PDA

View Full Version : مفهوم سیستم مدیریت محتوای ASP.net

farhad26
سه شنبه 13 فروردین 1392, 20:59 عصر
سلام دوستان
بنده یک سایت ساختم سایت علمی خبری. حالا میخواستم بدونم حتما باید
سیستم مدیریت محتوا داشته باشه منظور از محتوا چیه !؟ اگه CMS نداشته باشه چی میشه

iranolom
سه شنبه 13 فروردین 1392, 21:08 عصر
السلام علیک

من خودم پروژه کاردانی ام مدیریت محتوا بوده الان هم روش دارم کار می کنم

...

iranolom
سه شنبه 13 فروردین 1392, 21:19 عصر
Control Management System

نرم افزاری هست که ارتباط کاربر با برنامه رو در حالت پویا و با کمترین پیچیدگی برقرار کنه

مثلا در پروژه های مبتنی بر وب (وب سایت) یه کاربر که استفاده کننده از ان می باشد باید بتواند به آسانی مطالبی درج ، حذف ، ویرایش کند بدون پیچیدگی ها و دانش برنامه نویسی >>> در کل نمونه ساده و علل ظاهر همین سیستم های وبلاگ دهی کاربر که خودش نمی ره تو بانک اطلاعاتی تغییرات رو انجام بده یه سیستم نرم افزاری گذاشتن و نوشتن که کاربر متنش رو می نویسه و باقی تنظیمات رو انجام میده و اطلاعات می ره تو بانک میشنه
این مختصر کار سیستم مدیریت محتواست
البته پهنه و وسعتش خیلی بیشتر از اینا هم می تونه باشه

در کل طی تجربه بدست امده 70 درصد طراحی یه مدیر محتوا به طراحی منطقی و اصولی و با توجه به نیاز های شما ، به بانک اطلاعاتی آن بر می گردد و مابقی در صد هم به کد نویسی و همچنین طراحی ظاهر :لبخند:

اگه تا اینجا کافی بود ما دیگه ادامه ندیم نوشتن رو ...

iranolom
سه شنبه 13 فروردین 1392, 21:22 عصر
حالا با توجه به سایت شما

اگه می خواید مدیر محتوا داشته باشید

باید طوری باشد سایتتون که کاربر بتواند لاگین کند
می تونید سطح بندی مثل مدیر ، کاربر معمولی و ... رو هم ایجاد نمایید

کاربرا بتوانند یه خبر درج کنند در سایت و در صفحه نمایش داده شد
مطالب در بانک توسط کاربر درج میشه و در صفحه اصلی از بانک خروجی گرفته میشه

و همین طور باید مابقی امکانات مورد نیاز پویا ایجاد شود ...

farhad26
سه شنبه 13 فروردین 1392, 21:28 عصر
ممنون بابت پاسخت متوجه شدم اما یک سوال فرض کن یک سایت خبری مثلا سایت سیمرغ سیستم مدیریت محتوا نداشته باشه حالا مشکلی پیش میاد !؟
نمیدونم داره یا نه:لبخند:
http://www.seemorgh.com/

iranolom
سه شنبه 13 فروردین 1392, 21:38 عصر
نگاه کن مفهوم سیستم مدیریت محتوا رو هنوز کامل درک نکردی

هر چند خیلی از اساتید مدارس و دانشگاه ها هم نمی دونم چرا >>> ولی درک نکردن ....یعنی به اشتباه می گیرن

یه موقع یه سایتی داری ثابت یعنی چند تا صفحه گذاشتی و توشون مطلب نوشتی بوصرت دستی مثلا تو همین صفحات aspx تو کنترل های لیبل خب

بعد اجرا می کنی پروزه رو کاربر فقط می تونه ببینه مطلب رو آیا در زمان اجرا به یه نحوی حالا هر جور می تونی اون مطالب رو تغییر بدی

مثلا متن لیبل رو حذف کنی یا ویرایش کنی یا اصلا یه مطلب جدید بفرستی

...

iranolom
سه شنبه 13 فروردین 1392, 21:40 عصر
الان برا حل مشکل ارسال قبل یه راه داری اینکه از حالت اجرا بیای بیرون بری تو سورس پروزه تغیراتی رو که گفتم مثلا ویرایش یا مطلب جدید رو دستی بنویسی و دوباره پروزه رو اجرا کنی یا تو هاست آپلود کنی تا وضعیت جدید نمایش داده بشه

خب این حالت وضعیتت سایتت عوض شد ولی به چه نحو ...ادامه داره
////////////
تازه یادم رفت به نوع سایت های ارسال قبلی ایستا می گن >>>>اصطلاحا

iranolom
سه شنبه 13 فروردین 1392, 21:46 عصر
حالا یه زمان هست همین سایت رو می نویسی یه لیبل هم می زاری برا نمایش اون مطلب

حالا به جای اینکه اون مطالب رو مستقیم تو خود سورس قرار بدی یه جای دیگر ذخیره می کنی مثلا دیتا بیس

خب

بعد تو اجرای صفحه میای کد نویسی می کنی هر چی تو دیتا بیس هست رو خروجی بده تو لیبل یا لیبل هات
با این شرایط میشه بازم چند تا صفحه دیگر ایجاد نمود مثلا تو یه صفحه یه تکست با یه دکمه براز
اگر توی تکست یه مطلب نوشتی رو دکمه کلیک کردی خب مطالب تکست بره تو بانک ذخیره شه
از اون طرف تو صفحه اصلی ات هم که گفته بودی کل مطالب بانک رو خرجی بگیر
این مطلب جدید بنابراین بدون دستکاری در سورس کاربر خیلی راحت در زمان اجرا بدون دردسر در سایت قرار داد

البته این مطالب بالا رو که گفتم خیلی به زبان عامیانه و ساده و در حد یه پروزه پایین تر از آموزشی گفتم

در اجرا و عمل باید خیلی فراتر از این چیزی که گفتم کار کنی ولی تا همین جا هم اگه توجه داشته باشی یه سیستم ایجاد کردی لااقل برا درج
ولی باید بگم در این حد رو هیچ جا به عنوان پروژه قبول نمی کنن:لبخند: اگر بازم توضیح نیازه بگو در دسترسیم