PDA

View Full Version : ذخیره فایل درون دیتا بیس یا فولدر ؟

mossaferin
دوشنبه 12 فروردین 1392, 11:52 صبح
سلام

من درحال نوشتن یه برنامه تحت وب هستم که شبیه به برنامه کتابخانه یا برنامه دبیرخانه می باشد.

با توجه به ماهیت برنامه ، نیاز به آپلود کردن انواع فایل با حجم متفاوت ( حداکثر 20مگ )و تعداد بالا می باشد.
تمامی یوزر هانیز مجاز به دانلود کردن همه فایلها نمی باشند

با توجه به مطالب فوق ، کدام راه مناسب تر است ؟

1- ذخیره فایلها درون دیتابیس
2- دخیره فایلها درون فولدر ، و ذخیره نام فایل ها درون دیتابیس

با تشکر

siamak8982
دوشنبه 12 فروردین 1392, 11:59 صبح
با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز
به نظر من راه دوم بهتر است زیرا ذخیره فایل در دیتابیس باعث پرشدن دیتابیس با این اطلاعات است و چون در هاست یک میزان معینی برای دیتابیس قرارداده شده است راه دوم بهتر است
باتشکر

mossaferin
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 21:05 عصر
خوبه که نظر دوستان دیگه رو هم بدونیم
ممنون

mossaferin
پنج شنبه 22 فروردین 1392, 10:36 صبح
کسی دیگه نظری نداره ؟

m_iman_e
چهارشنبه 12 تیر 1392, 12:56 عصر
به نظر من هم روش دوم بهتره

ahmad156
چهارشنبه 12 تیر 1392, 12:59 عصر
دوست عزیز قبلا در مورد سوال شما بحث شده(البته در مورد خاص ذخیره عکس).
روش دوم بهتره

shedayat
چهارشنبه 12 تیر 1392, 13:27 عصر
مسلماً روش دوم بهتره. چون درج عکس داخل دیتابیس علاوه بر اینکه حجم بانک رو بالا می بره، باعث می شه که در کوئری های مختلف کند تر عمل کنه و در نهایت باعث پایین اومدن سرعت سایت می شه.
موفق باشید. :)

aliprogrammer333
چهارشنبه 12 تیر 1392, 17:23 عصر
طبق گفته های دوستان، روش دوم خ خ بهتره. مخصوصا اینکه فایلهاتون هم حجم زیادی دارن. اگه درگیر بحث اجازه دسترسی به فایلهای خاص توسط کاربران خاص هستین و می خاین لینک مستقیم هم به کاربران ندین تا با داشتن لینک مستقیم همه به اون فایل دسترسی داشته باشن بهتره توی پوشه آپلود کنین که دسترسی به اون پوشه رو کاملا ببندین. تو وب کانفیگ یا IIS. بعد یه HttpHandler بنویسین که با گرفتن یه سری پارامترهای خاص مثل کد و نام و ... دسترسی کاربر به اون فایل رو بررسی کنه و فایل رو روی Response بده به کاربر. اینجوری هیشکی آدرس مستقیم رو هم نداره و همیشه دسترسی به فایل بررسی می شه.