PDA

View Full Version : گفتگو: یک نظر در مورد برنامه نویسی تحت ویندوز یا تحت وب

noroozifar
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 00:09 صبح
سلام
من خیلی وقته تو این سایت عضوم اما حدود یکسالو خورده ای هستش برنامه نویسی نکردم اونهم به خاطر مشکلاتی که جلویم پیش امد همچنین بازار برنامه نویسی
حرفه ای نیستم ولی مبتدی هم نیز نیستم حالا با توجه به تاپیکی که قبلا زدم تحت عنوان " کار جویان بخوانند" یعنی به خاطر پیدا کردن شغل می خواهم برگردم به طرف برنامه نویسی و از انجایی که دارم فوق لیسانس کامپیوتر میگیرم باید حتما اینکار را بکنم

ولی امدم کد بنویسم دیدم " وای خدای من همه چی را فراموش کردم " خیلی عصبانی و ناراحت شدم و فهمیدم باید دوباره از صفر شروع کنم و خیلی از راههای که قبلا رفتم دوباره برم نمیدونستم اینقدر فرار هستش مثل زبان انگلیسی

گفتم حالا که می خواهم از صفر شروع کنیم بهتره درست و حساب شده بریم جلو و برنامه هدفمندی پیش رو بگیرم و این سئوال مطرح شد که آیا برم تحت ویندوز ادامه بدهم یا نه تحت وب ؟ به همین دلیل امدم اینجا یک گفتگو با پیشکسوتان و حرفه ای های این دانش انجام بدیم ببینیم نظرشان چیه ؟

یک نظر سنجی کوچک هم میگذارم تا نظر کلی مشاهده بشه

از تمام کسانیکه در این گفتگو من را همراهی میکنند و من را راهنمایی میکنند ممنونم

با تشکر از همه

noroozifar
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 10:43 صبح
سلام
کسی نمی خواهد نظر خودشو بگه و در مبحث شرکت کنه ؟

veniz2008
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 11:02 صبح
سلام.
بحث اول علاقه است.
بحث دوم منابع است.
و بحث سوم هدف از یادگیری هست.
من خودم شخصا win app رو دوست دارم. اوایل با asp کار میکردم ولی به مراتب سخت تر از win app هست ولی ...
بحث منابع اموزشی در asp خیلی مهمه چون Asp دیگه مثل win app نیست. شما باید حداقل 4 مبحث مجزا رو یاد بگیرید. (یکیش #C (یا vb) هست ولی باید Ajax و Jquery و جاوا و البته قدری هم Html یاد بگیری). خداییش یادگیری asp سخت تر و زمان برتر از win app هست ولی ...
بحث سوم هدف شما هست. اگر قصد دارید که درآمد خوبی از این یادگیری داشته باشید قطعا asp بازارکار و درآمد بیشتری خواهد داشت!(میتونید یه نگاه به صفحه نیازمندی های روزنامه ها بندازید) البته به شرط اینکه در اون مباحثی که گفتم تبحر پیدا کنید وگرنه یه asp کار معمولی هیچ فرقی با یه win app کار معمولی نداره. (اگر تبلیغات همین سایت برنامه نویس رو هم توجه کنید متوجه میشید که روی مبحث طراحی سایت تاکید بیشتری داره چون یادگیریش سخت تر و بازار کار بهتری داره).
تا یادم نرفته بحث SQL رو هم وسط بکشم. حتما روی یادگیری sql هم دقت زیادی داشته باشید چون فوق العاده مهمه.(هم برای افرادی که win app کار میکنن و هم طراحان سایت که اهمیتش برای طراحان سایت قطعا بیشتر خواهد بود مخصوصا از جهت رعایت نکات امنیتی).

Arash_janusV3
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 13:10 عصر
درود بر شما
به نظر من دوران asp و زبانهای تحت وب به سر خواهد آمد
چون با پیشرفت تکنولوژی های شبکه و برقراری ارتباطات به جایی می رسیم که بتوانیم برنامه های ویندوز را در وب اجرا کنیم
با همان قابلیت asp و یا php
البته این یک احتمال هستش
ولی ویندوز و وب تقریبا مشابه یکدیگر هستند ولی بهتره ابتدا ویندوز را یاد بگیرید وسپس به وب مهاجرت کنید
موفق باشید

esibarnamenevis
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 13:36 عصر
بستگی به شخص داره علاقه خیلی مهمه ولی وب کارش خیلی بهتره و اما سختی خودش رو هم داره

C#‎_best_Programmer
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 13:54 عصر
یعنی asp سختره ؟

veniz2008
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 15:11 عصر
یعنی asp سختره ؟
باید مشخص بشه منظور ما از asp چیه؟
اگر فقط مبنا رو بر روی کدهای #C و کنترل های ویژوال استودیو بذاریم در اونصورت win app و asp از نظر سختی با هم تفاوتی ندارند چون اکثر کدها شبیه به هم هستند ولی امروزه دیگه یه طراح صفحات وب بایستی به تناسب پروژه اش از AJAX ، JQuery و جاوا اسکریپت استفاده کنه و همچنین آشنایی با کدهای Html داشته باشه. که یاد گرفتن این موارد قطعا سخت تر و زمان برتر از win app خواهد بود.

noroozifar
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 17:34 عصر
سلام
از شرکت شما در بحث متشکرم من خودم هم به شخصه میگم بازار کار تحت وب خیلی بیشتر شده از انجایی که قبلا تحت ویندوز را کار کردم و بازاری ندیدم ازش و بیشتر میبینم درخواست های وب زیادتر هستند من هم میگم وب و یادگیری این زبانها بهتره html css java sql پس میرم به طرف وب ولی مسئله مهمتری پیش می اید می خواهی از کجا شروع کنی البته باعث میشه موضوع تاپیک تغییر کنه البته یک موضوع اینجاست وب همینجور که بازار داره هزینه بیشتری هم مصرف میکنه مثل خرید هاست

veniz2008
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 18:10 عصر
سلام
از شرکت شما در بحث متشکرم من خودم هم به شخصه میگم بازار کار تحت وب خیلی بیشتر شده از انجایی که قبلا تحت ویندوز را کار کردم و بازاری ندیدم ازش و بیشتر میبینم درخواست های وب زیادتر هستند من هم میگم وب و یادگیری این زبانها بهتره html css java sql پس میرم به طرف وب ولی مسئله مهمتری پیش می اید می خواهی از کجا شروع کنی البته باعث میشه موضوع تاپیک تغییر کنه البته یک موضوع اینجاست وب همینجور که بازار داره هزینه بیشتری هم مصرف میکنه مثل خرید هاست
نباید با چند تاپیک سریع انتخاب رو انجام بدید.چه بسا تمام جواب های من یا سایر دوستان صحیح نباشه. چند روز وقت بیشتر گذاشتن و مطالعه بیشتر میتونه اطمینان بیشتری رو برای شما به ارمغان بیاره. مطالعه بیشتر،فهم بیشتر از مساله و در نتیجه انتخاب دقیق تری رو به همراه داره.
اما اینکه از کجا باید شروع کرد قطعا دوستان فعال در تاپیک asp میتونن بهترین پاسخ ها رو به شما بدن.
موفق باشید.