PDA

View Full Version : راه اندازی بخش نظرات حرفه ای برای سایت

sanaz.dadkhah
سه شنبه 13 فروردین 1392, 11:51 صبح
سلام.من میخواهم که برای سایتی که در حال نوشتن آن هستم یک بخش حرفهای کامنت ایجاد کنم که قابلیت های زیر را داشته باشد.البته نمیدونم باید از کجا شروع کنم.
1-کابران بتونند نظرات خودشون را بگذارند.(اینو کاره خاصی نداره)
2-بشه به هر نظر پاسخ داد.(خوب مشکل من اینجاس که همون جواب هم میتونه جواب داشته باشه من نیمدونم باید چگونه نظرات را ذخیره کنم که بعدا تو Select به مشکل برخورد نکنم)
3-هر موقع کسی خواست جواب بدهد به نظری و مثال روی دکمه پاسخ کلیک کرد بخش دریافا حواب زیره همون کامنت ظاهر بشه.
4-می خواهم که پاسخ ها یکم جلوتر از سوال ها باشندمثله عکس زیر
http://uploadtak.com/images/e2955_Untitled.jpg
این حالت در بخش کامنت اکثر cms ها وجود داره اگر میشه لطفا کمک کنید

iranolom
سه شنبه 13 فروردین 1392, 21:29 عصر
چند حالت وجود داره ...

ولی روش من >>>
در روش من :لبخند: اول بهتره مشخص کنید که چند تا جواب نیاز دارید مثلا برای یه نظر جواب میشه گذاشت و سپس برای جواب هم بشه جواب گذاشت یا نه

اگه فقط برا یه نظر یک جواب یا چند جواب بشه در ج کرد که میشه دو تا جدول یکی با عنوان نظرات و دیگری بعنوان جواب نظرات در نظر گرفت
سپس کل جدول نظرات رو برای یه مطلب خاص خروجی بگیرید تو خروجی جدول نظر هم یک دور برای آی دی این نظر در جدول نظرات خروجی گرفته شود ،در این صورت می شود برای یک نظر حتی چند جواب نیز درج کرد

یه حالت دیگه هست که مثلا بخواید برای نظر جواب هم جواب بزارید که اون یکم پیچیده تر هستش و من با استفاده از یه جدول انجامش میدم توضیحش از چیز قبلی آشفته تره بنابراین ذهن خودمو در گیر نمی کنم:لبخند: اگر نیاز بود اطلاع بدید الگوریتم اونم تشریح کنم

dabirsiaghi
سه شنبه 13 فروردین 1392, 22:54 عصر
بهتره از یک جدول استفاده کنید دو فیلد با نام ParentID و LevelID درنظر بگیرید که یکی برای نگه داشتن آی دی پدر هر کامنت است و دیگری برای آن است که بدانیم هر کامنت در level چندم است ( هر کامنت زیر مجموعه چند پدر است)
برای آنکه نخواهیم مدام کوئری بزنیم برای نمایش کامنت ها میتوانیم همه کامنت ها را در کوئری خود بیاوریم و برای نمایش کافیست از یک repeater استفاده کنیم و به مقدار LevelID هر کامنت طول margin-right مثلا عنوان هر کامنت را افزایش دهیم تا جواب هر کامنتی مقداری جلوتر از پدر خود باشد
امیدوارم منظور رو رسونده باشم اگر نه سعی میکنم یک سمپل بزنم .چون فکر کنم خیلی کلی توضیح دادم

iranolom
سه شنبه 13 فروردین 1392, 23:22 عصر
dabirsiaghi (http://barnamenevis.org/member.php?249154-dabirsiaghi)
http://barnamenevis.org/images/statusicon/user-online.png

احسنت >>>> اون راه دوم من هم یه چیز تو همین مایه هاست :لبخند:

sanaz.dadkhah
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 16:13 عصر
مرسی از جواباتون فقط میمونه این سوالم که چگونه من بعد از این که کاربر پاسخ را زد (مثال پاسخ یکی از نظرات وسط صفحه) چگونه فرم یا تکس باکس های دریافت اطلاعات را زیر همون پاسخ بیارم(حالت پیش فرض بعد از اخرین نظر است.)

dabirsiaghi
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 22:48 عصر
مرسی از جواباتون فقط میمونه این سوالم که چگونه من بعد از این که کاربر پاسخ را زد (مثال پاسخ یکی از نظرات وسط صفحه) چگونه فرم یا تکس باکس های دریافت اطلاعات را زیر همون پاسخ بیارم(حالت پیش فرض بعد از اخرین نظر است.)

فرم ارسال نظر را هم در repeater قرار دهید و visible آن را فالس کنید و بعد از آنکه پاسخ زده شد visible فرم را true کنید

sanaz.dadkhah
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 23:10 عصر
ببینید دوست عریز منظور من این است فرض کنید که 10 تا کامنت داریم کاربر میخاهد که به نظره دوم پاسخ بدهد.من مبخاهم که این فرم زیر نظره دوم ظاهر بشود موقعی که کاربر روی پاسخ کلیک کرد.

dabirsiaghi
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 01:04 صبح
مثل نظرات سایت tabnak.ir????

sanaz.dadkhah
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 08:28 صبح
بله دوست عزیز مثل همین سایت یا مثله www.websiteha.com

anderson
دوشنبه 19 فروردین 1392, 10:24 صبح
سلام به دوستان ممنون میشم اگه یه sample بزارید یه چیزی مثل تابناک . البته یه چیزایی درست کردم اما خوب نشد