PDA

View Full Version : درج اتومات تاربخ سیستم در یک فیلد به شرطی که در فیلد قبلی آن جیزی نوشته شود

dalir49
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 21:18 عصر
با سلام به همگی و تشکر از همه عزیزانی که سولات این جانب را جواب می دهند.
در اکسس فرمی ساخته ام یک فیلد مربوط به وارد کردن text و دو فیلد دیگر مربوط به تاریخ و ساعت، برای من مشکل است همیشه ساعت و تاریخ سیستم را به صورت دستی وارد کنم چگونه می تونم با وارد کردن فیلد تکست فیلد تاریخ و ساعت بصورت اتومات درج و ذخیره شود (این تاریخ و ساعت با گذشت زمان آپدیت نشود)
ممنون می شم اگه فایل نمونه بزارید
با تکشر

hasanhzd
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 10:21 صبح
با سلام به همگی و تشکر از همه عزیزانی که سولات این جانب را جواب می دهند.
در اکسس فرمی ساخته ام یک فیلد مربوط به وارد کردن text و دو فیلد دیگر مربوط به تاریخ و ساعت، برای من مشکل است همیشه ساعت و تاریخ سیستم را به صورت دستی وارد کنم چگونه می تونم با وارد کردن فیلد تکست فیلد تاریخ و ساعت بصورت اتومات درج و ذخیره شود (این تاریخ و ساعت با گذشت زمان آپدیت نشود)
ممنون می شم اگه فایل نمونه بزارید
با تکشر
درود
میتونید دیفالت ولیو اون باکس ها رو به شرح زیر تعریف کنید یا در یک رویداد خاص به این دو باکس مقادیر زیررو بدین
now() تاریخ وساعت الان رو ثبت میکنه
date() تاریخ الان رو ثبت میکنه
time() ساعت الان رو ثبت میکنه
البته همشون فرمت پذیر هم هستن

dalir49
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 12:30 عصر
از توجه شمار بسیار سپاس گزارم
مشکل من تا حدودی حل شد ، ولی مشکل دیگری که دارم اینکه با گذشت زمان این تاریخ و زمان آپدیت می شود . چکار کنم که تاریخ و زما(با گذشت زمان ) آپدیت نشود؟
hasanhzd
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 17:24 عصر
درود
داده های این رکورد تغییر نمیکند
ولی در زمان ورود هرداده جدی داده های همان زمان وارد میشود
مگر اینکه کدنویسی خاصی کرده باشید

jahesh2010
پنج شنبه 14 خرداد 1394, 12:01 عصر
با سلام
ببخشید من هم همین مشکل رو دارم اما می خوام وقتی اطلاعات رو وارد می کنم فیلد زمان در فرم، زمان جاری سیستم رو ثبت کنه
یعنی بصورت دیفالت نگیره چون وقتی یک رکورد ثبت میشه اتوماتیک رکورد بعدی که هنوز اطلاعاتش وارد نشده زمان رو ثبت می کنه که ممکنه رکورد تا یک ساعت بعد وارد نشه
ممنون

Ali_Fallah
پنج شنبه 14 خرداد 1394, 13:26 عصر
با سلام
خب یه دکمه گذاشته و روی کلیک دکمه نسبت به درج تاریخ و ساعت اقدام کنید...