PDA

View Full Version : سوال: نمایش فرم DXWindows

ali reza mansoori 2
شنبه 10 فروردین 1392, 23:07 عصر
سلام
دوستان فرم DXWindows رو که برای مجموعه DevExpress هست رو داخل برنامه ام اضافه کردم ولی روی بعضی از سیستم ها نمایش داده نمیشه
کسی تا حالا با این فرم ها کار کرده و میدونی چه پیش نیاز های میخواد
البته نمونه پروژه (http://bayanbox.ir/user/alipro/others/DXWindows.zip?info) رو ضمیمه میکنم اگه امکان داره دانلود و تست کنید و نتیجه رو بنویسید برام

مشخصات برنامه
VS 2012
Dot Net Framework 4
Wpf Application
DevExpress 12.2

esibarnamenevis
یک شنبه 11 فروردین 1392, 00:24 صبح
سلام
بهترین روش برای استفاده از کامپوننت ها که بعدا یا روی سیستم دیگه به مشکل بر نخورید اینه که:

راه حل اول:
شما باید کامپوننت های استفاده شده رو روی سیستم مورد نظر همراه برنامه داشته باشین.
فقط یه نکته هست که مسیر dll ها رو باید تو سیستم مورد نظر تعریف کنین که این کار ممکن نیست.
پس باید از آدرس محلی (local) استفاده کنید.

چطورش رو توضیح میدم:
1. در Solution Explorer بخش Reference کامپوننت(های)ی که استفاده شده رو یادداشت کنید.
مثلا در مورد کامپوننت تلریک ممکنه از Telerik.WinControls و Telerik.WinControls.Themes.Aqua و Telerik.WinControls.UI و Telerik.Data استفاده کرده باشید.

2. حالا از مسیری که کامپوننت رو نصب کردین و با استفاده از یادداشت مرحله قبل تمام کامپوننت ها رو کپی کنید و در پوشه پروژه مسیر Bin\Debug پیست کنید.

3. وارد محیط ویژوال استدیو بشین و تمام Reference هایی که یادداشت کرده بودین رو Delete کنین.

4. از طریق گزینه Add Reference در Reference کامپوننت ها رو از مسیر کنار فایل اجرایی یعنی همان Bin\Debug به برنامه اضافه کنید.

5. برنامه نوشته شده رو به همراه فولدر Bin به کامپیوتر مورد نظر منتقل کنین و خواهید دید که برنامه بدون مشکل اجرا میشه.
همچنین میتونید برای برنامه خود فایل نصبی هم بسازین.

راه حل دوم :
راه ساده تر برای اینکه برنامت روی سیستم دیگه اجرا بشه:
در Solution Explorer بخش Reference کامپوننت(های)ی که استفاده شده رو انتخاب کن. و توی پنجره پروپرتیسProperties خاصیت copy to local رو برابر true قرار بده..
برای همه فایلها(dll) کامپوننت باید این کار رو انجام بدی...

موفق باشین
تشکر یادتتون نره

لینک دانلود آخرین ورژن تست شده (http://barnamenevis.org/showthread.php?371148-%D8%AC%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%88%D9%86%D9%86%D8%AA-%D9%87%D8%A7&p=1724676&viewfull=1#post1724676)

ali reza mansoori 2
یک شنبه 11 فروردین 1392, 19:45 عصر
خیلی ممنون از دوست خوبمون
ولی من این کار رو انجام دادم و تمام dll ها رو کنار نرم افزار دارم
ولی بازم اجرا نمیشه
البته روی سیستم خودم که کامپوننت های devexpress نصب شده اجرا میشه