PDA

View Full Version : طراحی سایت با php

caspianhero
سه شنبه 13 فروردین 1392, 18:26 عصر
با سلام بر دوستان
چند سئوال داشتم لطفا راهنمایی کنید؟
1.طراحی سایت با php چه فرقی با طراحی سایت با (cms :joomla) داره و چرا قیمت اش نسبت به cms بالا تر هست؟؟؟مثلا سایت ای را که میشه با جوملا سه سوت راه انداخت را چرا بعضی با php طراحی می کنند!!! و قیمت چند برابر می گیرند!!!

2.میخواستم بدونم برای طراحی سایت با php چه مباحثی از این زبان را باید بلد باشیم(مثلا پایگاه داده )؟؟ البته من html و css (طراحی قالب)و یکم java script را بلدم:گیج:

سپاس

Unique
سه شنبه 13 فروردین 1392, 18:37 عصر
دوست عزیز ، اولا طراحی سایت و توسعه وب یا همون web development یا برنامه نویسی وب کلا دو تا موضوع کاملا جداست ،‌joomla هم CMS هستش که با زبان php نوشته شده !

مثلا سایت ای را که میشه با جوملا سه سوت راه انداخت را چرا بعضی با php طراحی می کنند!!! و قیمت چند برابر می گیرند!!!
قطعا کسی که با یک cms و کد آماده سایتی را راه اندازی میکنه با کسی که سایتی را از scratch برنامه نویسی میکنه و همه بخش ها را خودش ساخته و توسعه داده نباید قیمت یکساین بگیرند و کار بیشتر قطعا هزینه بیشتری میطلبه ! البته قیمت گذرای خیلی مباحث دیگه داره که زیاد ربطی به cms یا بی cms نداره و بسته به نیاز های مشتری داره.

یخواستم بدونم برای طراحی سایت با php چه مباحثی از این زبان را باید بلد باشیم
شما برای برنامه نویسی با php نیاز دارین به کلیه توابع و اشیاء و خیلی مفاهیم اون آشنایی پیدا کنید. سوالتون کلیه و جواب هم کلی خواهد بود

caspianhero
سه شنبه 13 فروردین 1392, 19:03 عصر
متشکر: راستی دوستان قیمت طراحی قالب با cms کسی میدونه چقدر هست؟؟؟

kartuf
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 00:21 صبح
دوست گرامی طراجی کیمت نیست که بتونیم روش قیمت بزاریم بستگی به انتظار شما و کسی که میخواد کا رو انجام بده داره در کل بگم کلیه کار های مربوط به طراحی بصورت توافقی هست و نمیشه گفت قالب اینقد!

بستگی داره چه کسی برای شما این کار رو انجام میده انتظار شما چی هست و خیلی از موارد دیگر

masiha68
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 01:34 صبح
دوستان که توضیح دادن م منم چند مورد رو اضافه میکنم .
سیستم های اماده مثل جوملا و وردپرس و... برای همه طراحی شدن مثلا وردپرس برای کسی که سایت دانلود داشته باشه و کسی که سایت شخصی داشته باشه یکیه و از یه نوع دیتابیس و ساختار استفاده میکنه . شاید من اصلا نخوام کسی رو لینک کنم پس جلدول لینک بی فایده ایجاد شده . من داداشم واسه سایت شرکتش از وردپرس استفاده میکرد و فقط چند صفحه ی توی سایتش گذاشته بود در حالی دیتابیس وردپرس حدود 15 تا جدول داره !!!
یه مشکل اساسی دیگه ای که هست هک کردن سیستم های اماده با توجه به امنیتشون خیلی راحت تره ... فقط کافیه مثلا توی وردپرس یه باگ پیدا بشه تا کلی جوجه هکر راه بیفتن و سایت هک کنن و خودی نشون بدن
قبل پی اچ پی برو سراغ اچ تی ام ال و سی اس اس ... چون این دوتا رو حتما لازم داری. :)

