PDA

View Full Version : سوال: نوشتن برنامه های عمومی به صرفه می باشد؟

sara_aryanfar
سه شنبه 13 فروردین 1392, 13:27 عصر
با سلام خدمت دوستان آیا تاکنون برنامه اای نوشتین که مورد استفاده همه واقع بشه و سازمانی و غیره نباشه درآمدتون در چه رنجی بوده دوستان لطفا تجاربشون رو بیان کنند ممنون

intel_amd
سه شنبه 13 فروردین 1392, 15:19 عصر
اکثر شرکتهائی هم که میبینین بهتون سفارش ساخت فلان نرم افزارو میدن خودشونم از جائی پروژرو گرفتن ! من دستم تو کاره آمارشونو دارم
مثلا برای ساخت یک نرم افزار مالتی مدیای ساده که یک سری داستان توش باشه و یک سری انیمیشن های بسیار لو لوله بی کلاس و یک سری دکمه و چنتام بازی آماده فلشی هزینه ای حدود 10 تومن میگیرن و برنامه نویساشونو گویندشون و انیمیشن سازشون در مجموع 2 تومن میدن نرم افزارو میسازن(مثلا به هر کدوم برجی 200-400) بقیشو میذارن جیب مبارک
سفارش هارم از سازمان های دولتی اکثرا میگیرن
تک و توک هم نرم افزار برای عموم میزنن که از جائی پول بابتش نگرفته باشن و اونو تو نمایشگاه ها به مردم میفروشن که کمترین فروشه این نرم افزارها اینجاهاس و بیشترین فروش اینجور نرم افزارها هم اینه که مثلا یهو 100 تا یه مرکزی آشناس ازشون میخره
در مجموع چه سفارش گرفتن ساخت نرم افزار برای سازمانی چه فروش نرم افزارهای عمومی نیازمند آشنائی و پارتی و گردن کلفتی و بعضا خلاف هائی در این بین هست ....

sara_aryanfar
سه شنبه 13 فروردین 1392, 16:08 عصر
منظور من از نرم افزار عمومی چیزایی مثل فال حافظ و غیره هست دوست من یعنی افراد عادی بخرن

محسن=0
سه شنبه 13 فروردین 1392, 23:38 عصر
فک نمیکنم فال حافظ خریداری داشته باشه!!!

intel_amd
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 08:25 صبح
من هم 2 تیپ تولید معرفی کردم که دومی تولید نرم افزار برای عموم است حالا فال حافظ یا برنامه مالتی مدیای داستان که اشاه کردم یا هرچیزی

sara_aryanfar
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 08:25 صبح
مثل عرض کردم که موضوع روشن بشه نگفتم حتمی فال حافظ

peymanjon
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 09:25 صبح
به نظر من نرم افزار های عمومی باید رایگان باشه تا مورد استقبال قرار بگیره و بعد از مورد استقبال قرار گرفتن شما می توانید با اضافه کردن و فروش بخش های بیشتر (extension) درآمد زایی داشته باشید.
من فکر نمی کنم عاقلانه باشد که یک نرم افزار عمومی بسازید و برای انتشار آن پول بگیرید.خود شما بابت چنین نرم افزارهای جدید عمومی حاضرید چقدر پول بدهید؟