PDA

View Full Version : آبدیت همزمان 2 جدول به طور همزمان

hamidhassas
دوشنبه 12 فروردین 1392, 20:55 عصر
چطوری میشه 2تا جدول رو به صورت همزمان مقدار های داخل فیلد های اون رو تغییر داد.

من 2 تا جدول دارم یکی news و یکی music

میخوام به صورت همزمان یک مقدار رو ارسال کنم با یک متغییر به نام

$sent=$_POST['textbox3'];

در هر دو جدول فیلدی به نام start وجود داره که میخوام مقدار 0 که در هر دو فیلد جدول های news و music رو به 1 تغییر بدم

البته دقیقا میخوام در جدول news دو فیلد user_id , start برابر با 1 بشه و در جدول music فیلد start برابر 1 بشه

hamidhassas
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 11:58 صبح
:متفکر::متفکر::متفکر:

Unique
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 12:47 عصر
چرا دو تا update را پشت سر هم اجرا نمیکنید ؟ یا از myqli استفاده کنید و دو تا query را توی یک دستور بزنی ،‌ با استفاده از این متد (http://www.php.net/manual/en/mysqli.multi-query.php).
یا اصلا سک stored procedure که دو تا update را براتون انجام بده!

hamidhassas
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 14:20 عصر
چطوری 2 تا آبدیت رو پشت سر هم بگزارم؟

این کد جدول news

connect($username,$password,$database);
if(isset($_POST['textfield1']) && isset($_POST['textfield2']) && isset($_POST['textfield3']) ) {
$textfield1 = ($_POST['textfield1']);
$textfield2 = ($_POST['textfield2']);
$textfield3 = ($_POST['textfield3']);
$db=mysql_query("update `news` SET `name_family`='{$textfield1}',`mail`='{$textfield2 }',`user_id`='{$textfield3}' where product_id=$ProductID");echo mysql_affected_rows() > 0 ? '<p align="center"">اطلاعات با موفقیت بروز رسانی شد</p><br>' : 'Error : '.mysql_error();
}

این هم کد جدول music

connect($username,$password,$database);
if(isset($_POST['textfield4']) ) {

$textfield4= ($_POST['textfield3']);
$db=mysql_query("update `music` SET `user_id`='{$textfield1}' where product_id=$ProductID");echo mysql_affected_rows() > 0 ? '<p align="center"">اطلاعات با موفقیت بروز رسانی شد</p><br>' : 'Error : '.mysql_error();
}

Unique
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 15:38 عصر
خوب پشت سر هم بنویسشون ،‌همونطور که الا نبرای من نوشتی ! یا مقادیر توی mysql_query را با استفاده از mysql واین متد (http://www.php.net/manual/en/mysqli.multi-query.php) و گذاشتن ; در انتهای query اجرا کن !