشه

در کامند لاین باید فقط بنویسی
q/
یا اگر می خوای مراحل ببینه اما کنترلی نداشته باشه
qs/

pouria_bayat
یک شنبه 17 آذر 1392, 17:28 عصر
منم یکسری مشگلات داشتم اما بعد از یکروز موفق شدم:

/q /ACTION=Install /FEATURES=SQL /INSTANCENAME=SQLEXPRESS /SQLSVCACCOUNT="NT AUTHORITY\Network Service" /SQLSVCStartupType=Automatic /AddCurrentUserAsSqlAdmin /ENABLERANU=1 /SKIPRULES=RebootRequiredCheck /hideconsole /TIMESTAMP="VSExpress_10.0"

مشگل من بیشتر توی قسمت Timestamp بود.
در کل موفق باشید.

ZonLine
چهارشنبه 20 آذر 1392, 12:20 عصر
سلام دوستان من این خطا رو دارم لطفا راهنماییم کنید

Final result: SQL Server installation failed. To continue, investigate the reason for the failure, correct the problem, uninstall SQL Server, and then rerun SQL Server Setup.
Exit code (Decimal): -2068578304
Exit facility code: 1204
Exit error code: 0
Exit message: Missing sa account password. The sa account password is required for SQL Authentication Mode.
Start time: 2013-12-11 13:00:50
End time: 2013-12-11 13:01:12
Requested action: Install

aminr61
یک شنبه 22 دی 1392, 01:07 صبح
سلام به دوستان:
واقعا لینک مفیدی بود: شما هم ببینید حتما..
http://www.codeproject.com/Articles/547293/SQLplusServerplusSilentplusplusunattendedplusinsta
40 روز قبل از پست شما بوده ...

HosseinSaberi
شنبه 30 فروردین 1393, 10:06 صبح
سلام دوست عزیز جناب سایه ظهور
من خیلی دنبال این مطلبی که شما گذاشتید توی اینترنت جستجو کردم
اما هیچی پیدا نکردم
تمام متون انگلیسی رو خوندم اما در نهایت نتونستم و بیخیالش شدم.
واقعاً ممنون از زحماتی که کشیدید.
البته هنوز امتحان نکردم
ان شاء الله که جواب بده

tc_1372
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 16:58 عصر
سلام خیلی ممنون از زحمات با ارزشی که میکشید
من میخوام اس کیو ال رو به صورت خودکار نصب کنم . تمامی مراحلی که اول گفتید رو انجام دادم . حالا که فایل InstallSQL2008R2.bat رو برای نصب اجرا میکنم بعد از چند مدتی این پیغام رو دریافت میکنم
2014-05-02 17:17:41 Slp: Inner exceptions are being indented
2014-05-02 17:17:41 Slp:
2014-05-02 17:17:41 Slp: Exception type: Microsoft.SqlServer.Chainer.Infrastructure.InputSe ttingValidationException
2014-05-02 17:17:41 Slp: Message:
2014-05-02 17:17:41 Slp: Missing sa account password. The sa account password is required for SQL Authentication Mode.
2014-05-02 17:17:41 Slp: Data:
2014-05-02 17:17:41 Slp: SQL.Setup.FailureCategory = InputSettingValidationFailure
2014-05-02 17:17:41 Slp: DisableWatson = true
2014-05-02 17:17:41 Slp: Stack:
2014-05-02 17:17:41 Slp: at Microsoft.SqlServer.Chainer.Infrastructure.InputSe ttingService.LogAllValidationErrorsAndThrowFirstOn e(ValidationState vs)
2014-05-02 17:17:41 Slp: at Microsoft.SqlServer.Configuration.SetupExtension.V alidateFeatureSettingsAction.ExecuteAction(String actionId)
2014-05-02 17:17:41 Slp: at Microsoft.SqlServer.Chainer.Infrastructure.Action. Execute(String actionId, TextWriter errorStream)
2014-05-02 17:17:41 Slp: at Microsoft.SqlServer.Setup.Chainer.Workflow.ActionI nvocation.ExecuteActionHelper(TextWriter statusStream, ISequencedAction actionToRun)
2014-05-02 17:17:41 Slp: Inner exception type: Microsoft.SqlServer.Configuration.SqlEngine.Valida tionException
2014-05-02 17:17:41 Slp: Missing sa account password. The sa account password is required for SQL Authentication Mode.
2014-05-02 17:17:41 Slp: ----------------------------------------------------------------------
2014-05-02 17:17:41 Slp: Error result: -2068578304
2014-05-02 17:17:41 Slp: Result facility code: 1204
2014-05-02 17:17:41 Slp: Result error code: 0

