PDA

View Full Version : گفتگو: چگونگی برنامه نویسی برای سخت افزار

ashe405
یک شنبه 11 فروردین 1392, 10:11 صبح
سلام دوستان خوبم
یه سوال دارم

ببخشین می خواستم ببینم که میشه با زبان سی شارپ برای سخت افزار برنامه نوشت؟

منظور اینه که مثلا یه سیستم سخت افزاری هست که توسط یه سری سیم به سیستم اطلاعات وارده میکند بعد میشه با زبان سی شارپ برنامه نوشت که ابتدا اطلاعاتی که از اون سیما به سیستم میاد رو داده به برنامه نوشته شده داد و سپس یه سری خروجی داد

اگه که میشه باید کدوم مبحث سی شارپ یاد بگیرم و اگه هم نمیشه میدونین با کدوم زبان میشه اینکار رو انجام داد

متشکرم

nima.sh
یک شنبه 11 فروردین 1392, 11:19 صبح
اگه میخوای حرفه ای کار کنی،زبان های C و اسمبلی عالی هستند....
موفق باشی...

AmirGhasemi
یک شنبه 11 فروردین 1392, 13:29 عصر
سلام بر دوست عزیز
ببینید شما با تمام زبان های برنماه نویسی سیستم عاملی می توانی برای سخت افزار برنامه بنویسی هیچ مشکلی نیست مهم اینه که آن زبان شما چقدر با پورت ها راحت کنار بیاد
این دوستی که گفته با c , و اسمبلی برنامه بنویسی احتمالا خودش هنوز دست به کد نشده که بدونه چه مشکلات اساسی از رابط گرافیکی تا بقیه موارد جلوی راهه
شما محصولات شرکت هیدران را ببین
اینها سخت افزاری دادند که میشه با سی شارپ بهترین رابط گرافیکی و کد و برنامه را برایش ساخت
من خودم کارهای سخت افزاریم را هم با سی شارپ انجام می دهم

بهروز عباسی
یک شنبه 11 فروردین 1392, 13:44 عصر
چقدر با پورت ها راحت کنار بیاددوست عزیز سخت افزار که فقط Port نیست (جسارت نشه:لبخند:)

وقتی کسی در مورد برنامه نویسی سخت افزار حرف میزنه درایور نویسی رو نمیتونه جا بندازه،

این دوستی که گفته با c , و اسمبلی برنامه بنویسی احتمالا خودش هنوز دست به کد نشدهایشون احتمالاً در مورد درایور نویسی گفتی .
اگه میخواید در این باره بیشتر بدونبد تاپبک زیرو ببین چندتای منبع خوب معرفی کردم
نوشتن برنامه برای سخت افزار (http://barnamenevis.org/showthread.php?391103-%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1)

موفق باشید.

ali_habibi1384
یک شنبه 11 فروردین 1392, 13:57 عصر
دوست عزیز سخت افزار که فقط Port نیست (جسارت نشه:لبخند:)

وقتی کسی در مورد برنامه نویسی سخت افزار حرف میزنه درایور نویسی رو نمیتونه جا بندازه،
ایشون احتمالاً در مورد درایور نویسی گفتی .
اگه میخواید در این باره بیشتر بدونبد تاپبک زیرو ببین چندتای منبع خوب معرفی کردم
نوشتن برنامه برای سخت افزار (http://barnamenevis.org/showthread.php?391103-%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1)

موفق باشید.

درايور نويسي بيشتر به مباحث الكترونيك برميگرده تا رشته نرم افزار.چيزيه كه بچه هاي الكترونيك كا ميكنن تا نرم افزار.
بنظر من كار با پورتها رو ياد بگيري كفايت ميكنه و در اين مبحث سي شارپ چيزي كم نداره.

بهروز عباسی
یک شنبه 11 فروردین 1392, 14:04 عصر
درايور نويسي بيشتر به مباحث الكترونيك برميگرده تا رشته نرم افزار.چيزيه كه بچه هاي الكترونيك كا ميكنن تا نرم افزار.
:لبخند:
توی اون لینکی که معرفی کردم دوتا کتاب هم معرفی کردم اونا رو بخونی ، شاید این حرفو دیگه نزنی.
و این مسئله ربطی به رشته نداره ما برنامه نویس هستیم و این مسئله هم از برنامه نویسی که جدا نیست.

بنظر من كار با پورتها رو ياد بگيري كفايت ميكنه و در اين مبحث سي شارپ چيزي كم نداره. حق با شماست

اونایی که گفتم بیشتر بدانید بود:کف: برای :

اگه هم نمیشه میدونین با کدوم زبان میشه اینکار رو انجام داد

روز خوش