PDA

View Full Version : سوال: قالب وبسایت

masiha68
یک شنبه 11 فروردین 1392, 21:55 عصر
خب پی اچ پی رو تقریبا یاد گرفتیم و الان میتونم یه سی ام اس ساده بنویسم (نمونه اش وب خودم :) )
ولی نمی دونم چه جوری میشه واسش قالب درست کرد طوری که بتونم راحت قالبش رو عوش کنم . مثل همین بلاگفای خودمون که کد قالب رو میزاری و واست قالب عوض میکنه

s.hoseinpoor
یک شنبه 11 فروردین 1392, 22:08 عصر
بنظرم باید هر بخش رو بلاک بندی کنی و قالبایی که میسازی بلاک داشته باشه مث این وبلاگها

masiha68
یک شنبه 11 فروردین 1392, 22:29 عصر
این کارو کردم ولی به نظرم باید یه جوری باشه که مثلا همه بتونن واسش قالب طراحی کنن . یه سری تابع تعریف کرد و بعد اونها رو فراخوانی کرد
مثلا تابع get_post رو تعریف کرد و هرجای قالب این تابع فراخوانی بشه پست ها نشون داده بشن

miladwwe2013
یک شنبه 11 فروردین 1392, 22:39 عصر
ی سوال تو چند مدت phpرو یاد گرفتی ؟

هنوزم هم باید تمرین کنی

masiha68
یک شنبه 11 فروردین 1392, 22:49 عصر
سوالت دو پهلوه ... چن مدته پی اچ پی رو یاد گرفتم یا چقد زمان برد پی اچ پی رو یاد بگیرم دی
میدونم هنوز خیلی چیزا مونده یاد بگیرم به خصوص مبحث شی گرایی
حالا ج این سوالو کسی میدونه

ravand
دوشنبه 12 فروردین 1392, 08:47 صبح
خب پی اچ پی رو تقریبا یاد گرفتیم و الان میتونم یه سی ام اس ساده بنویسم (نمونه اش وب خودم :) )
ولی نمی دونم چه جوری میشه واسش قالب درست کرد طوری که بتونم راحت قالبش رو عوش کنم . مثل همین بلاگفای خودمون که کد قالب رو میزاری و واست قالب عوض میکنه

هیچ کس نیست که همه چی در مورد php بدونه :لبخند:
اگه میخوای یه چیزی مثل بلاگفا بسازی که راحت فقط کاربر با کدهای html کار داره می تونی از روش موتور قالب و روش اسمارتی استفاده کنی. در مورد smarti توی گوگل سرچ کن
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C

mahdi.iqu
دوشنبه 12 فروردین 1392, 08:56 صبح
masiha68 (http://barnamenevis.org/member.php?248104-masiha68) جان ج دوستمون رو ندادید
واقعا چند مدت هست که رو php کار کردید و یاد گرفتید؟
منبعتون چی بوده؟(کتاب خاصی،سی دی آموزشی خاصی و...)
از قبل شناختی با این زبان ویا سایر زبان ها داشتید؟
ج این سوال ها رو بدید خیلی از دوستان رو کمک کردید

masiha68
دوشنبه 12 فروردین 1392, 15:35 عصر
از چی بگم برات ...
:)
اول باید بگم که من پی اچ پی رو با مشقت یاد گرفتم . شاید اگه روزی بیام و زندگی نامه مو بنویسم گریه دار ترین قسمتش همین یادگیری پی اچ پی باشه(البته نه اینکه سخت باشه ولی سنگ جلو پا ادم می اندازن و بهت می خندن ) همون اوایل وقتی هیچی از پی اچ پی نمی دونم یکی از دوستان حرفه ای گفت برو شی گرایی یاد بگیر (اون وقتا من حتی بلد نبودم یه تابع بنویسم ) بعدش هم یه کتاب گنده ی انگلیسی داد دستم و گفت باید انگلیسی بخونی و ... بگذریم . اگه دوستان موافق باشن یه شرح حالی می نویسیم ولی اینجا جاش نیست :):قهقهه:
حدود 6 ماه وقت برد و من قبلش سی اس اس و اچ تی ام ال رو بلد بودم و تقریبا اکثر سیستم های اماده مثل وردپرس و نیوک ... رو کار کرده بودم و چندتا وبسایت و حدود ده تا وبلاگ داشتم . یه پکیج اموزش هم از کیمیا سافت خریدم که اونم کمکم کرد و بعد هم دوستان همین برنامه نویس و همین اقای راوندی و MMSHFE و ... (اگه اسم ببرم یه تایپیک می خواد :)) یواش یواش رفتیم تا اینکه اولین سی ام اس خودمو نوشتم . بعد هم یه مشتری پیدا شد و همون سی ام اس قبلی رو یه کم کاملتر کردم و با یه پول ناچیز دادم دست و بعد از اون شروع کردم به نوشتن سی ام اس خودم بر اساس شی گرایی و استفاده از توابع و ... تا این که با نصف کدها سی ام اس قبلیم همون سی ام اس کاملتر و بهتر و با امنیت بیشتر ساختم و الان در خدمتتون هستم
باز سوالی باشه اگه دوستان بهم نخندن جواب میدم
بهترین روز زندگیم هم وقتی بود که اولین کانکشن رو با دیتابیس ساختم و بدترینش هم روز بعد بود که ویندوز زدم اون کد پرید و تا چند روز فقط حسرت خودم (اخه وقتی دوباره اون کانکشن رو نوشتم اینبار وصل نشد ...:قهقهه::قهقهه::قهقهه:)