PDA

View Full Version : سوال: مشکل در درج در دیتابیس

m.batimar
سه شنبه 13 فروردین 1392, 22:15 عصر
سلام خدمت همه ی دوستان :
من یک گرید دارم که میخوام وقتی رویه یک سطر کلیک کردم انها را به گرید دیگر انتقال دهد و در دیتابیس ذخیره کند ..حالا من این کدها رو نوشتم ولی درج میکنه ولی نه بدرستی میشه کمکم کنین:قلب:

private void button3_Click(object sender, EventArgs e)
{
for (int i = 0; i < dataGridView1.Rows.Count; i++)
{
string StrQuery = @"INSERT INTO test VALUES ('" + dataGridView1.Rows[i].Cells["code"].Value + "', '" + dataGridView1.Rows[i].Cells["name"].Value + "','" + dataGridView1.Rows[i].Cells["fam"].Value + "')";

dataGridView2.DataSource = k.select("select * from test", "test").Tables[0];
using (OleDbConnection con = new OleDbConnection(@"Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=|DataDirectory|test1.accdb"))
{
using (OleDbCommand comm = new OleDbCommand(StrQuery, con))
{
con.Open();
comm.ExecuteNonQuery();

}
}

یعنی دفعه ی اول که ثبت رو بزنم یک سطر و دفعه یه بعد دو تا سطر و دفعه سومی که دکمه ثبت رو میزنم 3 سطر اضاف میکنه

khokhan
سه شنبه 13 فروردین 1392, 22:56 عصر
با سلام

شاید این همونه که می خوای وشاید نه ؟:لبخند:

m.batimar
سه شنبه 13 فروردین 1392, 23:11 عصر
نه دوسته عزیز من با این مشکل دارم چون ذخیره نمیکنه تو پایگاه من قبلا اینو امتحان کردم اگه بتونی رو کد خودمو اصلاح کنی ممنون میشم

khokhan
سه شنبه 13 فروردین 1392, 23:43 عصر
نه دوسته عزیز من با این مشکل دارم چون ذخیره نمیکنه تو پایگاه من قبلا اینو امتحان کردم اگه بتونی رو کد خودمو اصلاح کنی ممنون میشم
دوست بسیار بسیار گرامی اون حلقه for رو با این تکه کد عوضش کن

foreach (DataGridViewRow row in this.dataGridView1.SelectedRows)

در ضمن چرا الکی ازسورس دیگران ایراد می گیری مگه کجاش ایراد داره:لبخند:

m.batimar
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 09:21 صبح
نه دوست عزیز متاسفانه درست نشد:ناراحت:

khokhan
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 10:11 صبح
با سلام

اولا بایستی بگم که اون سورس که در بالا من گذاشتم بهینه شده ودیتابیس اکسس بهش اضافه شده
و عمل درج هم در دیتا گرید دوم و هم در دیتابیس به خوبی انجام می گیره

دیوما اینکه اگه می خواین با کدهای خودتون انجامش بدین بهتره دقیقا بفرمایین مشکل چیه و چه ایرادی داره