PDA

View Full Version : حذف عکس از پروژه

ahmad156
شنبه 10 فروردین 1392, 12:01 عصر
سلام دوستان
من تو پروژه میخوام که عکسی رو حذف کنم.هر کاری میکنم خطای زیر رو میده
The process cannot access the file because it is being used by another process

کد هم به صورت زیر هست

string path = Server.MapPath(string.Format("..//Pictures//NewsImage//{0}.jpg", newsId));
FileInfo file = new FileInfo(path);
if (file.Exists)
file.Delete();

vahid7811
شنبه 10 فروردین 1392, 13:51 عصر
سلام
ارور بالا میگه که دستور حذف قابل اجرا نیست چون داره از عکست توسط یه برنامه دیگه یا جای دیگه ای از پروژت ازش استفاده میشه اینو برطرف کنی و بفهمی کجاست مشکلت حل میشه...

ahmad156
شنبه 10 فروردین 1392, 14:01 عصر
دوست عزیز این اندازه انگلیسی بلدم که معنی عبارت رو بدونم.به اندازه کافی هم سرچ زدم.
اگه دوستانی که این مشکل رو قبلا داشتن و حل کردن لطف کنند ممنون میشم

vahid7811
شنبه 10 فروردین 1392, 14:12 عصر
خوب دوست عزیز شما که انگلیسی بلدی خوب دلیل رو میدونی دیگه این که واضح هستش برطرفش کن دیگه...ببین از این عکست در کجا داره استفاده میشه

fakhravari
شنبه 10 فروردین 1392, 14:12 عصر
تغیر سایز دارید انجام میدید؟
یا یه حذف ساده است؟

ahmad156
شنبه 10 فروردین 1392, 14:15 عصر
حذف ساده است

ahmad156
شنبه 10 فروردین 1392, 14:17 عصر
خوب دوست عزیز شما که انگلیسی بلدی خوب دلیل رو میدونی دیگه این که واضح هستش برطرفش کن دیگه...ببین از این عکست در کجا داره استفاده میشه
دوست عزیز پس هر کس انگلیسی بلد شد برنامه نویسی هم بلده؟:متفکر:

nice_boy_a
شنبه 10 فروردین 1392, 19:40 عصر
تغیر سایز دارید انجام میدید؟
یا یه حذف ساده است؟

چه جوری عکسی که تغییر اندازه دادیم رو حذف کنیم ؟(عکس1 رو به عکس2 تغییر اندازه دادیم و عکس1 حذف بشه)

kingmech
شنبه 10 فروردین 1392, 20:25 عصر
الکی نیست دیگه قدیمی ها نمیان سوالات ابتدایی پاسخ های ابتدایی شد سرار این بخش :|

صرفنا مشکل در سطح دسترسی هست

fakhravari
شنبه 10 فروردین 1392, 20:34 عصر
چه جوری عکسی که تغییر اندازه دادیم رو حذف کنیم ؟(عکس1 رو به عکس2 تغییر اندازه دادیم و عکس1 حذف بشه)
این روش چون داره از عکس استفاده میکنه اون خطا میده.
باید به صورت بایت تغیر سایز بدین.
در مورد این خطا هم بهتر در یه try بزارن.

vahid7811
یک شنبه 11 فروردین 1392, 01:10 صبح
الکی نیست دیگه قدیمی ها نمیان سوالات ابتدایی پاسخ های ابتدایی شد سرار این بخش :|

خوب اگه راس می گی مشکل این بابا رو حل می کردی...!!!!

بابا حرفه ای ,قدیمی ,این کاره,برنامه نویس ماکروسافت یه جوری حرف می زنی انگار مثل مارادونا که می گفتن با توپ بدنبا اومده تو هم با net. به دنیا اومدی... خوب مرد حسابی این جور انجمن ها جایی که آدما بیان و سوالاتشون رو مطرح کنن حالا یکی سوالش ابتدایی بود یا جوابش دلیل نمیشه که بهشون توهین کنی تو هم اگه فکر می کنی سطح دانشت خیلی بالاست می تونی دیگه اینجا تشریف نیارین بفرمایید توی فروم رسمی ماکرسافت به فعالیتتون ادامه بدبن...

