PDA

View Full Version : سوال: چه رويدادي رو جايگزين onchange كنم تا كد ajaxام اونجور كه ميخام شه؟

h_qorbani
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 12:43 عصر
سلام
من بر اساس ajax كدي نوشتم كه سه listbox اطلاعاتشونو بروز ميكنند و به اين صورت كه بر اساس رويداد onchange مربوط به listbox قبلي و داده اون listbox بعدي هم اطلاعاتش از ديتابيس واكشي ميشه و تغيير ميكنه. من ميخام به محض اينكه listboxاي داده اي رو نمايش داد ، listbox بعدي هم بر اساس داده اون اطلاعات خوشو بروز كنه ، به نوعي حس ميكنم باس ي يه رويداد ديگه اي بجاي onchange استفاده كنم تا گاهي اوقات نياز نباشه واسه listbox دوم هم با موس حالتي رو تغيير بدم تا Listbox سوم هم بروز بشه.
شما پيشنهادي دارين؟

plague
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 16:51 عصر
نه همون که گزاشتی درسته
اگه منظورت لیست باکس سوم هستش که نمیخاید منتظر تغییر دومی بشه
راهش اینه که وقتی اطلاعات لیست دومی واکشی شد و توی لیست قرار داده شد همون لحظه بری اطلاعات سومی رو هم واکشی کنی و منتظر تغییر دستی کاربر نباشی

h_qorbani
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 08:24 صبح
نه همون که گزاشتی درسته
راهش اینه که وقتی اطلاعات لیست دومی واکشی شد و توی لیست قرار داده شد همون لحظه بری اطلاعات سومی رو هم واکشی کنی و منتظر تغییر دستی کاربر نباشی
اينشكلي به مشكل ديگه اي خوردم و اون هم اينكه با اين روش اطلاعات ليست سومي بر اساس عنواني كه همون لحظه توي ليست باكس دومي قرار داره واكشي ميشه و نميشه تعيين كرد كه اگه ليست باكس دومي عنوانش توسط كاربر تغيير كرد اطلاعات سومي هم متناسب با اون تغيير كنه.اين عمليات در فايل php اي انجام ميشه كه فايل jsام به اون اشاره داره.

plague
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 17:40 عصر
شما عملیات واکشی لیست سوم رو بزار تویه فانکشن مثلا
function get_thirdone (){
واکشی لیست سوم بر اساس لیست دوم
}

حالا وقتی کسی لیست دوم رو واکشی کرد تهش این فانکشن رو فراخانی کن تا لیست سوم هم بر اساس این لیست دوم واکشی بشه (همینی که الان گزاشتی ظاهرا )

وقتی کسی لیست دوم رو تغییر داد ( onchange) دوباره این فانکشن رو فراخانی کن تا با تغییر دستی لیست دوم هم لیست سوم واکشی بشه

iner30
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 21:15 عصر
سلام دوستان
منم چند وقتی هست میخوام سه تا لیست باکس مرتبت به هم با آجاکس بنویسم ، از اونجایی که زیاد با آجاکس کار نکردم خودم نتونستم بنویسم ، از کدهای سایت های آموزشی استفاده کردم که اونا برای دوتا لیست باکس بود ، بخاطر همین مجبور شدم 2بار از کدهای جاوا استفاده کنم
میخواستم ببینم اگه کد ساده تر مربوط به 3لیست باکس مرتب رو دارین برام قرار بدین
مث : کشور ، استان ، شهر . یعنی تا قبلیش انتخاب نشه اون مقدار نداشته باشه