caspianhero
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 10:45 صبح
یه مشکل اساسی دیگه ای که هست هک کردن سیستم های اماده با توجه به امنیتشون خیلی راحت تره ... فقط کافیه مثلا توی وردپرس یه باگ پیدا بشه تا کلی جوجه هکر راه بیفتن و سایت هک کنن و خودی نشون بدن
قبل پی اچ پی برو سراغ اچ تی ام ال و سی اس اس ... چون این دوتا رو حتما لازم داری. :) متشکر از تمام دوستان عزیز: من اچ تی ام ال و سی اس اس را تا حدی بلدم و در حال فراگیری هستم: حالا چند تا سئوال!!!
توی این رشته ما دو ضمینه کاری کاری داریم:
1.web designer
2.web programmer
خب میخواستم بدونم توی این رشته کسی که میخواد موفق بشه باید حتما در هر دو ضمینه تخصص داشته باشه!!مثلا web designer به تنهایی کفاف نمیده!!؟؟ بازار کار web designer ها چطوری هست الان؟؟
سپاس

masiha68
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 11:22 صبح
توی ایران هیچ فرقی بین این دوتا نیست . یعنی کسی که کد می نویسه باید دیزاین هم بلد باشه به خصوص که اصلا کار گروهی جا نیفتاده و معمولا واسه پروژه های کوچیک همه تکی کار می کنن
بی خیال در امد شو و بهتره ببینی توی کدوم یکی استعداد داری من شخصا کد مینویسم و علاقه ای به دیزاین ندارم و اگه مجبور بشم از طرح های اماده استفاده می کن و اگه خیلی خیلی مجبور بشم میرم سراغ دیزاینر :)

caspianhero
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 12:11 عصر
توی ایران هیچ فرقی بین این دوتا نیست . یعنی کسی که کد می نویسه باید دیزاین هم بلد باشه به خصوص که اصلا کار گروهی جا نیفتاده و معمولا واسه پروژه های کوچیک همه تکی کار می کنن
بی خیال در امد شو و بهتره ببینی توی کدوم یکی استعداد داری من شخصا کد مینویسم و علاقه ای به دیزاین ندارم و اگه مجبور بشم از طرح های اماده استفاده می کن و اگه خیلی خیلی مجبور بشم میرم سراغ دیزاینر :) متشکر دوست عزیز: من بر خلاف شما به کد نویسی زیاد علاقه ندارم: و بیشتر به دیزاین علاقه دارم: یعنی من اگه تخصصی توی یک زمینه کار کنم : ایا موفق می شوم!! یعنی منظور من این هست که این هست که:
web designer بودن توش درامد زیاد هست وگرنه من مگه بیکار هستم برم دنبالش اخرش هم هیچ!!! بالاخره زندگی یکجوری باید بچرخه!!:گیج:
دوستان کسی نظره نداره!!

سپاس

plague
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 17:18 عصر
معمولا کد نویس های سطح بالا دیزاینر های خیلی خوبی نیستن , و برعکس !
نه اینکه استعداد, هنر یا هوشش رو نداشته باشن
فقط حس وعلاقه متفاوتی میطلبه این دو

AbiriAmir
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 21:36 عصر
طراحی سایت با php چه فرقی با طراحی سایت با (cms :joomla) داره و چرا قیمت اش نسبت به cms بالا تر هست؟؟؟مثلا سایت ای را که میشه با جوملا سه سوت راه انداخت را چرا بعضی با php طراحی می کنند!!! و قیمت چند برابر می گیرند!!!
چون مشتری بیچاره نمیدونه CMS چیه اونوقت بعضی از دوستان سایتی رو که با CMS خیلی راحت و با هزینه پایین میشه ساخت رو با هزینه های چندصدهزار تومان تا چند میلیون تومان میسازن... (از اول برنامه نویسی میکنن) و در بسیاری موارد از نظر امنیت، سرعت و ... از همون CMS هم کمتره.
البته اون ها هم هزینه زحمتشون رو میگیرن اما خوب زحمتیه که رفته توی پاچه مشتری!

البته قیمت گذرای خیلی مباحث دیگه داره که زیاد ربطی به cms یا بی cms نداره و بسته به نیاز های مشتری داره.
کاملا درسته