عزت زیاد....آقای مثلا حرفه ای
در ضمن صرفآ هم اینجوری نوشته میشه صرفآ نه اینجوری صرفنا آقای اینکاره...

ahmad156
یک شنبه 11 فروردین 1392, 08:48 صبح

دوست به اصطلاح حرفه ای:متفکر:
خدمتتون عرض کنم که من توی پروژه اصلا از سطح دسترسی استفاده نمیکنم ثانیا سطح دسترسی کامل به پوشه مورد نظر هم دادم.
بعدش هم یه نگاه به آمار خودتون بندازین متوجه میشین که ...
دوستان غیرحرفه ای جواب بدن پس:
دستور حذف عکس توی همون صفحه هست یعنی من یه خبر رو که میخوام حذف کنم(که عکس هم توی خبر هست) پایین خبر دکمه حذف گذاشتم ولی مثلا توی یه صفحه دیگه دستور به خوبی اجرا میشه

ahmad156
دوشنبه 26 فروردین 1392, 19:31 عصر
کسی جواب سوال ما رو نمیدونه؟
وقتی هم اون عکس توی صفحه نشون داده میشه به صورت دستی هم که میخوام حذف کنم خطای زیر رو میده

the action cannot be completed because the file is open in iis express worker process

و جالب اینه که وقتی سایت رو iis ویندوز خودم آپلود میکنم خطایی نمیده؟؟:متفکر:

tree1371
دوشنبه 26 فروردین 1392, 22:56 عصر
کسی جواب سوال ما رو نمیدونه؟
وقتی هم اون عکس توی صفحه نشون داده میشه به صورت دستی هم که میخوام حذف کنم خطای زیر رو میده

the action cannot be completed because the file is open in iis express worker process

و جالب اینه که وقتی سایت رو iis ویندوز خودم آپلود میکنم خطایی نمیده؟؟:متفکر:

بیاین اول این کارو کنید قبل از اینکه بخواین حذف کنید مثلا از ادیتور اول ادیتور رو خالی کنید سپس حذف کنید دو باره پر . یکی دیگه از دلایلشم می تونه این باشه که چون روی هاست کامپایل میشه سایت بعد او فایل کامپایل رو نگه میداره به این معنی هست که داره استفاده می کنه هاست ازش روی سایت منظورم هست اونورم به تونید ریست کنید شاید بشه . البته اینها احتمالات هست چون یادم هست خودم یک بار بهش برخوردم با همین دلایل که آوردم حلش کردم . شایدم یجورایی هاست و خودم رو پیچوندم :بامزه:

ahmad156
سه شنبه 27 فروردین 1392, 09:32 صبح
دوست عزیز شما سوال بنده رو درست نخوندید.زمان حذف اصلا ادیتوری در کار نیست.

tree1371
سه شنبه 27 فروردین 1392, 11:04 صبح
دوست عزیز شما سوال بنده رو درست نخوندید.زمان حذف اصلا ادیتوری در کار نیست.

فدات بشم ، شما هم جواب من رو با دقت نخوندید:متفکر: من گفتم مثلا از ادیتور این یعنی هرجای دیگه استفاده می کنید بیاین خالی کنید بعد دستور حذف رو اجرا کنید .

ahmad156
سه شنبه 27 فروردین 1392, 13:41 عصر
من که متوجه نشدم دوست عزیز:متفکر:

tree1371
سه شنبه 27 فروردین 1392, 14:03 عصر
مثلا شما گفتید توی صفحه خبری دارید می خواید عکس رو حذف کنید اما نمیشه خوب ولی در صفحه دیگه میشه درسته ؟ اون بالا گفتید ؟ من نمی دونم خبرتون رو چه جوری می خونید با dATALIST می خونید یا به وسیله ابزارهای ASP اون رو بایند کردید در هر صورت شما اول بیاین DATASUORCE رو خالی کنید بعد دستور حذف رو اجرا کنید دو باره پر کنید. توی متد file.Delete() اگر دارید با دیتالیست می خونید خبرتون رو اول بیاین دیتالیست رو خالی کنید و بعد حذف و بعد پر کنید یجورایی مثل حذف یک ردیف در گرید ویو میشه اما خوب با این تفاوت که اول شما باید دیتا سورس خودتون رو ( اگر از دیتالیست استفاده می کنید ) خالی کنید و بعد حذف و بعد پر کنید.:کف:

raziee
سه شنبه 27 فروردین 1392, 16:44 عصر
به دلیل خارج شدن از موضوع تاپیک این تاپیک قفل شد
دوستان لطفا قوانین سایت رو مجدد مطالعه کنند.
این انجمن تنها برای گفتگوی علمی هست.