PDA

View Full Version : پیدا کردن یه سورس کد خاص در میان سورس های یک فایل EXE :

masoodregister
شنبه 10 فروردین 1392, 00:46 صبح
سلام دوستان؛میخوام با سی یه برنامه بنویسم که یه سورس کد خاص که بهش میدم رو داخل سورس کد یه فایل EXE پیدا کنه!!!اما تازه سی رو شروع کردم و راهش رو نمیدونم؛دوستان اگه میشه راهنمایی کنید!
مرسی!

saied_hacker
شنبه 10 فروردین 1392, 09:43 صبح
اولا که کد سی رو از فایل های exe نمیشه استخراج کرد که بخای با یه کد دیگه مقایسه کنی و پیداش کنی.
فقط میتونی فایل exe رو با دیکامپایلر ها به زبان اسمبلی تبدیل کنی. پس اون کدتم باید اسمبلی باشه یا فقط دنبال یکسری مقادیر خاص مثل const ها یا string ها بگردی و شاید بتونی اون کد مور نظرتو به زبان اسمبلی پیدا کنی که اونم پیر میشی ... :)

pswin.pooya
شنبه 10 فروردین 1392, 10:28 صبح
سلام دوستان؛میخوام با سی یه برنامه بنویسم که یه سورس کد خاص که بهش میدم رو داخل سورس کد یه فایل EXE پیدا کنه!!!اما تازه سی رو شروع کردم و راهش رو نمیدونم؛دوستان اگه میشه راهنمایی کنید!

همچین کاری یه مقدار سخته. دلیل اون هم پیچیده بودن و متنوع کامپایلرهای C++ هست. اگر کامپایلر هیج بهینه سازی انجام نده و برنامه پک نشده باشه میشه تا یه حدودی به کد منبع دسترسی پیدا کرد. اما به صورت دیفالت هم کامپایلر بهینه سازی میکنه و هم اکثر برنامه های تجاری پک میشن. که نتیجه اون باعث میشه کد زبانهای ناتیو مثل C/C++ یا دلفی و پاسکال خوانایی کمی داشته باشن. و هک شدن اونها سختر بشه

masoodregister
شنبه 10 فروردین 1392, 11:57 صبح
فک کنم منظورم رو اشتباه بیان کردم؛این یه بخش از برنامم هس؛در کل میخوام یه انتی ویروس بنویسم؛یه بخشش اینه که بیام signature ویروس رو که دارم از داخل فایل exe سرچ کنم؛حالا نمیدونم چطور سرچ کنم؛سوالم اینه!!!!

بهروز عباسی
شنبه 10 فروردین 1392, 12:23 عصر
بیام signature ویروس رو که دارم از داخل فایل exe سرچ کنم
برای این کار باید یک Hash ازش تهیه کنی ،با الگوریتم های مثل MD5

masoodregister
یک شنبه 11 فروردین 1392, 00:16 صبح
والا من در جریان Hash و MD5 نیستم؛حدودا یک ماه هس که سی رو شروع کردم؛میشه یه ذره جزیی تر راهنمایی کنید؟

بهروز عباسی
یک شنبه 11 فروردین 1392, 02:21 صبح
والا من در جریان Hash و MD5 نیستم؛حدودا یک ماه هس که سی رو شروع کردم؛میشه یه ذره جزیی تر راهنمایی کنید؟
نمیخوام نا امیدت کنم ولی با یک ماه که نمیشه AV ساخت:لبخند:

اثر انگشت که میدونی چیه ،Hashهم در واقع همونه وقتی از یک فایل Hash میگیری در واقع یک شناسه منحصر به فرد ازش داری OK ؟
آنتی ویروس ها میان ویروس هایی که شناسایی میکنن رو ازشون Hashتهیه میکنن و توی یک Data Base ذخیره میکنن و بعد وقتی فایلی رو Scan میکنن از اون هم یک Hash تهیه میکنن و با Hashهای توی Data Base مقایسه میکنن اگه یکی بود که تشخیص میدن این ویروسه اگر هم نبود که ... .(البته این ساده ترین حالت ممکنه :کف:)

اول باید با Hash و Algorithm های اون آشنا بشی بعد میتونی از Libraryهای آماده ای که هست استفاده کنید

موفق باشی