PDA

View Full Version : امنیت قالب!؟

686868
یک شنبه 11 فروردین 1392, 00:51 صبح
سلام شرمنده احساس میکنم تاپیک رو دارم بدجایی میزنم ولی در ذات ماجرا مخصوص همین جاست !
راستش من یه قالب وردپرس طراحی کردم ! میخوام بدونم چه راه هایی وجود داره تا امنیت قالب رو ببریم بالا تا بلکه یا ریپ نشه یا کس دیگه ای استفاده نکنه یا فقط یه نفر بتونه استفاده کنه ...
راه هایی که وجود داره مثل رمز گذاری ، یا هر روش دیگه ای ..( من زیاد وارد نیستم و سر در نمیارم ) رو بگید و خواهشا آموزش و یا لینک آموزش هم قرار بدید ... متشکر و سپاسگذار !

رضا قربانی
یک شنبه 11 فروردین 1392, 00:57 صبح
الکی وقتتو واسه این کار نذار . از نظر من راهی وجود نداره که بتونی از قالبت محافظت کنی . وقت با ارزشتون رو جای دیگه استفاده کنید.
موفق باشید

686868
یک شنبه 11 فروردین 1392, 01:11 صبح
دوست من ! همین یه ساعت پیش یه نفر به من گفت که قالبی رو که خریده بودم روش قفل بود و با سریال کار میکرد ... یا اصلا اون رو هم که در نظر نگیریم پس این کد کننده های php به چه درد میخورند ؟ کوچکترین کار رو هم که کنند همین کافیه / ای کاش شما به جای این حرف یه آموزشی چیزی میدادین ./ به هر حال ممنون

رضا قربانی
یک شنبه 11 فروردین 1392, 01:21 صبح
مگه قالب روش کد یا سریال میذارن ؟
این چیزی که شما میگید لایسنس هست
می تونید کدهاتون رو zend کنید ولی هر کاری کنی ، بالا بری پایین بیایی شاید یه مقداری از وقت کپی کننده رو بیشتر بگیری
شاید یک ماه تلاش می کنی تا راه و فنش رو یاد بگیری بعد 5 دقیقه بیشتر وقت اون نفر رو بگیری

ولی با کد کردن می تونید جولوی افراد های تازه وارد که هنوز چیزی نمیدونن رو بگیری (البته اینم در نظر بگیر که این افراد قالب هم دستشون بیاد به نظرم کاری نمی تونن کنن)

686868
یک شنبه 11 فروردین 1392, 01:29 صبح
خیلی خیلی ممنون .. من ترسم بیشتر برای این هست که فرضا یه قالب رو به کسی بدم و اون هم سوئ استفاده کنه و به چند نفر دیگه بفروشه !خوب حالا همین راه zend روکه گفتید کجا میتونم یاد بگیرم .. البته خواهشا آموزش فارسی باشه .. چون انگلیسیم زیر 0 هست .

MostafaEs3
یک شنبه 11 فروردین 1392, 01:30 صبح
دوست من ! همین یه ساعت پیش یه نفر به من گفت که قالبی رو که خریده بودم روش قفل بود و با سریال کار میکرد ... یا اصلا اون رو هم که در نظر نگیریم پس این کد کننده های php به چه درد میخورند ؟ کوچکترین کار رو هم که کنند همین کافیه / ای کاش شما به جای این حرف یه آموزشی چیزی میدادین ./ به هر حال ممنون

چندین راه برای جلوگیری از دسترسی به سورس وجود داره ::

1- Encrypt به کمک لودر هایی مثل IonCube , Zned , Guardian (قویترینش Guardian هست که رایگان نیست و باید خریداری کنید)
2- Encode به کمک نرم افزار ها یا یک کد PHP دیگر (که تمام کدها رو بصورت base64 (یا حالت های دیگه) درمیارن بعد توسط خود توابع دیکد میشه ، این روش اگر با مهارت انجام بشه بسیار روش خوبی هست ... مثلا نرم افزار TrueBug از این روش استفاده میکنه که دیکد کردنش برای افراد حرفه ای بسیار ساده و راحته)
3- Obfuscate به کمک سایتها و نرم افزار ها (این حالت که شامل پیچیده کردن کدهاست رو میتونید با سایتهایی مثل http://www.codeeclipse.com که یکی از قویترین سایتها هستش انجام بدید. دراین روش اسم متغیر ها و مقادیر عوض میشه و قابل خوندن نیست. درواقع طرف رو گیج و سرگردان میکنه !! )

حالا اگر شما از روش سوم و اول (به ترتیب) استفاده کنید تقریبا خوندن کدهای شما غیر ممکن میشه . البته همونطور که گفتم لودر Guardian درحال حاضر از همه بهتره که برای DeCrypt کردنش توی سایتهای خارجی مبلغ بالایی میگیرن

686868
یک شنبه 11 فروردین 1392, 01:44 صبح
کمال تشکر ... بعد فرضا من کدها رو دیکد کردم ( یعنی عجق وجق شدند ) !! قالب چجوری متوجه این کدها میشه ؟ آیا باید روی هاست هم نرم افزار خاصی نصب کرد ؟ متوجه که میشید من چی میگم !؟

MostafaEs3
یک شنبه 11 فروردین 1392, 02:16 صبح
کمال تشکر ... بعد فرضا من کدها رو دیکد کردم ( یعنی عجق وجق شدند ) !! قالب چجوری متوجه این کدها میشه ؟ آیا باید روی هاست هم نرم افزار خاصی نصب کرد ؟ متوجه که میشید من چی میگم !؟

اگر از روش اول استفاده کنید بله نیاز هست لودر روی هاست شما نصب باشه . ولی روش دوم و سوم نیازی به نصب بودن چیزی نداره