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

tc_1372
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393, 11:33 صبح
سلام خیلی ممنون از زحمات با ارزشی که میکشید
من میخوام اس کیو ال رو به صورت خودکار نصب کنم . تمامی مراحلی که اول گفتید رو انجام دادم . حالا که فایل InstallSQL2008R2.bat رو برای نصب اجرا میکنم بعد از چند مدتی این پیغام رو دریافت میکنم
2014-05-02 17:17:41 Slp: Inner exceptions are being indented
2014-05-02 17:17:41 Slp: Exception type: Microsoft.SqlServer.Chainer.Infrastructure.InputSe ttingValidationException
2014-05-02 17:17:41 Slp: Data:
2014-05-02 17:17:41 Slp: SQL.Setup.FailureCategory = InputSettingValidationFailure
2014-05-02 17:17:41 Slp: DisableWatson = true
2014-05-02 17:17:41 Slp: Stack:
2014-05-02 17:17:41 Slp: at Microsoft.SqlServer.Chainer.Infrastructure.InputSe ttingService.LogAllValidationErrorsAndThrowFirstOn e(ValidationState vs)
2014-05-02 17:17:41 Slp: at Microsoft.SqlServer.Configuration.SetupExtension.V alidateFeatureSettingsAction.ExecuteAction(String actionId)
2014-05-02 17:17:41 Slp: at Microsoft.SqlServer.Chainer.Infrastructure.Action. Execute(String actionId, TextWriter errorStream)
2014-05-02 17:17:41 Slp: at Microsoft.SqlServer.Setup.Chainer.Workflow.ActionI nvocation.ExecuteActionHelper(TextWriter statusStream, ISequencedAction actionToRun)
2014-05-02 17:17:41 Slp: Inner exception type: Microsoft.SqlServer.Configuration.SqlEngine.Valida tionException
2014-05-02 17:17:41 Slp: ----------------------------------------------------------------------
2014-05-02 17:17:41 Slp: Error result: -2068578304
2014-05-02 17:17:41 Slp: Result facility code: 1204
2014-05-02 17:17:41 Slp: Result error code: 0

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

یعنی هیچ کس نیست که بدونه مشکل این کجاست؟

NIMA_2000IR
پنج شنبه 01 آبان 1393, 17:07 عصر
سلام
این کد ها رو طبق مشخصات مورد نیاز خودتون اصلاح کنید (حروفی که با رنگ قرمز مشخص شده اند) و در فایل install.ini (با notepad یک فایل با این نام ایجاد کنید) کپی کنید.

[SQLSERVER2008]
ACTION="Install"

;[OPTIONS]
AGTSVCACCOUNT="NT AUTHORITY\SYSTEM"
ASSVCACCOUNT="NT AUTHORITY\SYSTEM"
ASSYSADMINACCOUNTS="NT AUTHORITY\SYSTEM"
ENABLERANU=0
ERRORREPORTING=0
FEATURES=SQL
INSTALLSQLDATADIR="C:\SQL2008\DATA"
INSTANCENAME="BEHINESAZI"
ISSVCACCOUNT="NT AUTHORITY\SYSTEM"
QUIETSIMPLE=TRUE
RSSVCACCOUNT="NT AUTHORITY\SYSTEM"
SAPWD=sa11
SECURITYMODE=SQL
SQLSVCACCOUNT="NT AUTHORITY\SYSTEM"
SQMREPORTING=0

سپس در فایل setup.bat (با notepad یک فایل با این نام ایجاد کنید) کدهای زیر را کپی کنید.

@ECHO off
date/t
time /t
"setup.exe" /ConfigurationFile="install.ini"
date/t
time /t

هر دو فایل ایجاد شده را در پوشه نصبی sql کپی کنید و سپس فایل setup.bat را اجرا کنید.

Mofid.m
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 19:38 عصر
با سلام خدمت دوستان
واقعا تشکر میکنم بابت مطلب مفیدتون
من کلی تو سایت های خارجی گشتم و تونستم sql رو نصب کنم.
اما مشکلی که دارم اینه که حتما باید اسم کامپیوتر و نام کاربری ویندوز رو بدونم.
من میخوام پارامتر SQLSYSADMINACCOUNTS رو به شکلی مقدار بدم که بدون دونستن اسم کامپیوتر و نام کاربری به راحتی نصبش کنم.
البته از

