PDA

View Full Version : آموزش: ترفند آموزشی ساخت کانکشن استرینگ (Connection String) در سی شارپ

esibarnamenevis
یک شنبه 11 فروردین 1392, 12:39 عصر
سلام.
دوستان هرکی هر روشی برای ساخت Connection String مد نظرش هست و باهاش کار کرده برای دیگران به اشتراک بزاره. (لزوما همراه تصویر باشه)

بسم الله...

اولین روش رو که شاید کم استفاده میشه رو خودم میزارم امروز می خوام ترفندی رو معرفی کنم که با اون می تونید بدون حتی ذره ای کدنویسی ، کانکشن استرینگ (Connection String) مربوط به بانک اطلاعاتی خود رو ایجاد کنید. برای اینکار تنها به یه فایل UDL نیاز داریم.
ساخت فایل UDL

یه فایل Notepad ایجاد کنید
اونرو با فرمت “.udl” ذخیره کنید

ساخت کانکشن استرینگ (Connection String)

با دابل کلیک روی فایل UDL
کادر DLP یا همان پنجره data Link properties باز میشه
حالا باید تو این کادر Provider name ، provider information ، server name ، Database Name ، Username و password رو به درستی انتخاب کنید
روی دکمه تست (Test Connection) که تو تب Connection قرار داره کلیک کنید
بعد از عملیات تست روی دکمه OK کلیک کرده و از UDL خارج بشید
حالا این فایل (.udl) رو با برنامه Notepad باز کنید

محتوای فایل UDL

میبینید که ۳ خط کد ایجاد شده
دو خط اول به خود فایل مربوط میشه
و خط آخر هم مربوط میشه به کانکشن استرینگی که می خواستیم درستش کنیم

به عنوان مثال محتوایی همچون نمونه زیر ایجاد میشه:

[oledb]
// Everything after this line is an OLE DB initstring
Provider=SQLOLEDB.1;Persist Security Info=False;Data Source=servernamejs;Initial Catalog=databsename;Integrated Security=SSPI

سربلند و موفق باشید.

یاعلی

AmirGhasemi
یک شنبه 11 فروردین 1392, 13:31 عصر
سلام و ممنون از زحماتی که کشیدید
ااما برنده توضیه می کنم که پنجره Server Explorer را توی ویژ.ال استودیو فعال کنی خودش همان کانکشن را سه سوته میده این همه کار لازم نبود

esibarnamenevis
یک شنبه 11 فروردین 1392, 14:12 عصر
سلام
بابت نظری که دادید ممنون
درسته ، اینم یه روش ساده ای دیگه است
دوستان هرکی هر روشی برای ساخت Connection String مد نظرش هست و باهاش کار میکنه برای دیگران به اشتراک بزاره

Tiam121
یک شنبه 11 فروردین 1392, 14:46 عصر
من برای اینکه روی سیستم کاربر هم راحت بشه به دیتابیس وصل شد و همچنین راحتی اتصال واسه برنامه تحت شبکه کانکشن استرینگ رو توی یه فایل تکست ذخیره میکنم و از اون استفاده میکنم

siavash525
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 06:22 صبح
من برای اینکه روی سیستم کاربر هم راحت بشه به دیتابیس وصل شد و همچنین راحتی اتصال واسه برنامه تحت شبکه کانکشن استرینگ رو توی یه فایل تکست ذخیره میکنم و از اون استفاده میکنم

خب عزیز دل برادر کمی توضیح بدید همه مثل شما حرفه ای نیستند که ما مبتدی هستیم جان دلم

siavash525
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 06:24 صبح
سلام و ممنون از زحماتی که کشیدید
ااما برنده توضیه می کنم که پنجره Server Explorer را توی ویژ.ال استودیو فعال کنی خودش همان کانکشن را سه سوته میده این همه کار لازم نبود

کاش یه خرده توضیح بیشتر برای مبتدی ها بدید من هنوز نمی دونم استرینگ چی هست . می بخشیدا

ali.bahrami
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 09:01 صبح
کاش یه خرده توضیح بیشتر برای مبتدی ها بدید من هنوز نمی دونم استرینگ چی هست . می بخشیدا

منظور از کانکشن استرینگ رشته ایه که برای اتصال به دیتابیس استفاده میشه

gilas1368
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 11:51 صبح

Connetion String یا ارشته اتصال یه رشته است که برای اتصال به پایگاه داده استفاده میشه و مشخص میکنه از چه سروری برای پایگاه اتون استفاده میکنین و این پایگاه در کجا قرار داره

اینو بخون:

البته هنو کاملش نکردم

104221
104222

امیدوارم مفید باشه

P30Yaran
سه شنبه 15 بهمن 1392, 09:06 صبح
Connetion String یا ارشته اتصال یه رشته است که برای اتصال به پایگاه داده استفاده میشه و مشخص میکنه از چه سروری برای پایگاه اتون استفاده میکنین و این پایگاه در کجا قرار داره

اینو بخون:

البته هنو کاملش نکردم

104221
104222

امیدوارم مفید باشه
سلام
ممنون مقاله خوب و مفیدی بود
مقاله رو تکمیل کردید؟ اگه آره امکانش هست لینک دانلود بزارید
با تشکر

dnldrbnd
یک شنبه 08 شهریور 1394, 00:09 صبح
نمونه یک Connection String برای اتصال به سرور

;Server= ServerName;Database= DatabaseName;User ID= UserName;Password=12345;Trusted_Connection=False

ServerName می تواند IP سرور یا نام وبسایت باشد در حالت لوکال میتوان یک نقطه جای آن گذاشت.
DatabaseName نام دیتابیسی که ساخته ایم است.
UserName نام کاربری دیتابیس است، در واقع اگر اتصال به دیتابیس نیاز به اعتبار سنجی باشد، به آن نیاز داریم.
موفق باشید ...