PDA

View Full Version : جند سئوال در مورد htaccess

php_love
دوشنبه 12 فروردین 1392, 20:23 عصر
سلام دوستان

چطور می تونم وقتی کاربر بر رویه لینک دانلود کلیک کرد , توسط htaccess اون رو به یک صفحه php جداگانه بفرستم تا چک کنم ببینم حسابش فعال است یا خیر .

مثل لینک زیر :

dl.mysite.com/file/test.rar

و سئوال بعدی اینکه وقتی کاربر به صفحه مورد نظر redirect شد , چطور می تونم بفهم کدوم فایل رو برای دانلود انتخاب کرده بود

متشکر

php_love
دوشنبه 12 فروردین 1392, 23:01 عصر
سلام دوستان

اگه میشه زودتر راهنمایی کنید , کارم خیلی ضروریه :خجالت:

newman2006006
دوشنبه 12 فروردین 1392, 23:29 عصر
برای این کار نمی توانید از htaccess استفاده نمایید ، باید برای این کار از جاوا اسکریپت استفاده نمایید (رویدادها)
برای مثال :
<a href="#" id="your_id" onclick="youfunc(event)">test.rar</a>
در در تابع مورد نظر با پارامتر event می توانید به صفات لینک دسترسی پیدا کنید ، مثلا شناسه هر لینک را با تشکیل شده از یک از اسم ثابت و شناسه فایل که با فرخوانی آن با جاوااسکریپت و جدا سازی رشته می توانید شناسه فایل را بدست آورید.
امیدوارم توضیحات مفید بوده باشد.

php_love
سه شنبه 13 فروردین 1392, 00:27 صبح
برای این کار نمی توانید از htaccess استفاده نمایید ، باید برای این کار از جاوا اسکریپت استفاده نمایید (رویدادها)

سلام دوست خوبم

ممنون از اینکه زحمت کشی و پاسخه بنده رو دادی , اما اینکه فرمودی امکانش با Htaccess نیست , باید خدمتتون عرض کنم , این امر با htaccess امکان داره , ولی متاسفانه بنده کدش رو فراموش کردم و از پروژه های قبلی خودم هم پاک شده .

دوستان ممنون میشم کمک کنن

rezakho
سه شنبه 13 فروردین 1392, 01:48 صبح
سلام
اینجوری تمام درخواست ها، به صفحه index.php ارسال میشه همراه با نام فایل درخواست شده
البته نباید هیچ فایل و یا پوشه ای کنار این فایل htaccess قرار بدی

RewriteEngine on

# if a directory or a file exists, use it directly
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

# otherwise forward it to index.php
RewriteRule (.*) index.php?fn=$1

بعد توی فایل index.php که کنار فایل htaccess هست، میتونی ایجوری نام فایلی رو که کاربر میخواسته، بدست بیاری

<?php

echo $_GET['fn'];

?>

php_love
سه شنبه 13 فروردین 1392, 03:34 صبح
علاوه بر پوشه files چند پوشه دیگه هم دارم . می خوام یه شرط بزارم که اگه فایل درخواستی تو پوشه files بود , وارد شرط بشه . برای همین نیاز به مسیر کامل فایل هست . آیا این fn که تو متد GET_$ قرار گرفته شامل مسیر کامله فایل است . اگه نیست لطف مسیر کامل رو در داخلش قرار بدید . ممنون

php_love
جمعه 23 فروردین 1392, 19:26 عصر
با سلام

زمانی که کاربر رویه لینک دانلود کلیک می کنه توسط htaccess , کاربر رو به یه صفحه php هدایت می کنم و یک سری مراحل چک میشه , بعد از اینکه مراحل چک شد , باید اجازه دانلود فایل رو به کاربر بدم , آدرس فایل رو دارم , چطور می تونم به php بگم , اجازه دانلود این آدرس رو بده ؟

باتشکر

php_love
جمعه 23 فروردین 1392, 21:58 عصر
سلام

اگه میشه زودتر راهنمائیم کنید , کارم فوریه :خجالت: ممنون

php_love
جمعه 28 تیر 1392, 01:26 صبح
بنده تو این کد گفتم هر کسی خواست فایل rar دانلود کنه به وسیله htaccess ابتدا بره به صفحه Index.php . کنار فایل htaccess هم چند تا فایل و پوشه قرار گرفتن . وارد صفحه index.php میشه ولی وقتی می خوام درخواست دانلود بدم میگه File Not Found در صورتی که آدرس فایل درسته . چطور می تونم مشکل رو در htaccess حل کنم ؟؟

RewriteEngine On
RewriteCond %{REQUEST_URI} (\.rar)$
RewriteRule (.*) index.php?fn=$1 [QSA]

php_love
جمعه 28 تیر 1392, 15:14 عصر
کنار htaccess‌ هم چند فایل دارم به این صورت :
article/
ebook/
project/
htaccess.
index.php

فایل هایی که کاربرا نیاز دارن داخله این سه پوشست . با htaccess کاربر رو هدایت می کنم به index و بعد از index می فرستمشون تو یکی از اون پوشه ها تا فایل مورد نظر رو دانلود کنن . اما خطای Enternal Server Error .
چطور می تونم فایل htaccess درست کد نویسی کنم ؟؟

کسی نیست کمک کنه ؟؟؟