استفاده کردم اما نمیتونم لاگین کنم!!؟

SayeyeZohor
جمعه 19 تیر 1394, 16:31 عصر
function ExecAndWait: Longword;
var { by Pat Ritchey }
zAppName: array[0..512] of Char;
zCurDir: array[0..255] of Char;
WorkDir: string;
StartupInfo: TStartupInfo;
ProcessInfo: TProcessInformation;
AppIsRunning: DWORD;
begin
// StrPCopy(zAppName, FileName);
// GetDir(0, WorkDir);
StrPCopy(zCurDir, WorkDir);
FillChar(StartupInfo, SizeOf(StartupInfo), #0);
StartupInfo.cb := SizeOf(StartupInfo);
StartupInfo.dwFlags := STARTF_USESHOWWINDOW;
StartupInfo.wShowWindow := SW_SHOW;
CreateProcess(PChar('G:\SQL_2005_Developer_Edition \Servers\setup.exe'),PChar(' /qn ADDLOCAL=all INSTANCENAME="MSSQLSERVER" SQLACCOUNT="NT AUTHORITY\SYSTEM" ASACCOUNT="NT AUTHORITY\SYSTEM" SQLPASSWORD="salam" AGTACCOUNT="NT AUTHORITY\SYSTEM" SQLBROWSERACCOUNT="NT AUTHORITY\SYSTEM" SQLAUTOSTART=1 SQLBROWSERAUTOSTART=1'),nil,nil,False,CREATE_NEW_C ONSOLE or NORMAL_PRIORITY_CLASS,nil,nil,StartupInfo,ProcessI nfo) ;
repeat
Application.ProcessMessages;
until WaitForSingleObject(ProcessInfo.hProcess, INFINITE)=WAIT_OBJECT_0;

ShowMessage('notepad is finishd');
GetExitCodeProcess(ProcessInfo.hProcess, Result);
CloseHandle(ProcessInfo.hProcess);
CloseHandle(ProcessInfo.hThread);
end;

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
var
dr:dword;
h:thandle;
begin
h:=createthread(nil,0,@ExecAndWait,nil,0,dr);
end;

اینم یه فانکشن از lord_viper (http://barnamenevis.org/member.php?9257-lord_viper) عزیز

masoud sh
یک شنبه 11 مرداد 1394, 19:29 عصر
قبل از هرچی ممنون از بابت این اموزش خوب هرچند هنوز استفاده نکردم
دوم اینکه شاید سوالم مسخره باشه ولی خب تازه کارم و دنبال تجربه
چیزی که من فهمیدم اینه که این اموزشی که گزاشتید یه فایل بتچ میسازیم که با اجرای اون اسکیوال اتوماتیک با تنظیماتی که توی فایل کانفیگ مشخش شده نصب میشه
ولی من میخوام این کار توی ستاپ برنامه ام انجام بشه ینی اون موقع که پیش نیازا بررسی میشه اگه سیستم مقصد اسکیوال نداشت نصب کنه بصورت اتوماتیک و بعد هم دیتابیسم را اتچ کنه چون اگه اتچ نشه با اولین اجرای برنامه خود به خود بصورت read only اتچ میشه
من تا الان هر برنامه ای مینویسم خودم تو سیستم مقصد اول اسکیوال بعد برنامه را نصب میکنم و بعد دستی دیتابیس را اتچ میکنم و حالا میخوام همه این کارا خودکار انجام بشه
ممنون میشم کمکم کنید

username5587
یک شنبه 15 شهریور 1394, 14:33 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
قبل از طرح مشکلم میخواستم از تمام دوستانی که همکاری کردند و برای مشکلات راه حل ارائه نمودن تشکر کنم.
سوال : آیا راهی است که بتونیم پکیجی رو که با نرم افزار های اینستالر (installsheild , advanced installer و ... )ایجاد میکنیم و sql server 2008 r2 Express را بصورت سایلنت نصب میکنه را بتونیم بر روی ویندوزهای 64 و 32 نصب کنیم؟

username5587
دوشنبه 16 شهریور 1394, 07:48 صبح
با سلام
فایل Setup.Exe را در پوشه Extract شده نمیبینم آیا تو یکی از زیر پوشه ها قرار داره ؟

morteza norouzi
شنبه 28 آذر 1394, 18:21 عصر
از زحمات شما خیلی خیلی ممنون، وافعا خیلی زحمت کشیدید،مرسی دوست عزیز

SayeyeZohor
جمعه 11 تیر 1395, 17:51 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?508404-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D8%B5%D8%A8-sql-express-2008-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-install-shield

xmanxman
سه شنبه 01 خرداد 1397, 12:07 عصر
جزاک الله خیرا
دستت درد نکند الله نگهدارت باشد و همیشه در کار های خیر شرکت کنی زیرا اجرش با خداست ضمنا هرچه کمتر تشکر دریافت کنی اجرش پیش خدا بیشتر است

یوسف زالی
پنج شنبه 24 مرداد 1398, 11:17 صبح
مساله نصب ویندوز نیست، اونی هم که می گی برای صد سال پیشه، صورت مساله رو بخونید قبلش لااقل

SayeyeZohor
جمعه 13 دی 1398, 13:41 عصر
مساله نصب ویندوز نیست، اونی هم که می گی برای صد سال پیشه، صورت مساله رو بخونید قبلش لااقل
چی شده دادا ؟