PDA

View Full Version : مازول بانک و برگشت مبلغ مشتری

bahar_1984_n
یک شنبه 11 فروردین 1392, 15:57 عصر
با سلام و خسته نباشید
دوستان یک سری سوال برایم پیش امده امیدوارم بتونم جوابم رو با کمک شما بگیرم
من تا کنون از چند بانک مثل سامان و سینا و پارسیان مازول دریافت نموده ام روند کاری اکثرا یک جور هست یک سری اطلاعات باید به بانک پاس داده شود و در صورت صحت به سرویس بانک ارجاع داده میشود
.در دایکیومنت بانکها و فایلهایی که ارسال میکنند یک سری توابعی وجود داره که من تاکنون استفاده نکردم
مثلا گفتند اگر کسی مبلغ را بیشتر وارد کرده و .. شما با این تابع میتوانید مبلغ اضاف را برگردانید و یا اگر مشکلی پس از خرید وجود داشت میتوانید با این تابع مبلغ را به مشتری برگردانید.
ایا ما در بخش مدیریت سایت باید برای خریدهایی که انجام میشود باید گزینه ای برگشت مبلغ را قرار دهیم و یا مثلا در سایت در مدیریت قسمتی را برای ارجاع پول مشتری بگذاریم
میشود راهنمایی بکنید

bahar_1984_n
یک شنبه 11 فروردین 1392, 20:49 عصر
واقعا کسی نیست تا بتونه راهنمایی کنه.
چرا کسی پاسخ گو نیست برنامه نویس یه محلی تبدیل شده که کاربر فقط میان و سوالاتشون درج میشه و اصولا جواب قطعی کسی برای مشکلش پیدا نمیکنه.مدیرا خواهشتا رسیدگی کنید

saeed31641
دوشنبه 12 فروردین 1392, 10:16 صبح
ببین دوست عزیز مدیران سایت که اصلا دیگه به این سایت سر نمیزنند خود بچه هام هرکسی تو توانش پاسخی سوالی رو میدند.حالا سوال شما یه سوال خاصی هست باید کسی جواب بده که Eshopکار کرده باشه.
با توجه به گفته های بالا فکر نکنم مدیر سایت یکی یکی باید مبلغ های بالا رو برگشت بزنه این کار باید توسط سیستم انجام بشه.شما یه سایت مثل امازون در نظر بگیریند که کاربراش زیادند اگه قرار باشه مدیر سایت بیاد برگشت بده مبلغ های زیاد رو که کار سختی میشه.پس یه تابع باید بنویسی خود سیستم برگشت بده. اگه مشکلی در انجام خرید پیش امد تا جای که من اطلاع دارم خود سیستم بانک اگه پول رو کم کنه خودش برگشت میده ولی تمام این کار رو مدیر سیتم می تونه ببینه مثلا کدوم تراکنش با موفقیت بود کدوم مشتری پول زیدتر زده بعد پول برگشت خورده.
بنظر من شما کم کم برو جلو .تا مشکلت حل بشه. کلی به قضیه نگاه نکن. بعدم یه صفحه ازمایشیم خود بانک ها دارند که میتونی تست کنی .

amirsajjadi
دوشنبه 12 فروردین 1392, 16:27 عصر
با سلام و خسته نباشید
دوستان یک سری سوال برایم پیش امده امیدوارم بتونم جوابم رو با کمک شما بگیرم
من تا کنون از چند بانک مثل سامان و سینا و پارسیان مازول دریافت نموده ام روند کاری اکثرا یک جور هست یک سری اطلاعات باید به بانک پاس داده شود و در صورت صحت به سرویس بانک ارجاع داده میشود
.در دایکیومنت بانکها و فایلهایی که ارسال میکنند یک سری توابعی وجود داره که من تاکنون استفاده نکردم
مثلا گفتند اگر کسی مبلغ را بیشتر وارد کرده و .. شما با این تابع میتوانید مبلغ اضاف را برگردانید و یا اگر مشکلی پس از خرید وجود داشت میتوانید با این تابع مبلغ را به مشتری برگردانید.
ایا ما در بخش مدیریت سایت باید برای خریدهایی که انجام میشود باید گزینه ای برگشت مبلغ را قرار دهیم و یا مثلا در سایت در مدیریت قسمتی را برای ارجاع پول مشتری بگذاریم
میشود راهنمایی بکنید

سلام دوست عزیز
به نظر من وقتی یکسری محاسبات دقیق انجام بشه و یک قیمت برای خرید یک کالا محاسبه بشه دیگه نیازی به برگرداندن اضافه پول ندارید چون خود کاربر که قیمت را دستی وارد نکرده بلکه سیستم محاسبه کرده! من خودم از پرداخت آنلاین بانک پارسیان و ملت استفاده کردم و چنین چیزایی که شما میگید نداشته.

bahar_1984_n
دوشنبه 12 فروردین 1392, 17:09 عصر
البته.من خودم از پارسیان و سینا استفاده کردم
تا حالا هم به همچین مشکلی برنخوردم.
وای چند روز پیش داشتم دایکیومنتاشون رو مطالعه میکردم دیدم تو وب سرویس هاشون یک سری توابع گذاشتند برای برگشت پول و... سوال شد برام گفتم از همه بچه ها بپرسم شاید باید فرمهایی طراحی کنم و من تا حالا این کار رو نکرده ام
به هر حال از همه شماهایی که وقت گذاشتین و جواب دادین ممنونم باز اگه نکته ای به ذهنتون میرسه ممنون میشم منم در جریان بذارید

m.hamidreza
دوشنبه 12 فروردین 1392, 19:41 عصر
ممکن هست حالتی پیش بیاد که پول از حساب مشتری کسر بشه ولی بحساب شما واریز نشه. فرض کنید به هر دلیلی یه خطایی این وسط اتفاق بیفته.
در این شرایط دو تا حالت میتونه پیش بیاد یکی اینکه شما سرویس رو به مشتری بدید و بعداً این وجه رو استعلام کنید و از بانک بخواین. حالت دوم اینه که سرویس رو به مشتری ندید و از طریق متدی به بانک اعلام کنید تا بانک پول رو به حساب مشتری عودت بده.
برای سناریوی فوق معمولاً بانک ها متدهای کمکی ای رو در اختیار شما قرار میدن تا راحت تر بشه موارد فوق رو مدیریت کرد.
موفق باشید.