PDA

View Full Version : یک مشکل با dataGridView

p30better
شنبه 10 فروردین 1392, 01:42 صبح
سلام

private void dataGridView1_SelectionChanged(object sender, EventArgs e)
{
label8.Text = "";
txtname11.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells["نام"].Value.ToString();
txtfamily11.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells["نام_خانوادگی"].Value.ToString();
txtmeli11.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells["ش_ملی"].Value.ToString();
txtshanasnameh11.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells["ش_شناسنامه"].Value.ToString();
txttelephone11.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells["موبایل"].Value.ToString();
txtaddress11.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells["آدرس"].Value.ToString();
}

من بالا رو کد نویسی کردم حالا چند تا مشکل دارم

1- اگه خونه ی پیش فرض (ستاره داره) انتخاب بشه ارور میده چی کار باید کرد؟؟
2- من میخوام اسامی کسانی که وارد میشن جدید ترین ها بالا رو نمایش بده؟؟ چه جوری (id هم دارم توی بانک اطلاعاتی)

reza_devel0per
شنبه 10 فروردین 1392, 02:41 صبح
اشكال كار شما در اینه که به جای نام ستون ها، عناوین فارسی بکار بردی ؛
مثلاً باید بجای "آدرس" بنویسی Column6 (البته اگه Name مربوط به اون ستون Column6 باشه)

موفق باشی

aslan
شنبه 10 فروردین 1392, 12:11 عصر
سلام

private void dataGridView1_SelectionChanged(object sender, EventArgs e)
{
label8.Text = "";
txtname11.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells["نام"].Value.ToString();
txtfamily11.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells["نام_خانوادگی"].Value.ToString();
txtmeli11.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells["ش_ملی"].Value.ToString();
txtshanasnameh11.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells["ش_شناسنامه"].Value.ToString();
txttelephone11.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells["موبایل"].Value.ToString();
txtaddress11.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells["آدرس"].Value.ToString();
}

من بالا رو کد نویسی کردم حالا چند تا مشکل دارم

1- اگه خونه ی پیش فرض (ستاره داره) انتخاب بشه ارور میده چی کار باید کرد؟؟
2- من میخوام اسامی کسانی که وارد میشن جدید ترین ها بالا رو نمایش بده؟؟ چه جوری (id هم دارم توی بانک اطلاعاتی)

سلام
1- میتونین کدهاتون را در بلوک try .....catch و.... بذارین تا با انتخاب ردیفهای عنوان ستونها و ردیف آخر و ... که خطا رخ میده خطای مربوطه را مدیریت کنین........... و یا ردیف هاییکه قرار نیست با کلیک روی آنها اطلاعات نمایش داده بشه شناسایی بکنین ( RowIndex ) , بعدا در مورد نمایش اطلاعات تصمیم گیری کنین و ............
2 - در صورتیکه اطلاعات دیتاگرید را از طریق select sql بدست میارین id را هم دخالت بدین و بصورت نزولی sort کنین و ..........

p30better
شنبه 10 فروردین 1392, 14:17 عصر
اشكال كار شما در اینه که به جای نام ستون ها، عناوین فارسی بکار بردی ؛
مثلاً باید بجای "آدرس" بنویسی Column6 (البته اگه Name مربوط به اون ستون Column6 باشه)

موفق باشی

این کد برای ویرایش در تکست باکست هستش کار هم میکنه با انتخاب یک ردیف میتونی ویرایش کنی ولی سمت ستاره دار آخری یا همون id که 0 هست انتخاب میکنی چیزی برای نمایش نداره چون خالی هستش برای همین ارور میده .... اون ردیف رو نمیشه پر کرد