PDA

View Full Version : select sum(field1) رو نمی تونم از دیتا بیس بخونم!

reza_rad
دوشنبه 01 اسفند 1384, 12:00 عصر
سلام

من یه همچین کدی رو اجرا می کنم:

select sum(field1) as f1 from est_tbl

ولی با هر متدی که کار می کنم مثله executescalar,executereader و ... با این خطا مواجه می شم. جالبه که این مشکل رو قبل از این نداشتم کد کار می کرد.ولی الان اینجوری شده.:اشتباه:

Specified method is not supported.

هرکاریش هم که کردم درست نشد که نشد!:گریه:
اگه لطف کنید و راهنمایی کنید ممنون می شم.

reza_rad
چهارشنبه 03 اسفند 1384, 10:03 صبح
دو روز گذشته ولی کسی نگاه هم نکرده به این تاپیک!!!!
آقایون مدیر خواهش می کنم این تاپیک رو به دلیل این پست اضافی من نبندید چون راه دیگه ای بلد نیستم که این تاپیک رو بیارم بالا تا یکی بهم جواب بده.
اگه کسی می دونه لطفا راهنمایی کنه. ممنون.

Farhad.B.S
پنج شنبه 04 اسفند 1384, 13:11 عصر
ااحتمالا مشکل از این دستور نیست، برای اینکه مطمئن بشی میتونی دستورت رو داخل QueryAnalyzer اجرا کنی.
در صورتیکه مشکل از اون نبود کدی که توسط اون به بانک وصل میشی و این دستور رو اجرا میکنی اینجا قرار بده.

reza_rad
پنج شنبه 04 اسفند 1384, 14:26 عصر
ااحتمالا مشکل از این دستور نیست، برای اینکه مطمئن بشی میتونی دستورت رو داخل QueryAnalyzer اجرا کنی.
در صورتیکه مشکل از اون نبود کدی که توسط اون به بانک وصل میشی و این دستور رو اجرا میکنی اینجا قرار بده.

ممنون که جواب دادی آقا فرهاد.
sql ام که درسته. چند بار چکش کردم فقط نمی تونم بخونمش و ازش استفاده کنم!!!!
فقط هم در مورد sm و avg این مشکل رو دارم !!!!

Farhad.B.S
پنج شنبه 04 اسفند 1384, 15:21 عصر
در QA هم به خطا برخوردی؟
درغیر این صورت کدت رو اینجا قرار بده چون من همچین مشکلی ندارم.

Ali.Net
پنج شنبه 04 اسفند 1384, 16:37 عصر
سلام
دستور درست هستش .
با این دستور می تونی مقدار label1 مشخص کنی !
SqlCommand S = new SqlCommand("select sum(filed1) as f from table", sqlConnection1);

Label1.Text = S.ExecuteScalar().ToString();

و مشکلی هم نباید باشه .

reza_rad
جمعه 05 اسفند 1384, 10:57 صبح
سلام
دستور درست هستش .
با این دستور می تونی مقدار label1 مشخص کنی !
SqlCommand S = new SqlCommand("select sum(filed1) as f from table", sqlConnection1);

Label1.Text = S.ExecuteScalar().ToString();

و مشکلی هم نباید باشه .

دستور درسته. صد در صد هم مطمئنم که درسته.

این کدی رو که شما می گید هم 100 بار اجرا کردم ولی error ای رو که گفتم میده!!!
قاعدتا نباید مشکلیداشته باشه می دونم. ولی حالا که داره !!!!!!

reza_rad
دوشنبه 08 اسفند 1384, 18:57 عصر
آقا یکی لطف کنه و جواب ما رو بده.

من از یک کانکشن به دیتابیسم استفاده می کنم ممکنه به خاطر اون باشه؟

Farhad.B.S
دوشنبه 08 اسفند 1384, 21:10 عصر
اینجوری نمیشه جواب مشخصی داد ؛ همونطور که گفتم با همین شرایط من این دستور رو میتونم به خوبی اجرا کنم و نتیجه هم بگیرم.
1.آیا بر روی جداول دیگه هم این مشکل رو داری ؟ رو چند جدول از دیتابیس این دستور رو به همین طریق اجرا کن و ببین جواب میگیری یا خیر.
2.درصورتیکه روی جداول دیگه هم این مشکل رو داشتی میتونی قسمت مورد نظر از کدت رو اینجا پیوست کنی تا بشه مشخصا دید مشکل از کجاست.

reza_rad
سه شنبه 09 اسفند 1384, 09:23 صبح
ممنون آقا فرهاد که جواب میدی.
1- در مورد همه ی جدولها این مشکل رو دارم. البته فقط در مورد بانک mysql (چون با این بانک کار می کنم) توی بانک های دیگه هیچ مشکلی نیست!
2- فقط هم با دستور select sum , select avg این مشکل رو دارم! هرجور query دیگه که می نویسم کار می کنه(حتی توی mysql). و تازه جالبه که اگه sum , avg رو توی having clause بنویسم مشکلی نداره!!
3- این هم کد:

strSelect = "select sum(f1) as s from test_tbl";
clsConnection con = new clsConnection();
con.select(strSelect);
if(con.dtr.HasRows)
{
con.dtr.Read();
txtTest.Text=con.dtr[s].ToString();
}
else
txtTest.Text="";
con.close();

Farhad.B.S
سه شنبه 09 اسفند 1384, 11:49 صبح
خب باید از اول مشخص میکردین که بانکتون MySql هستش !
متاسفانه بنده دز زمینه کار با این بانک و استفاده از اتصالات مخصوص به آن در dotNet تجربه ای ندارم.

پ.ن : فکر میکنم شما داری از یک کلاس سفارشی برای اتصال به بانک و دسترسی به دیتا استفاده میکنی.
در این صورت ممکنه مشکل دراونجا باشه؛ یکبار با استفاده از کلاس های اولیه دسترسی به MySql هم این دستور رو اجرا کن. (یعنی یک کانشکن بساز ، یک شئ Command بساز و سرانجام با استفاده از اون، دیتاریدر رو به اطلاعات خروجی مرتبط کن)

reza_rad
سه شنبه 09 اسفند 1384, 11:56 صبح
آقا فرهاد ممنون
کانکشن به mysql درسته. چون من هر query که اجرا می کنم بدون هیچ مشکلی کار می کنه.
کلاسی رو هم که می گید خودم کار کردم. یعنی اول کانکشن ایجاد کردم بعد command و ... و هیچ مشکلی نداره.(مشکل من کانکت شدن به دیتابیس و اجرای query نیست)
فقط برای select sum , select avg مشکل دارم!!!!!!!!!

بازم ممنون که سعی می کنی مشکلمو حل کنی.